Hefty, fóry, moudrosti

Hefty, fóry, moudrosti https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19502/hefty-fory-moudrosti-19502.jpg 4 23 7

Jan Werich byl moudrý klaun, uměl žít nejen tehdy, když se mu dařilo, ale i tehdy, když byl jeho život naplněn morovými ranami. Zažil kopec srandy, když se on i jeho umělecký druh Jiří Voskovec, ale hlavně hlediště před nimi, váleli smíchy. A zažil i chvíle pochmurné, z nichž mu pomáhal právě jeho úžasný nadhled a smysl pro humor. Jan Werich věděl, že smutek i smích jsou si náramně blízké, tak blízké, že nejednou spolu splývají. Tato kniha je podrobný výběr jeho nápadů, myšlenek, fórů a heftů, kterými se jeho život jen hemžil. Tak, jak pomáhaly jemu, můžou pomoci i nám. I po letech..... celý text

KITT
13.02.2023 1 z 5

Tohle je přesně taková kniha, která se píše jen pro peníze. Nehodnotím zde výroky pana Wericha, které jsou samozřejmě vynikající. Ale hodnotím úpravu knihy. Ta je absolutně zmatená, výroky vytržené z kontextu, nic neuspořádaného. Kniha je velkým zklamáním.

Lessana
08.12.2018 2 z 5

Knihu som prečítala za jeden večer. Chcela som sa príjemne naladiť. Podarilo sa. :)
Pán Werich bol bezpochyby veľkou osobnosťou. No dôvod vzniku tejto knihy mi príde ako rýdzo komerčný ťah. Výroky vytrhnuté z kontextov rôznych diel pána Wericha, uvedené podľa abecedy a témy ako v akomsi telefónnom zozname... Omnoho radšej si prečítam ucelené dielo autora, ako len takýto zlepenec výrokov v prečudesnej forme.

kara
18.10.2018 5 z 5

Příjemné, milé.

Lectore
14.11.2015 5 z 5

Tato kniha umí pobavit, moudrému poradit, je v ní život plný zkušeností a poznání věčné a neměnné pravdy .. Jan Werich byl jen jeden .

pislak2
26.11.2014 5 z 5

Velikán filmu i literatury a moudrý člověk.

Zidanek
15.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha plná moudrostí do života nad kterými se člověk musí zamyslet.

jprst
15.12.2011 5 z 5

To moudro tam je, neztrácí na aktuálnosti, a to ani do budoucna.

moudrost

Jan Werich
česká, 1905 - 1980
2008  92%Fimfárum
1957  76%Balada z hadrů
1965  87%Osel a stín
1965  86%Italské prázdniny
1980  92%Kat a blázen

Kniha Hefty, fóry, moudrosti je v