Ódinovo dítě

Ódinovo dítě
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278987/bmid_odinovo-dite-boK-278987.jpg 4 1038 1038

Havraní kruhy série

První díl fantasy trilogie Havraní kruhy. Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy Úspěšná norská trilogie Havraní kruhy se inspiruje severskou mytologií, ale přitom vytváří vlastní svébytný svět, kde být člověkem znamená ocitnout se ve zcela nezvyklé roli vyvržence. Hlavní hrdinka není „vyvolená“, dokonce nemá žádné zvláštní schopnosti. To, co ji odlišuje od ostatních, je děsivý fakt, že postrádá něco, co všichni ostatní mají.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Odinsbarn , 2013

anavi2009
30.04.2017 5 z 5

WOW.. Právě jsem dočetla.. Úžasná kniha, úžasný příběh, úžasní hrdinové. Miluju Rimeho a miluju Hirku :)
Musím uznat, že prvních 100-150 stran bylo zdlouhavých a nebavilo mě to. Neorientovala jsem se ve jménech, názvech měst a světů.. Asi i tím, že jména zní opravdu cizokrajně.. Naštěstí jsem vydržela. Příběh potom začal gradovat a asi tak 30 stran před koncem přišlo vyvrcholení, u kterého jsem ani nedýchala. Hltala jsem stránky a byla nedočkavá, jak to bude dál.. Super. A jsem moc zvědavá, co bude následovat v druhém díle.. Moc zvědavá..

Aja2001
27.04.2017 4 z 5

Zezačátku trochu zdlouhavé a těžko čtivé. Ale od prostředku, kdy to začalo grádovat, jsem ji těžko odkládala. No a na konec.. No potřebuju druhý díl. Je vidět, že to má autorka promyšlené. Knížka se mi moc líbila.

Andreanis
22.04.2017 5 z 5

Nic takového jsem nikdy nečetla. Tato kniha se naprosto lišila od všech fantasy knih, které jsem doposud četla. Naprosto osobité a jedinečné dílo.
Uznávám, že přišli chvíle, kdy jsem se do čtení nutila a občas jsem knihu musela prostě na den odložit. Důvodem bylo, že jsem prostě potřebovala pořádně vstřebat a pochopit nové informace. A také jsem některá zjištění a rozhodnutí potřebovala rozdýchat :D
Upřímně, ze začátku mi Hirka trochu lezla na nervy. Občas působila jako majitelka nějaké psychické poruchy. Teď po dočtení, ale plně chápu veškeré její jednání a má můj obdiv.
Takže i přes zmíněné chvilkové nucení, byla pro mne tato kniha neskutečným zážitkem a rozhodně se těším na další díl.

Jaňalisé
12.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha!

Olga.S
01.04.2017 1 z 5

Co rict? Nedocteno, 14 dni premlouvani se, zdolana polovina s vysledkem proc stracet cas, kdyz muzu cist lepsi knihy.

Bediczek
08.03.2017 3 z 5

Autorka sice vytvořila zajimavý svět, ale mám spíš pocit že jsem z něj viděl jen záblesky a stejně tak to bylo i s magií "silou", která vlastně nebyla vůbec vysvětlena. Pochopil snad někdo co to vlastně znamená "přimknout" a k čemu to je dobré? Vzhledem k tomu že jsem magii nepochopil, tak mám pocit že závěr knížky byl tak trochu deus ex machina. Většinu stránek (je jich téměř 600) jsme se věnovali pocitům Hirky vůči Rimemu, což nebylo až tak zajmavé. Ale nechci jen hanit, kniha byla pěkně napsaná a myslím že autorka má před sebou světlé zítřky. Btw, měl někdo z Rimeho dojem že je silně inspirován Geraltem z Rivie? :-)

hellena1523
25.02.2017 3 z 5

Zpočátku bylo dost těžké se začíst. Později to nebylo o moc lepší, ale dalo se to. Pro mne byla kniha velkým zklamáním. Navnadila mne obálka a řada pozitivních komentářů. A slibovaná mytologie, které v knize ale bylo takové minimum, že bych to možná do anotace raději ani necpala. Postavy mi přišly poněkud ploché.

Jednoduše řečeno: NEURAZÍ - NENADCHNE...Bez pozlátka prostě průměr.

Arya26
18.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha s originálním příběhem a milými postavami.

Zdenka21
13.02.2017 5 z 5

Kniha mě opravdu nadchla, začátek se sice trochu vlekl, ale... Ale to nic nemění na tom, že mi Hirka učarovala. Trochu to zavání severskými mýty, ale nikde se to konkrétně nedozvíte :) Havrani, všude havrani a les a odvaha a taky láska, zrada a touha po moci. Jako všude jsou dobří lidé i špatní lidé, jen tihle mají ocasy. Proč vlastně? Nemohu se dočkat dalšího dílu.

lucie.8
13.02.2017 5 z 5

Výborná kniha s krásným věnováním. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Kllara
08.02.2017 3 z 5

Začátek Ódinova dítěte byl poměrně zdlouhavý, ničím mě moc nezaujal... dokonce jsem knihu na nějakou dobu odložila, ale nakonec jsem se k ní přeci jen vrátila. Bylo mi líto, nechat ji nedočtenou, když už jsem si ji koupila. Dala jsem jí ještě šanci. A čím víc jsem se příběhem prokousávala, tím to bylo lepší, zajímavější, až to nakonec vygradovalo do otevřeného konce, který vás vybízí ke koupi dalšího dílu. Jenže za mě je to prostě průměr. Ale dobře se četla... dokonce i hlavní hrdinka mi byla sympatická... tedy... jen škoda, že ke konci už trochu méně. Ale člověk se vyvíjí, s tím se dá počítat. I když to trošku zamrzí. Co mě ale příjemně překvapilo je, jak moc byl celý příběh promyšlený. Toho si rozhodně cením.

Verrrunka
07.02.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem na začátku byla trochu na pochybách a dokonce jsem i uvažovala, že knížku odložím. Ale jaká by to byla chyba!
Rozjezd je náročný, spousta jmen, jiné světy, než se člověk zorientuje, uběhne skoro 200 stran. Ale pak příběh začíná nabírat na síle, všechno se zamotává, napětí stoupá. Měla jsem upřímný strach z patnáctileté hrdinky, ale Hirka mě nádherně vyvedla z omylu. Styl vyprávění mi nakonec výborně sedl, střídání příběhu z pohledu různých postav bylo také ku prospěchu. Dlouho jsem fantasy nečetla a jsem ráda, že jsem se do těch jiných světů vrátila právě s touhle knihou. Vstříc dalším dílům!

Alma-Nacida
29.01.2017 5 z 5

Velmi dobrá a promyšlená fantasy s některými trochu pomalejšími částmi, kde patnáctiletá hrdinka kupodivu není příšerně nesnesitelná pipka. Po knize jsem sáhla pro to, že je věnovaná mimo jiné "Tobě, co jsi vždycky četl knížky, o kterých nikdo jiný neslyšel. Tobě, co jsi trochu zvláštní a sedíš v zadní lavici. Tobě, co jsi vyrůstal v temném sklepě, kde osud určovaly hody kostkou. Tobě, co si pořád ještě hraješ na hrdiny. Tobě, co jsi nikdy úplně nezapadal a často měl pocit, že jsi na špatném místě, ve špatnou dobu." Takže je to i moje kniha. ;-) Dík za ni.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

5 hvězd je málo!
Koupila jsem si Ódinovo dítě jako e-book, ale po jeho přečtení jsem se rozhodla, že si ho, a potažmo celou sérii, koupím v tištěné podobě, jelikož za to opravdu stojí :)

Tohle je jiná fantasy a jak je jiná, tak je naprosto skvělá :)

Alex.Barunka
26.12.2016 4 z 5

Po všech nadšených ohlasech jsem čekala rozhodně více. Zmatený a zdlouhavý úvod ústí do poněkud průměrné zápletky a více méně tu chybí jakékoliv napětí. Jako by autorka nevěděla kam pořádně vkročit a jaké motivy k jednání hrdinům podsunout.
Svět, který má kořeny v severské mytologii je zajímavý, ale během celé knihy se o něm nic moc nedozvídáme.
Přesto si druhý díl přečtu, protože mě zajímá, co po tomto závěru může nastat, a jestli se autorka někam posune.

kalache
19.12.2016 4 z 5

...zajímavé,jen nechápu,k čemu ty ocasy....že by nějaké komplexy....

mitsucz
14.12.2016 5 z 5

Příběh Hirky se odehrává ve skvěle propracovaném fantasy světě, inspirovaném severskou mytologií. Od začátku jste vtaženi do děje, sedlo mi i střídání vypravěčů, například pohled hlavního záporňáka Urda byl zajímavý. Po delší době jsem narazil na originální fantasy knihu, navíc skvěle odvyprávěnou. Už vyhlížím další díly trilogie :)

andrea4315
08.12.2016 5 z 5

Docela dlouho trvalo zorientovat se v tomto novém světě, plném podivných názvů lámajících mi téměř jazyk. Střídání z pohledu Hirky, Rimeho a Urda, to nijak neurychlovalo.
Graduje velmi pozvolna, často jsem se přichytila u toho, že čekám na nějaký zvrat, který to rozjede. Zvratů v knize hned několik, ale nějaké extra rozjetí po nich nenastalo.

Ale teď po dočtení mohu říci jen: Chci víc, MUSÍM MÍT VÍC, P O T Ř E B U J I V Í C !!!

Není to typická fantasy, kdy extra hrdina nakope zadky extrapadouchům, ale celkově ve vás příběh zanechává dobrý pocit, že i když vás skoro všichni odsoudí, neznamená to že jste špatní, že i když uděláte spoustu chyb, může vám být odpuštěno, a můžete začít jednat lépe, a že i jednotlivec může docílit velkých změn.

Za těch 550 stran se mi nenápadně ale jistě dostalo pod kůži, hlavní hrdiny si oblíbila natolik, že se s nimi ještě nechci rozloučit. Takže, kde je další díl???

zuzca.h
05.12.2016 5 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale zhruba od 2/3 super. Autorka hezky rozvedla jednotlivé postavy a stvořila zajímavou zápletku ve světě vycházejícím ze severské mytoligie. Líbil se mi boj mezi tím co Hirka cítí K Rimemu a tím čím si myslí že sama je. Konec jsem tak trochu čekala jen mě překvapilo kdo Hirce nakonec pomohl Havraní kruhy otevřít. A jsem zvědavá do jakého světa pocestuje. Podle Havraních kruhů by to mohl být svět lidí :) Už se těším na další díl z plánované trilogie.

Aaron Lewis
22.11.2016 4 z 5

Dobré. Bylo to opravdu dobré. Nevím proč, přišlo mi to trochu pohádkové, možná proto, že hlavní hrdince bylo 15. Trošku jiný svět, jsem zvědavá, jestli Hirka cestuje do našeho světa, to by bylo super. Takže všechno fajn. Nápad i svět. Je sice trošku malý, ale na druhou stranu jsou tam přece jiné světy. Jen proč zrovna Ódinovo dítě? Hirka, jako jedna z mála teen hrdinek, byla sympatická a v pohodě, nebylo to tele typu mouchy snězte si mě a všechno zvořu, tak kdo mě zachrání... Vztah mezi Hirkou a Rimem taky ok. Ocasy? Haha. Proč ne. Těším se na další díly:). Příjemná oddychovka.