Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13941 13941

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

evickakyticka
21.10.2021 4 z 5

Harry se čte sám, kdo by jeho příběh neznal... Za čas se do Bradavic vrátím a budu pokračovat. Prozatím si dám pauzičku.

vinebitch
21.10.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Druhý díl mi nikdy nepřipadal zajímavý, tedy alespoň co se týče filmů - ale knížka mě bavila mnohem víc. Objevily se tam pro mě nějaké novinky, které ve filmu nebyly, a možná proto mi to přišlo zajímavější. Už se těším na třetí díl :)

Martyy
01.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl byl o něco málo horší, protože námět a hlavní myšlenka je pořád stejná jako u prvního dílu. Cesta do škol, famfrpál, Vánoce, poražení zla. Opět se ovšem liší od filmu a je zde spousta překvapivých novinek. Všiml si někdo, že ve famfrpálu je nejdůležitější chytač a úkoly zbytku hráčů jsou irelevantní? :D Pokud Harry zvládne pokaždé chytit zlatonku, než soupeř stihne skórovat 150 bodů, tak profesionální chytači ji musí chytit ještě rychleji. :)

osman111
19.09.2021 5 z 5

Opět neskutečný zážitek. Všechno už bylo řečeno a každý asi tuší, že je kniha skvělá. Za mě můžu dodat, že si čtení užívám ještě o to víc, když vím, že každá nepatrná zmínka o čemkoliv má význam, který bude vysvětlen třeba až o několik dílů později. Vše do sebe zapadá. Je to dokonalé a já si nemyslím, že tuto sérii někdy něco překoná.

Tyn_a
16.09.2021 5 z 5

Aaah, Harry...

Ani jsem netušila, že knihu přečtu skoro jedním dechem a v podstatě za dva večery.
Příběh měl neskutečný spád, ubíhal hrozně rychle a než jsem se nadála byl konec. Vážně tak brzy?
Jelikož všechna filmová zpracování mám shlédnuté, ostatně asi jako většina populace, rozhodla jsem se, že je musím znát doslova a do písmene (je to zásluha i jedné výjimečné osoby, která Harryho zbožňuje). Vím, že jsem neudělala chybu.
Už v prvním díle jsem zjistila, že ve filmech není úplně všechno a do skládanky mi chybí pár drobností....taky že knihy jsou mnohem barvitější a pro představivost přínosnější.
I když se mi při čtení různých postav vybavují postavy z filmu, nevadí mi to, naopak.

Tenhle díl byl obzvlášť napínavý a já konečně začínám chápat takové to známé "kdo, kde, s kým, proč, jak". Do teď jsem v tom maličko tápala, protože když už se rozhodnu si pustit filmové zpracování, tak u každého dílu minimálně třikrát usnu, než ho dokoukám do konce. :))

Takže huuuu, jedem dál a já se těším na další díl!

FejKýý
02.09.2021 5 z 5

Opět parádní díl. Jsem opravdu ráda že Harryho konečně i čtu. Často jsem překvapená jak je tam něco úplně jinak než ve filmech. Nevím jak ho mám po pravdě hodnotit když je to srdcovka. Tak to možná bude co díl, to 5*. Uvidíme.. Zatím tyhle první dva díly na 5* byly. Co nejdřív začnu číst Vězně z Azkabanu.

hapac
27.08.2021 4 z 5

Hezké čtení i pro dospělého. Vzpomínám, jak dcera příběh Harryho měla ráda.

Enforcer
12.08.2021 5 z 5

V podstatě o něco vylepšená kopie prvního dílu, ale to v tomto případě není na škodu. Stále je to napínavé, čtivé, poutavé, malebné. Vhodné pro děti, ale i pro dospělé.

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.
Pecka

Lucka12345
21.07.2021 5 z 5

Tato série je geniální! J.K. Rowlingová je génius!!! Celou knihu jsem přemýšlela jaké by to bylo dostat se do Bradavic a zažívat také tato dobrodružství jako Harry a jeho přátelé. To, že to bylo neuvěřitelně čtivé potvrzuje fakt, že jsem to dočetla v 0:30 hodin (a to já až tak často nedělám ;D) a bylo jsem připravena na čtení třetího dílu.

Pokud jste nečetli napravte to!!!

roman9276
20.07.2021 5 z 5

Ještě pořád trošku pro děti, ale samozřejmě Harrymu je 12. Tenhle díl jsem četl snad nejvíckrát, protože jsem musel čekat na další a další díly a to čekání bylo nekonečný. Proto snad mi tenhle díl maličko leze krkem. Ale opět geniální příběh, který skvěle pasuje do celkovýho kontextu série..

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Druhá kniha je o něco víc vtipnější a temnější díky útokům na studenty, Aragogovi a Basiliškovi ale i tak je skvělá a moc se mi líbila. Postava Lockharta nemá chybu.

Kika28
14.07.2021 5 z 5

Četla jsem knížku po třetí a musím říct, že je to pořád čtivé, krásné, boží, dokonalé, napínavé. Já Harryho prostě zbožňuju a všem ho moc doporučuji a už se moc těším na re-reading dalších dílů a tento díl jsem určitě nečetla naposled.
DOPORUČUJI- všem co ještě nečetli.

MiLiška
13.07.2021 5 z 5

Také za mě pět hvězdiček... Jak na mě zapůsobilo filmové zpracování tohoto dílu, to si už nevybavuji, každopádně se chystám zhlédnout. Jen mít čas... Těším se na srovnání. Kniha je napínavá a díky Ronovi vtipná.

marrie5227
04.07.2021 3 z 5

Tajemné komnatě jsem nikdy příliš ve filmové adaptaci nefandila, každopádně jako knížka mne mile překvapila. Děj je příjemný, vtipný a velmi mě mrzelo, že se do filmu některé části nedostaly.
Tuto sérii by měl přečíst opravdu každý.

Jiřina18
23.06.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem už kdysi četla jako všechny ostatní, ale Harryho Pottera a jeho kamarády miluju. Jak v knižní tak v hrané podobě. Když jsem si přečetla letošní výzvu bylo o důvod navíc proč si Harryho opět přečíst :-)

ElizPetrova
20.06.2021 5 z 5

Opět musím i po několikáté hodnotit 5/5 hvězdičkami, i přesto, že tento díl je můj nejméně oblíbený, nicméně je to pořád Harry Potter, takže plné hodnocení bez debat.

lassse
15.06.2021 4 z 5

Tak jsem se tím konečně prokousal a je to stále dobré jako první díl. Harry se prakticky ničeho nebojí a pátrá, i když to pro něj, i ostatní jeho kamarády, znamená smrtelné nebezpečí.

Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

Legenda o Tajemné komnatě mě naprosto pohltila. Na tomhle dílu (a vlastně i na všech ostatních) se mi hrozně líbí to detektivní pátrání Harryho a jeho kamarádů a to, jak záhadě postupně přichází na kloub.

Antibabiš
29.05.2021 4 z 5

Dobré ale i trochu strašidelné......