Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6703 1300

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

Pert
29.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Docela mě to zklamalo. Knihy kde je Harry ještě dítě jsou zkrátka lepší. Ani styl psaní jako scénář mi moc nesedl.
Zápletka s dcerou Voldemorta mi přijde jako vycucaná z prstu. Na konci sedmé knihy Pána Zla porazili a tak to asi mělo zůstat.

iridius9373
29.01.2022 odpad!

Ne, fakt ne. Rowlingová to není, je tam znát úplně jiný styl tvorby a nebavilo mě to. Chaos časových smyček a z Harryho protivný fotr...

Robiii.k
27.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Za mě super, vítejte zpět v Bradavicich pod nadvládou Voldika... Snad se dočkáme i filmu... Nechápu proč Rowlingová nechce dílo zfilmovat...

DominaCZ
26.01.2022 odpad!

(SPOILER) Nechci nějak nic říkat, protože za to ten brak nestojí, jen ... Umíte si představit, jak Voldy drandí Bellu, svou "poddanou"?
Nechutný a nereálný, poloviční had a jakási slátanina z těl svýho mrtvyho otce a služebníka (Červíčkova ruka) mít péro a chutě fakt nemohl. Navíc věřím, že holka by pro něj nebyla plnohodnotný pokračovatel rodu.

A za druhý: neexistuje, aby Draco miloval Hermionu už od školy, protože rostl v prostředí proti mudlům jeho rodiči tak silně maniakálním, že tím nasákl a přišlo mu to běžné, věřil v tu čistotu krve taky takže ne, opravdu on, ze starého mocného rodu, nemohl mít rád mudlici.

Besa
20.01.2022 5 z 5

Po prečítaní 7 kníh Harryho Pottera a smútku nad tým, že je už koniec, človek ešte párkrát (10-20x) prečíta všetkých 7 znovu...a zo žiaľu, že je už naozaj koniec sa vrhne aj na to Prekliate dieťa. Viac dielov už nebude, tak prekusneme aj to, že je to vo forme scenáru a zoberieme za vďak aj to málo, čo sme dostali. Faktom však zostáva, že kniha ani zďaleka nedosahuje kvalít Harry Pottera na akého sme zvyknutý a už vôbec nechápem, kto chce vydávať knižne scenár. Páčila by sa mi tá kniha oveľa viac, keby bola poctivo napísaná. Napriek tejto kritike jej dávam plný počet hviezdičiek, už len kvôli tomu, ako som mala rada (a stále mám) knihy Harry Potter 1-7

buffy5235
19.01.2022 odpad!

Vůbec se mi nelíbilo, že je tato kniha psaná formou scénáře. Děj byl zkrátka úplně zbytečný, příběh o ničem. Celkově to nebylo vůbec nic, čemu by se mohla dát alespoň bronzová medaile.

cepice
18.01.2022 1 z 5

Smutné čtení. Jedná se o divadelní hru, formát ještě překousnete. Styl psaní však ne, repliky jsou trapné, neodpovídají stylu HP od Rowlingové. Je poznat, že autorem je někdo jiný. Příběh cestování v čase asi neurazí, ale osobně mně nebavil. Nejvíce na tom bolí trapných rozhovorů postav. První půlku knihy jen zíráte, co čtete a chtěli byste dát knize odpad, zcela vás překvapí když by vše směřuje k lásce s nezletilým... Pak se situace však změní a když to vypadá, že by knížka mohla mít alespoň průměrné hodnocení, tak se situace opět rychle obrátí. Navíc postavy svými charaktery neodpovídají tomu, co známe z kniho HP, Ron je retardovaný? Hermiona hloupá? Harry nepřiměřeně zlý? Draco je charakterově hodný?

1* hvězdička alespoň za rozvoj fantazie při čtení.

adabraz
12.01.2022 4 z 5

Netušila jsem, co od toho očekávat. Kniha mě ani neurazila, ale ani vyloženě nenadchla. Ale věřím, že pokud jste fanoušek Harryho Pottera, tak jistě oceníte tohle pokračování.

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

I když kniha schytává celkem velkou kritiku, mě se líbila. I když to bylo psané formou scénáře moc mě to bavilo.

ErikaKej
04.01.2022 1 z 5

za mňa veļké sklamanie. Harryho milujem je to geniálne ale toto bolo akoby to ani JKR nepísala... Mám pocit akoby celu sériu týmto počinom zneuctila..radšej si to nečitajte...

kvákbil
30.12.2021 2 z 5

Není to tak dobré jako předchozích 7 knih a navíc to je spíše divadelní hra.

Ellie287
15.12.2021 4 z 5

Návrat do dětských let s Harrym Potterem. Přečteno za pár hodin, vzhledem k tomu, že se jedná o divadelní scénář. Čekala jsem jen návrat k HP sérii a toto splnilo, ale kniha nedosahuje kvality původní série. Nazvala bych to “oficiální fan-fikcí” a za mě je to v pořádku. Pokud jste tedy Potterhead a chcete si přečíst, jak to vypadalo o 19let později, tak doporučuju.

Duccan
07.12.2021 1 z 5

Bohužel nedostálo pověsti a úrovni JKR. Ždímání tématu cestování v čase ad absurdum, celkově to bylo nepříliš uvěřitelné. Přečteno za dva večery, takže ztráta času minimální.

Avila
26.11.2021 4 z 5

No... na začátku jsem byla z knihy trochu rozpačitá a né zrovna nadšená..... Ale pak mě příběh vtáhl a já otáčela jedu stánku za druhou. Samozřejmě se to úplně nedá srovnat se sérii Harryho Pottera ale přeci jen je to divadelní hra a já to neberu jako součást série.... ale jako příjemný bonus který se dobře četl.

Nuny
19.11.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo maso.
Stále přemýšlím, co se k tomu dá napsat, ale většina toho byla již zmíněna.
Každopádně, aby Potter a Malfoy byli největší přátelé, aby Hermiona byla negramotná, Ron tupý tele a Harry si hrál na otce.. tak to je velká nálož i pro mě.
Tohle se prostě nemělo stát.

vemrazik
22.09.2021 2 z 5

Mno. Jen proto, že jde o svět Harryho Pottera, jsem pustila aspoň nějaké hvězdičky. Ždímání něčeho, co mělo úspěch, by mělo v určitém čase přestat. Oproti např. Bajkám, které byly skvělé, je tohle opravdu zklamání.

x-lee-x
11.09.2021 4 z 5

V této knížce jsou scény, které se tak strašně liší od tvorby J.K.Rowling, že to až bije do očí. Jakoby do její tvorby chtěl někdo vnést trochu "marvelovské akčnosti". A upřímně to nejde moc dohromady.
Na závěr, ale musím uznat, že jsem knížku přečetla jedním dechem a hltala každou stránku. Získala si svoje místo v knihovně a ráda si ji přečtu znovu.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Vím, že hodně lidí tohle pokračování Harryho Pottera hodnotilo spíše záporně, ale já musím říct, že mně se celkem líbilo. Jelikož mám dramata ráda, tak mi vůbec nevadilo, že byla kniha napsaná formou divadelního scénáře, přišlo mi to zajímavé oproti předešlým dílům a alespoň zde díky tomu nebylo nějaké zbytečně natahování a šlo se rovnou k akci. Líbily se mi všechny ty spojitosti s příběhem Harryho, který všichni známe a odkazy na některé postavy. Trochu mi však vadilo, že autoři hodně sázeli na úspěšnost celé série a bylo zde hodně momentů, o kterých už jsme si všichni dávno četli prostě mi přišlo zbytečné to tam opakovat. Taky si mi nelíbilo, že u některých postav byl hodně pozměněněn jejich charakter, to bylo prostě zvláštní. Nechápala jsem, že Harry mohl mít dítě, jako byl Albus, který se občas choval fakt příšerně, i když možná to bylo tím, že zde nebylo moc prostoru pro to, abychom si s těmi novými postavami udělali nějaký vztah nebo kvůli zpracování ve formě scénáře nahlédli do jejich myšlenkových pochodů. Nicméně ti nic nemění na tom, že celá knížka byla čtivá, napínavá a já ji měla přečtenou vážně za chvilku.

4⭐/5⭐ Je potřeba do toho jít s tím, že to není další Harry, protože s tím se tahle kniha rozhodně porovnávat nedá. I tak si však myslím, že to nebylo zas až tak špatně a fanoušci HP by si tohle pokračování rozhodně měli přečíst.

DarkAvenger
20.07.2021 odpad!

(SPOILER) Tohle jako kanonické dílo osobně neberu. Nelíbí se mi fakt že by Voldemort měl dítě nebo to cestování v čase. Je to klišé. Tahle kniha není věrná odkazů HP a jen ho zestuzuje.

sniciknihomolka
12.07.2021 3 z 5

Osmý příběh Harryho Pottera. Na jednu stranu se mi to líbilo a na druhou ne. Tohle prostě nebyl Harry Potter. Docela bych chtěla vědět co to bylo. Příběh na jednu stranu zajímavý, ale zmatená občas. Dozvěděli jsme se něco nového o postavách. Četlo se to rychle, ale ne jako Harry Potter. Albus a Scorpius byly skvělý tým, ale Harrymu, Ronovi a Hermioně se nic nevyrovná. Mám z toho smíšené pocity.

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky