Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6703 1300

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

Edona
20.06.2022 3 z 5

Po letech od vydání jsem se konečně odhodlala a sáhla po Prokletém dítěti. Chápu, že se jedná o scénář, tedy není to žádné románové pokračování. I přesto to ale bylo hezké, nostalgicky zavzpomínat na svět HP. Příběh byl zajímavý, postavy známé i nové, hlavní záporák a vlastně hlavní zápletka trochu slabší.
Trochu si říkám, že by možná bylo lepší, kdyby Prokleté dítě nevyšlo, a HP by skončil sedmým dílem.

veveropysk
14.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Chápu, že se knížka někomu líbí. Já sama mám rada knížky HP, ale tohle mě zklamalo. Jednak zpracování ve formátu scénáře je nudné za druhé Albus je strašný syn jo, chápu snaží se zachránit Cedrika, ale snaží se otce schválně vyprovokovat a když potom co mu Albus řekne, že někdy nechce aby byl Harry jeho otec a on mu na to odpoví, že někdy nechce aby byl Albus jeho syn je ze všeho viněn Harry. Já nevím třeba jsem jen celou knížku špatně pochopila, ale tak od půlky mě to přestalo bavit takže nevím jak to dopadlo. Jestli vám přijde můj komentář nesmyslný klidně ho přeskočte. Přeju hezký den a krásně strávený čas u nějáké pěkné knížky. Veveropysk

Vlci.Sestra
04.06.2022 3 z 5

Líbilo se mi, že se kniha rychle četla, ale jak to byl ten scénář, tak to bylo takové jiné. Jinak děj byl zajímavý. Už se teším na film.

xTerezax
25.05.2022 4 z 5

Kniha napsána velmi jednoduše, zato čtivě (s přehledem ji sfouknete za jeden den). Některé dějové linky jsou přitažené za vlasy, ale celková idea, dle které se kniha točí, se mi vlastně celkem i líbí. Z nostalgie k HP dávám 4*.

Hanncha
20.05.2022 1 z 5

Přemýšlela jsem nad tím, jak nejvhodněji popsat můj dojem z celé knihy. A nejvýstižnější slovo, které mě napadlo je: otřesné.
Nebavilo mě to. Postavy absolutně nevěrohodné. Celá kniha mi zanechala takovou ošklivou pachuť až jsem ji musela poslat dál.

Maedros
04.05.2022 2 z 5

Dlouho jsem četbu této knihy odkládal, přece jen recenze nebyly nic moc. Nakonec jsem se do toho pustil s tím, že je to jen nostalgické zavzpomínání a pohled do světa Harryho. S tímto pocitem mě kniha bavila a moc jsem si četbu užil.

Lovely_book
28.04.2022 odpad!

Neříkám často, že je nějaká kniha hrozná, ale tahle je. Charaktery postav se mění úplně neskutečným tempem. Příběh chvílemi postrádá smysl. Nechce se mi věřit, že to napsala Rowlingová. Upřímně třeba to, že Harry je špatný otec.
Jsem si jistá, že Harry nechce, aby byl stejný jako Vernon, takže takhle by se ke svému synovi nikdy nechoval. Zvlášť po scéně „O 19 let později” je ta věc s kolejí Albuse úplná kravina

ste_mi
24.04.2022 2 z 5

Snaha z té série o HP ještě něco vymáčknout, ale ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má přestat...Pro velké fandy, jako divadelní hra, to nemusí být špatné, ale mě nenadchlo..

Eeper242
19.04.2022 2 z 5

Nebola práve najlepšia.Stratilo to ako písala @midone kúzlo a kvalitu.

midone
15.04.2022 3 z 5

Asi měla Rowlingová nechat 7 knih a konec. Bohužel, ztrácí to kouzlo i kvalitu. U čtení jsem se nudila.

Michelleee
28.03.2022 5 z 5

Pokračování se mi moc líbilo.

Mistři
26.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

picris
09.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Prvních asi 100 stránek se mi moc líbilo, dialogům jsem věřila, prostředí mělo tu správnou atmosféru, postavy se chovaly přirozeně. Posléze však došlo k nějakému zvratu a vše šlo do kopru. Rozhovory začaly být trapně dětské a naprosto mimo charakter starých známých postav, prostředí ztratilo atmosféru a příběh už jen tak nějak prostě plynul. Námět super, propracovanost nulová. Obávaná čarodějka zneškodněna během pár vteřin, a o tom byla vlastně celá ta omáčka kolem. Vím, že znovu si tuto knihu opravdu nepřečtu.

AlbionFoxyFox
08.03.2022 4 z 5

Jasně, není to klasický Harry Potter tak, jak ho člověk zná. Postavy se za těch 20 let změnily, tím, že je to formou scénáře, čte se kniha jinak, ale na druhou stranu po těch 7 knihách, které čtu každoročně zas a znova, člověk cítil dlouho absťák a i takový mininávrat zpět do Bradavic byl skvělý.

Barča.Lkah
06.03.2022

Upřímně mi celkem vadí jak se každá postava chová úplně jinak a vztahy mezi nimi a mnou už nebyli tak hezké jako za čtení klasických Harry Potter sérii.

pakoshka
24.02.2022 2 z 5

5 let jsem prokletému dítěti odolávala, protože jsem si nechtěla kazit HP svět. No, kdybych to nečetla, asi bych udělala líp. Meh.

NelaMaty
21.02.2022 4 z 5

Jako milovnice Harryho Pottera se mi pokračování moc líbilo a určitě by stálo za to ho zfilmovat :-)

natalie0570
14.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, a když se odsunu z porovnávání se této knihy s původní Potterovské série, tak je to literatura adekvátní. Je to oddechové, nostalgické čtení, kdy jsme mohli znovu nahlédnout do kouzelnického světa, vidět osudy našich známých hrdinů a potkat další zajímavé postavy.
Líbila se mi tedy nejvíce postava Dracova syna, který byl velmi sympatický, na druhou stranu Albus, Harryho syn, i přes jeho zásek nad faktem, že byl syn vyvoleného, byl někdy opravdu na liskanec. Jinak za mě teda hezké počteníčko na večer.

Dominika76
01.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Z knihy mám zmiešané pocity. Na jednej strane bolo fajn sa po rokoch vrátiť do HP sveta, no na druhej nebolo to, to práve orechové. Zápletka sa mi veľmi nepáčila. Syn Harryho Pottera z trucu takmer zničí svet.... Wtf... Hermiona ako ministerka mágie ma neoslovila (a pritom v klasických HP to je tak dobrá postava). Z Harryho, ktorý bol vždy dobrý priateľ a človek sa stáva naozaj otrasný rodič... Sú zle napísaní, alebo sa mohli hlavní hrdinovia natoľko zmeniť ako ľudia?
Páčila sa mi však postava Scorpiusa, celkom fajn boli aj Ginny a Ron. Užila som si aj záver knihy, keď už boli v 81 roku. Bolo to možno práve preto, že som si nemusela vkuse ťukať na čelo, aký je ten Albus idiot.

hippiesak
31.01.2022 4 z 5

Hele, jako úplně blbí to nebylo ;) Vlastně to bylo i super :) Čte se to velmi rychle, tím, že je to jen scénář. Výhoda fandy předchozím sedmi knih je, že má hlavu plnou "Harry Potter světa", takže když scénář říká "Bradavice, ředitelna", tak si ji ihned v hlavě představíme a můžeme jen číst, co říká která postava, či se dozvědět, jak se asi v ten okamžik tváří. Pro někoho, kde tento svět nezná by to asi úplně nebylo. Mě se to líbilo. Je to pro mě něco jako bonusový disk k ucelené kolekci 7 filmů (knih) ;)

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky