Bláznivý úplněk

Bláznivý úplněk https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34702/blaznivy-uplnek-34702.jpg 4 198 24

Harry Dresden série

Druhý díl ze série Harry Dresden. Harry Dresden, jediný čaroděj v Chicagském telefonním seznamu a konzultant pro paranormální jevy, se potýká s osobními i finančními těžkostmi. Po posledním případu se stále ještě neobnovily dřívější důvěrné vztahy s poručíkem Murphyovou, šéfkou Zvláštního oddělení policie. Ta se na něho obrací s žádostí o pomoc v případě vlkodlaků, sérii podivných vražd, k nimž dochází vždy kolem úplňku. Jakmile je objevena mrtvola mladé ženy v čarodějnickém kruhu, stává se z Harryho Dresdena hlavní podezřelý a musí se postavit nejen „temným" silám, ale i agentům FBI a pouličnímu gangu.... celý text

Detektivky, krimi Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Fool Moon , 2001

mijagi80
24.04.2014 4 z 5

Harry se opět vypořádá s další nebezpečným protivníkem v podobě vlkodlaka. Samozřejmě také schytá spoustu ran a skoro zapomene kouzlit :)

Tomislav
11.03.2014 4 z 5

Děj se mi líbil víc než v první knize, ale dost mne při čtení rušilo velké množství chyb a překlepů.

Ronin Roujin
15.06.2013 3 z 5

Stejně napínavá jako první díl, jen obálka je minimálně o jednu úroveň lepší.

tsal
22.03.2013 4 z 5

Druhý díl ságy a já stále nejsem zklamaná. Nechť ohňostroj započne, asi jsem našla detektivní městskou fantasy, která mi vyhovuje!

Harryho Dresdena jsem si v druhé knize oblíbila ještě více než první. Zbožňuji jeho humor, líbí se mi, jak je zničitelně nezničitelný a vlastně splňuje všechny mé představy o detektivu-kouzelníku. Nejvíce se mi na stylu psaní hlavní postavy líbí bravurně zvládnutá ich-forma, kdy "vnitřní monolog" a tedy popis děje a myšlenkových pochodů hlavní postavy, odpovídají Harryho stavu. Popis situace a jeho myšlenky v době, kdy je v pohodě, nadopovaný kofeinovým lektvarem nebo na pokraji smrti vyčerpáním se od sebe liší, jak jen to jde, a na vás při čtení padá přesně ten správný pocit, jaký byste v dané situaci měli cítit. Jim Butcher s ich-formou umí zacházet a Harry je pro mě tak jednou z nejživějších literárních postav, s jakými jsem měla tu čest.

S detektivní zápletkou to ovšem bylo o ždibec horší než v prvním díle. Hlavním problémem byla překombinovanost. Problémy s místní policií, mafie, vlkodlaci, FBI... Chvílemi by mě snad ani nepřikvapilo, kdyby na scénu dorazilo ufo. Moc tomu neprospěla ani různorodost vlkodlaků. Je fajn vymyslet víc druhů, ale opravdu je musel do příběhu procpat skoro všechny?

I přes tuto přeplácanost jde ale o čtivou záležitost, kterou rychle a s nadšením přelouskáte.

městská (urban) fantasy

Jim Butcher