Temné proudy

Temné proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4965/temne-proudy-4965.jpg 5 167 30

Harry Bosch dál vede život svérázného soukromého detektiva, když jeho klid naruší záhadný telefonát: má prošetřit sebevraždu veřejně známého policisty Terryho McCaleba, která – jak se ukáže – byla ve skutečnosti vraždou. Také život agentky FBI Rachel Wallingové obrátí vzhůru nohama jediný telefonát. Volající jí oznamuje, že sériový vrah a její někdejší kolega Robert Backus se vrátil na scénu. Tak začíná snad nejděsivější a nejbrilantnější detektivní román, jaký kdy Michael Connelly napsal. Cesty Harryho a Rachel se nakonec proplétají a nastává zběsilá honba za nejgeniálnějším vrahem v dějinách Los Angeles – za mužem, jenž zná veškeré vyšetřovací a profilovací metody, neboť mnohé z nich kdysi pomáhal vytvořit. Harry Bosch se v obrovském tempu přesouvá mezi nehostinnou nevadskou pouští obsahující hrůzné pohřebiště Backusových obětí, třpytivými ulicemi Las Vegas, jež se opět stává hlavním městem zločinu, a temnými zákoutí Los Angeles – aby v závěru dospěl k šokujícímu a dramatickému rozuzlení…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Narrows , 2004

VendulaB
17.01.2024 5 z 5

Výborné pokračování série. H. B. je zde ve skvělé formě. Příběh je po krátkém rozjezdu napínavý a velmi čtivý. Tradiční výborná americká detektivka.

konicekbily
27.08.2023 5 z 5

Manželka mrtvého přítele Harryho Bosche se domnívá, že jeho náhlé úmrtí na srdeční selhání nemusí být náhodné a náhlé, ale že mu někdo zaměnil léky. Náš hlavní hrdina se pustí do vyšetřování a nedá se zastavit a podstoupí tvrdý boj s pachatelem. Závěr navíc přináší nečekané rozuzlení.

Luigi1
24.02.2023 5 z 5

Tento autor opět nezklamal a četl se zaujetím

minirock
01.01.2023 4 z 5

Psát, že detektivky s Harrym Boschem jsou vynikající, je nošením dříví do lesa. I když u Temných proudů autor podle mě šel s kvalitou mírně dolů, stále je to špička žánru. Co mě ale nepříjemně překvapilo bylo to, že je román napsaný v ich-formě (Bosch), na to jsem si nemohl zvyknout. I když to nemá napětí jiných Connellyho knih s Harrym a pachatel je známý prakticky od začátku, není to špatné čtení.

jprst
04.10.2022 5 z 5

Když se dostaví chuť a nálada na dobrou detektivku, tak příběhy s Harry Boschem to zcela určitě jistí a to platí i o této knize.

mi-380
12.01.2021 4 z 5

Rok 2004. Bosch ve svém desátém příběhu spolu s agentkou FBI Rachel Wallingovou dokončuje její nedořešený případ z roku 1996, popsaný v knize Básník (doporučuji přečíst předem). Pátrání i četba, obojí znovu probíhalo k mé spokojenosti. S mírnou obavou jsem čekal, co Connelly vymyslí na závěr, za jeho pověstná finále by se nemusel stydět žádný blockbusterový akční velkofilm, což potvrdil i tentokrát. Styl vyprávění (Bosch – ich-forma, zbytek er), vývoj postav (vrátí se Harry k policii?), jejich myšlení, překvapující tečka, to vše na výbornou. A motivace pachatelova řádění? No, tady mě autor nepřesvědčil.
85 % (aktuálně 115 hodnotících s průměrem 91 %)

Za poslední dva roky jsem pochopil, že odznak sice ještě nemusí dělat chlapa, ale rozhodně chlapovi usnadňuje práci.

mi-380
07.01.2021 4 z 5

Bosch 010 – podruhé v kůži soukromého detektiva. Čtu poctivě postupně. Co se stalo starému kámošovi McCalebovi (Bosch 007 – „Temnější než noc“)? Pátráme, zkoumáme, ale něco stále chybí… básník, básník, básník. Autor si s námi hraje. Bosch tu dokončuje případ, který začal někdo jiný v jiné knize. Přerušuji četbu na straně 61 a beru do ruky první velký příběh novináře McEvoye „Básník smrti“. Tam, doufám, najdu temný prolog k „Temným proudům“.

mysce
13.08.2020 5 z 5

Desátou knihu s detektivem Hieronymem "Harrym" Boschem v hlavní roli jsem přečetla jedním dechem. Román navazuje na nedořešené dějové linie z knih Básník, Obranná reakce a Temnější než noc a Harry se opět ocitá v Las Vegas a opět se dostává do kontaktu s FBI.
Pobavil mě odkaz na film s Clintem Eastwoodem, který vznikl podle jedné z předchozích knížek.
Těším se na to, jak se Harry v příštím díle vrátí do policejních řad. Autor totiž v knize pootevřel vrátka k Harryho návratu do losangeleského policejního sboru.
Výborné čtení!

Didi15
10.07.2020 5 z 5

Už bych se jen opakovala, takže napíšu jen, že to bylo skvělé :)

Lmslaver
17.05.2020 5 z 5

Co ještě napsat o detektivkách s Harrym Boschem a neopakovat slova jako skvělé, strhující a napínavé čtení? Tak já jen dodám, že desátý Harryho knižní případ Temné proudy volně navazuje na román Básník, kde byl hlavní postavou novinář Jack McEvoy a narazíme tu i na další postavy z Connellyho fiktivního světa agentku FBI Wallingovou, nebo Terryho McCaleba (Obranná reakce, Temnější než noc), ostatně kvůli vyšetřování okolností jeho úmrtí, které zahájí Bosch se začíná tenhle příběh rozjíždět.

čef
03.05.2020 5 z 5

Poslední případ Harryho Bosche jako soukromého očka navazuje na román Básník, kde nevystupoval. Také tentokrát jde po sériovém vrahovi s minulostí v FBI, kde zanechal spoustu nepřátel a chce si to s nimi samozřejmě pořádně vyřídit. Zatápí jim tedy pořádně, ale to by se do toho nesměl zamotat náš hrdina, aby mu všechno vyšlo. Zase tedy tvrdý boj a výborné čtení.

harena
25.01.2020 5 z 5

Když prší, drž se stranou temných proudů.
Harry Bosch, svérázný detektiv s hlubokou neúctou k autoritám byl požádán manželkou svého bývalého kolegy, aby vyšetřil smrt jejího manžela. Jako všechny předchozí díly se kniha dobře čte, vyšetřování napínavé a Harry se svým sebezničujícím smyslem pro spravedlnost si možná v zájmu pravdy zničil i cosi dobrého, aniž měl čas poznat, jak dobré to vlastně je. Předpokládám, že v dalším díle už bude pracovat jako detektiv v LAPD, tak rychle do dalšího dílu.

evka11
28.10.2019 4 z 5

Tento autor mě opět nezklamal....

Hugomil
17.08.2019 5 z 5

Vždy když dočtu další příběh s Harry Boschem říkám si tak tohle byla doposud ta nejlepší kniha. A tak to je skoro pořád. Ale Temné proudy opět postrčily laťku kvality o stupínek výše. Je až neskutečné, jak dobře se to čte, jak je vše propracované, do sebe zapadající a logické. Řekl bych že tohle je jakási zlomová kniha, kde se Harry opět může a chce vrátit k policii, kde doufám, že bude pracovat z Kiz a kde bohužel zemřela jedna z postav, kolega z FBI McCaleb. Je tedy na co se těšit...

March
16.06.2019 5 z 5

Jedním dechem pecka. Nenašla jsem žádnou slabinu. Napětí, zápletky, rozuzlení, soukr.zivot Harryho, no prostě to melo vsechno.Tentokrát mi vůbec nevadilo, že byl soukromé ocko. A už se těším na HB policajta:)

Szigeti
12.06.2019 5 z 5

Skvelá kniha. Slabší rozbeh, ale koniec stál za to.

lea735
13.05.2019 5 z 5

Do půlky knihy jsem knihu brala jako slabší. Od půlky knihy to byl zase nářez. Harry je skvělý. Doporučuji a těším se na další shledání.

syskas
27.03.2019 5 z 5

Všetky "Boschovky" sa mi páčia (a to som ich už prečítala viac ako 10), ale táto je jedna z najlepších. Striedanie rozprávačov bolo zaujímavé hlavne pri záverečnej naháňačke.

moudivlacek
11.11.2018 4 z 5

Souhlasím s Lolilou, je lepší číst tuto sérii postupně, alespoň člověk vidí, jak se vyvíjí hlavní hrdinové. Přišlo mi smutné, jak spisovatel "odepsal" tak rychle Terryho. Přesto je to díl plný napětí, klasické skládání střípků pravdy. Harry se tu setkává a později chtě nechtě spolupracuje s Rachel, známou z románu Básník. Užívala jsem si to.
Konec jsem trošku předpokládala, přesto jsem knihu celou přečetla téměř jedním dechem.
Těším se na další díl a osud Harryho Bosche.

Lolila
10.03.2018 5 z 5

Connellyho knihy čítam postupne ako ich písal, čiže striedam aj série. Takže osudy postáv sledujem postupne ako sa vyvíjajú. V niektorých knihách sa objavia postavy z viac sérií ako je to aj v tejto časti. Len zamrzelo, že táto časť je postavená na smrti Terryho. Ale výborne napísaná ako vždy. Napätie od začiatku do konca, jednoducho (a to sa už opakujem) výborná detektívka. Záver vždy prekvapí. Určite odporúčam, ale najskôr si treba prečítať knihu Básnik smrti, keďže dej v tejto knihe na Básnika nadväzuje.