Temné proudy

Temné proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4965/temne-proudy-4965.jpg 5 168 168

Harry Bosch dál vede život svérázného soukromého detektiva, když jeho klid naruší záhadný telefonát: má prošetřit sebevraždu veřejně známého policisty Terryho McCaleba, která – jak se ukáže – byla ve skutečnosti vraždou. Také život agentky FBI Rachel Wallingové obrátí vzhůru nohama jediný telefonát. Volající jí oznamuje, že sériový vrah a její někdejší kolega Robert Backus se vrátil na scénu. Tak začíná snad nejděsivější a nejbrilantnější detektivní román, jaký kdy Michael Connelly napsal. Cesty Harryho a Rachel se nakonec proplétají a nastává zběsilá honba za nejgeniálnějším vrahem v dějinách Los Angeles – za mužem, jenž zná veškeré vyšetřovací a profilovací metody, neboť mnohé z nich kdysi pomáhal vytvořit. Harry Bosch se v obrovském tempu přesouvá mezi nehostinnou nevadskou pouští obsahující hrůzné pohřebiště Backusových obětí, třpytivými ulicemi Las Vegas, jež se opět stává hlavním městem zločinu, a temnými zákoutí Los Angeles – aby v závěru dospěl k šokujícímu a dramatickému rozuzlení…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Narrows , 2004

Demonlover
02.03.2018 5 z 5

Je to třetí kniha od Michaela Connellyho, kterou jsem četl a opět mě nezklamal. Pět hvězdiček si zaslouží autor, ale ne překladatel. Překlad je nepovedený.

petrpospa
12.01.2018 5 z 5

Když dávám pět hvězdiček, asi by to chtělo nějaké odůvodnění. Jenže toto je Connelly a Harry Bosch. A to jako důvod stačí....

TiniQ
12.10.2017 5 z 5

Moja prva kniha od Connellyho a stala som sa zavislou. Harry tras sa prichadza Bosch :)

Mako123123
19.09.2017 5 z 5

Po vynikajúcom /Stratenom svetle/ prichádzajú /Úžiny/ Terry bola moja "srdcová" záležitosť. O to hroznejšie sa mi čítali prvé kapitoly... no vzchopil som sa a čítal ďalej. Urobil som len dobre. Dej je výborný. Striedanie rozprávača Boscha v prvej osobe s treťou osobou o Rachel bolo vydarené. Ked Bosch poprvý krát prišiel na miesto v púšti kde bola aj Rachel.... prakticky som sa odvtedy dlho dlho nevedel odtrhnúť od knihy. Musel som sa doslova nútiť si to porozdelovat na dni a neprečítať všetko hned aby tá kniha len tak skoro neskončila. Jediné čo sa mi moc nepáčilo bol ten záver dolapenie vraha pri rieke- to mohlo byt o pár strán kratšie ale inak fajn. Možný spoiler!!!: rozuzlenie Terryho úmrtia mi nakoniec trocha zlepšilo náladu. Strašne som bol smutný že zomrel zbytočne a nechcene/ neplánovane. Takto ten pocit frustrácie opadol.

Silmarien
04.07.2017 4 z 5

Ďalšia z výborných connellyoviek. Boschovi zavolá vdova po človeku, ktorého poznal a prosí ho, aby prešetril jeho smrť - zdanlivo prirodzenú. Ako obvykle, nie všetko je ako sa zdá a Harry, v tejto časti života mimo policajných zložiek, vyráža za týmto prípadom, aby splatil pomyselný dlh.
Znovu výborne vystavaný príbeh o navrátivšom vrahovi plný zvratov a postupného odhaľovania pravdy. Connelly nás ani teraz nenechá vydýchnuť a posledné prekvapenie si opäť schová do úplného záveru. Ako inak.

DickBach
01.08.2016 5 z 5

Velmi dobré, rychlé a dějové. Líbilo se.

vangog
04.03.2016 5 z 5

Zase nezklamal.Rozhodně to nebyla nuda a ten kdo Connellyho zná tak jistě nebude zklamaný

Maff
28.11.2015 3 z 5

Další z knih, která si za téma vybrala souboj policisty(ů) a masového vraha. Jak je uvedeno v anotaci, oním vrahem je bývalý elitní kriminalista, který vychoval i některé následně na vyšetřování případů vražd zainteresované policisty. Bohužel autor nedokázal tento skvělý nápad přetavit v napínavé čtení. Spíše se tato dějová linie jeví jako kulisa k pohnutkám a úvahám o možném návratu Harryho Bosche zpět do řad policie a pro mne daleko překvapivější než uzavření případů vraždícího sociopata se jeví rozuzlení okolností úmrtí Terryho McCaleba. Tento díl sice sérii neposunuje výš, ale nastavenou laťku solidních detektivních případů drží. A tak je volba četby tohoto dílu logickým krokem, který nelze označit jako chybný.

ŽanKaa
18.10.2015

Úžasná kniha.Napínavá od začiatku až do konca.Nedalo sa od nej odtrhnúť.Teraz hurá na Poslednú šancu.

dikobraz
20.01.2015 5 z 5

Dej sa prelina s inou seriou, ale da sa to v pohode zvladnut. A Harry bude opat lamat zenske srdcia. Dufam, ze v dalsich castiach sa autor vrati k zahadnej susedke z motela. To by bola bomba! A opat, Harry bez odznaku neohrozene celi FBI a opat ich precura. Na paradu.