Green Arrow: Rok jedna

Green Arrow: Rok jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205653/bmid_green-arrow-rok-jedna-205653.jpg 4 180 37

DC komiksový komplet série

OSAMĚLÝ. UNAVENÝ. HLADOVÝ. POMSTYCHTIVÝ. Oliver Queen je lehkovážný playboy, který si neváží nikoho a ničeho – dokonce ani sám sebe. Zvykl si procházet životem jako jedním velkým flámem, ale když je zrazen a opuštěn na tropickém ostrově, přece jen nalezne něco, na čem mu záleží: spravedlivou odplatu! Ozbrojen jen vlastnoručně vyrobeným lukem a šípy se pokouší přežít v neznámém, nemilosrdném prostředí – a současně bojovat s vražedným drogovým kartelem, který ho na ostrov dostal. GREEN ARROW: ROK JEDNA je uceleným vyprávěním odhalujícím počátky oblíbeného Smaragdového střelce, které vám přináší tým oceněný za sérii The Losers – scenárista Andy Diggle (Batman, Adam Strange) a výtvarník Jock (Swamp Thing, Hellblazer). Toto souborné vydání obsahuje i náčrtky postav, ukázku komiksového scénáře a úvodní slovo scenáristy Briana K. Vaughana (seriál Ztraceni, Y: Poslední z mužů).... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Green Arrow: Year One , 2008

Jury
02.06.2017 5 z 5

Maximalni spokojenost...doufam v pokracovani ;)

Polinius
01.05.2017 3 z 5

Ty tři hvězdičky uděluji hlavně za kresbu. Příběh se z počátku rozjíždí velice pěkně, ale pak přijde velké finále a postavy se chovají jako parodie postav, které mají představovat. Padouši jsou prostě padouši, hlavní hrdina je prostě bijec, kterého nedokáže nikdo trefit ze střelné zbraně.
Kam se na něj hrabe Rambo...
Příběh je na úrovni akčního filmu, který běží na vedlejším kanále v TV. Který běží ve dvě hodiny v noci a v pracovní den.

P1tr
28.04.2017 3 z 5

Výtečná vizuální prezentace dělá tomuto komiksu lví službu, ovšem ani její vysoké kvality nedokáží zastínit chabost vyprávěného příběhu. Celý děj působí velice zkratkovitě, což sice zajišťuje dobré tempo, ovšem ani to nedokáže zakrýt fakt, že příběh by v součásné podobě mohl být i kratší, neboť nemá příliš co nabídnout. Je to veliká škoda, neboť motivy samoty a zoufalství zkombinované s osobními dilematy a proměnou osobnosti by vydaly na velmi hutné dílo, ovšem Arrowův Rok jedna příliš hloubky nepobral a prezentuje z těchto tematických okruhů pouze stručné základy. Je mi jasné, že jde o primárně obrazové dílo, ovšem spousta jiných komiksových děl jasně ukazuje, že jde i v takovémto médiu vyprávět komplexní a hluboké příběhy.

borknagar
28.04.2017 3 z 5

Postavu Green Arrowa neznám a díky tomuto komiksu jsem si udělal obrázek. Ušlo to. Příběh nikterak originální, spíše akčnější, se super kresbou, která mě bavila ze všeho nejvíce. Celkově spíše průměr, který na večer pobavil. DC komiksový komplet má smysl, člověk za pár korun pozná postavy, ke kterým by se jinak spíše nedostal. Klasický příběh na konci knihy jako zatím pokaždé super a galerie obálek též potěšila. Jock je borec!.....

martinstefko
25.04.2017 4 z 5

On příběh komiksu "DC komiksový komplet 8: Green Arrow - Rok jedna" není extra originální, ale je dobře napsaný a má drobný přesah nad rámec klasického mainstreamového komiksu. A hlavně skvělou Jockovu kresbu. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1422-dc-komiksovy-komplet-8-green-arrow.html

hroubek
21.04.2017 4 z 5

Opět velká spokojenost. Green Arrowa znám hlavně ze seriálu, který mě dost baví. A totéž platilo i pro komiks. Fajn příběh, který si na nic nehraje a dá nám přesně to co chceme číst. Moderní komiks s parádní kresbou a dobrý příběhem po jehož přečtení budete mít chuť číst další komiksy s Green Arrowem. Docela dost mě zklamalo, že komiks nejde více do hloubky. Nerozebírá se tam vůbec samota jakou Ollie zažívá nebo pak jeho zápal pro konání dobra či jeho příjezd do města. Jsou to drobné věci, ale trochu mě zkazily zážitek ze čtení. Na podruhé už to bude lepší, ale prozatím za silné čtyři hvězdy.

pecka02
17.04.2017 5 z 5

Green Arrow mě bavil a zhltla jsem ho za chviličku :) Děj měl spád, hodně se mi líbila kresba a kontrastní kolorování. Seriál už delší dobu nesleduji a tak nějak tajně doufám, že komiksová předloha bude lepší.

Kopta
16.04.2017 5 z 5

Prostě to jede. Je to skvělý úvod do toho, kdo vlastně je Oliver Queen, poté jak se to zvrtlo, jak se z něj stalo to, co se z něj stalo. A je to pojato celkově zajímavou a skvělou formou. Velmi se mi to líbí. Opět jsem u toho, kdy musím říct, že Batmani byli pro mne zatím v celku zklamání a jiné komiksy byli dokonalé. No a Green Arrow není sice příběhově taková topovka jako Superman a Green Lantern, ale dle mého jde stále o skvělou barvitost a zároveň syrovost jako u Dlouhého Halloweenu, kterou prostě musím ocenit.

DennisMoore
15.04.2017 5 z 5

Na první pohled je to možná přímočará akčňárna a další zrod dalšího polepšeného (super)hrdiny, na druhý pohled něco mnohem víc. S Green Arrowem jsem ještě neměl tu čest a rozhodně mě příjemně překvapil. I ta hrubá kresba se mi líbí, dokonale se totiž hodí ke spádu, jaký příběh má.

Lenka.Vílka
12.04.2017 5 z 5

Poprvé čteno před třemi lety půjčené z knihovny, ale teď mám knihu konečně doma a dám do své vlastní knihovny. Nic z jejího kouzla pro mě nezmizelo. Tehdy kniha byla příjemným osvěžením v rámci toho, v jaké fázi se nacházel seriál. Ale pravdou je, že i po opětovném přečtení stále dobré, přestože moje celkové pocity jsou jiné (proto jsem neokopírovala předchozí komentář, ale to s kresbou zůstává...člověk si musí chvíli zvykat, ale potom je to luxusní jízda).
No, a bonus (to už bych se opakovala jako u každého dílu) potěšil.

Wheelcrusher
28.11.2015 4 z 5

Far Cry s XIII jsou moje oblíbený videohry a taky mam zelený oči, jen se mi z osobních důvodů příčí, že Olí vypadá jak Cobain... upřímně se mi to ale líbilo víc jak Batmanův Rok jedna:)

jirincz
29.09.2014 3 z 5

Dějově mě to tedy nijak extra neupoutalo a nic ve mně nezanechalo. Kresba Jocka se mi naopak líbila, i práce s panely. Celkově si ale myslím, že slušný průměr.

rarach010
27.09.2014 5 z 5

Naprosto úžásný!! Je to akční jak má být i vtip se tam hodil, strašně moc mě to bavilo. Zcela můžu doporučit ;)

Lenka.Vílka
26.07.2014 5 z 5

Konecne! Jsem tak rada, ze mam precteno! Strasne me zaujala kresba...ale na muj vkus moc barvicek (ale to je na vkusu a oku jednotlivce-po par stranach se dalo zvyknout)...takze pribeh...mam radeji hrdiny typu GA, protoze to jsou obycejny chlapci (sice maj prasule ale zadny zmutovanci...)...jak je psano v uvodu...amici jsou na tom relativne lepe...co tyden to dil a my jsme zavisly na dobrote jinych, ale ma to vyhodu...mame jednorazove cteni na trochu dele...takze...tohle je pro me "flash rok", ale pri tomhle nelze neslintat...

Drekorian
09.07.2014 4 z 5

Komiks přesně pro mě. Pěkný origin, který autoři splácali za několik málo hodin a který nevypadá vůbec špatně. I přes logické lapsy ve scénáři (házení samopalů do moře, brakabrakabraka, při kterém se netrefí jediný z ozbrojenců) se jedná o bezva origin, který si užijí nejen fandové seriálu. Doufejme, že se o Zeleném Šípu dozvíme ze stránek BB/Artu ještě více.

jh666
14.06.2014 5 z 5

Na komiksového Greena Arrowa jsem se těšil od chvíle, kdy jsem zjistil, že u nás vyjde. Takže ho mám po 12 dnech doma a jsem nadšený. K příběhu prostě nemám, co bych vytkl, naprosto famózní. Ať už se jedná o Oliverův opilecký exces, jeho vývoj na ostrově nebo závěrečnou bitvu. Na kresbu jsem si sice musel chvíli zvykat, ale když jsem do ní konečně pronikl, doslova jsem jí propadl. Každému, kdo o koupi uvažuje, vřele doporučuji. Snad to není poslední Green Arrow, který u nás vyšel.

3DD!3
11.06.2014 4 z 5

Velice příjemný origin. Síla Zeleného šípu je v jeho obyčejnosti. Jasně, je to pracháč, ale bez schopností a bez intelektu. Prostě se jenom naučil kurva dobře střílet. Diggle přináší svéráznou kombinaci Robinsona Crusoea a Robina Hooda. Konfrontace s pašeráky opia je v závěru příjemně strohá. Jockova (čti Žok) kresba se k tomu parádně hodí.

komiksy superhrdinové DC Comics Arrow

Autoři knihy

Andy Diggle