Fotografie

Fotografie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423375/bmid_fotografie-CrL-423375.jpg 4 120 120

Itálie, 1958: Rachael je mladá vdova, která po neúspěšném maďarském povstání v roce 1956 nachází spolu se svým otcem azyl v Anglii. Dlouho bojovala o přežití, nevěděla, kde má domov ani komu může důvěřovat, a až když doprovází otce archeologa za prací na prosluněnou Sardinii, nachází místo, kde se cítí v bezpečí. Rachael zde prožívá bezstarostné léto, zapomene na stíny minulosti a zamiluje se. Nepřinese jí však nově nalezené štěstí jenom další zklamání? Anglie, 2017: Sophie má pohledného manžela, úžasný dům na anglickém venkově a úspěšnou kariéru antropoložky. Když se v důsledku nenaplněné touhy po dítěti začnou v jejím manželství objevovat trhliny, upne se na svoji práci a útěchu hledá i ve vzpomínkách na dětství a na svou milovanou babičku Rachael. Jednoho dne objeví v jejím starém sekretáři fotografii mladého muže a hedvábný náramek. Pustí se do pátrání, které odhalí neobyčejný příběh babiččiny minulosti a tajemství, které má moc změnit jí život…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The Photograph , 2018

TheMelorry
22.01.2020 5 z 5

Propojení minulosti a přítomnosti díky jedné staré forografii. Příběh, kde se střídají dvě časové roviny a dva osudy žen z jedné rodiny je plný lásky, hisotire, tajemnství... Velice příjemně se čte a na první pohled obyčejné životy hlavních postav, se v hlubším kontextu stávají neobyčejné.

Jana77
09.01.2020 3 z 5

Půjdu proti proudu, já jsem zklamaná. Dlouho jsem se nemohla začíst, zbytečně zdlouhavé popisy všeho, co mi nepřišlo důležité a takové, jakoby plytké. Mám moc ráda knihy se dvěmi časovými linkami, ale za mě tato mezi mě oblíbené bohužel nepatří.

LBZ
03.01.2020 2 z 5

Asi jsem měl vysoká očekávání.

Knížka je pěkně napsané a dobře se čte. Bohužel zápletka mi přišla příliš banální a děj de facto zjevný. Doufal jsem v nějakou pointu nebo zvrat, ale nic překvapivého se nestalo.

adriane9
31.12.2019 3 z 5

"Vezmi mě a ponoř mě na dno moře, abych mohla žít, modlit se a tkát..."
Moje poslední letošní přečtená kniha a rozhodně to byl zážitek. Obě dějové roviny úžasné, jediny problém mám s rozvleklým popisem míst, ale to je můj osobní problém, že mě dané lokality nezaujaly. Rozhodně však doporučím k přečtení.

veronika0382
19.12.2019 5 z 5

Fotografie je krásný román několika obyčejných životů, který se prostě dotkl mého srdce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Mikiem
16.11.2019

Četla se dobře kniha

Knižní střípky
14.11.2019 5 z 5

Může obsahovat SPOILER
Dvě dějové linie, dva silné příběhy, dvě zajímavé ženy. Rachael a Sophie. Babička a vnučka. Maďarsko, Rakousko, Anglie, Sardinie, Amerika - to všechno jsou země, které spolu s hlavními hrdiny navštívíme na jejich životní pouti.
Oba dva příběhy byly velmi zajímavé. I když má kniha přes 460 stran ani na chvíli jsem se nenudila. Bonusem mi bylo rozšíření obzorů o bussusu, což je vzácné mořské hedvábí. Zajímavé bylo i vyprávění o archeologickém průzkumu Sophiina pradědečka George.
Sophiin boj za to, aby se stala matkou, byl hodně dojemný a celou dobu jsem jí držela palce. Musí to být opravdu psychicky velmi náročné a obdivuji všechny ženy, které toto zažily za jejich obrovskou statečnost a hlavně nezlomnou vůli a víru zase se zvednout a jít dál.
Celý příběh byl moc krásný a velmi čtivě napsaný. Většinou se mi vždy výrazně více líbí linka z minulosti, ale u Fotografie jsem hltala i příběh současný.
Knihu doporučuji všem milovníkům zajímavých rodinných příběhů, kteří mají rádi dvě dějové linie, kdy díky návratu do minulosti posléze lépe pochopíme současnost. Protože, co si budeme povídat, vše spolu souvisí a jedno ovlivňuje druhé.
Více v recenzích
Knižní střípky