Fotografie

Fotografie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423375/bmid_fotografie-CrL-423375.jpg 4 120 120

Itálie, 1958: Rachael je mladá vdova, která po neúspěšném maďarském povstání v roce 1956 nachází spolu se svým otcem azyl v Anglii. Dlouho bojovala o přežití, nevěděla, kde má domov ani komu může důvěřovat, a až když doprovází otce archeologa za prací na prosluněnou Sardinii, nachází místo, kde se cítí v bezpečí. Rachael zde prožívá bezstarostné léto, zapomene na stíny minulosti a zamiluje se. Nepřinese jí však nově nalezené štěstí jenom další zklamání? Anglie, 2017: Sophie má pohledného manžela, úžasný dům na anglickém venkově a úspěšnou kariéru antropoložky. Když se v důsledku nenaplněné touhy po dítěti začnou v jejím manželství objevovat trhliny, upne se na svoji práci a útěchu hledá i ve vzpomínkách na dětství a na svou milovanou babičku Rachael. Jednoho dne objeví v jejím starém sekretáři fotografii mladého muže a hedvábný náramek. Pustí se do pátrání, které odhalí neobyčejný příběh babiččiny minulosti a tajemství, které má moc změnit jí život…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The Photograph , 2018

Joyce24
26.03.2021 5 z 5

Nádherný příběh, kde se střídá minulost s přítomností a obě zajímavé dějové linky se na konci protnou a zapadnou do sebe. Po delší době mě zase kniha i dojala. Velké doporučení k přečtení.

knihomolkadorfa
07.03.2021 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. S Rachael a Sofií jsem strávila velmi příjemný víkend. Tentokrát mě bavily obě dějové linky. A že je to trochu červená knihovna ? No a co. Do románu pro ženy to tak nějak patří a v dnešní covidové době opravdu pohlazení po duši. Autorce velký dík.

jeny-v
31.01.2021 4 z 5

Tento román se nedal jen tak odložit a tak jsem ho "pokořila" za víkend. Ne všichni se dozvíme o životě svých prapředků a já věřím v osud, proto o něm ráda čtu i v knihách. Příběhy obou hlavních hrdinek jsou bolestné i nadějné. Dále možný spoiler:
Profesor archeologie na budapešťské univerzitě László s těhotnou dcerou Rachel narychlo odjíždějí přes Rakousko do Londýna, kde jsou ubytování u paní Roperové a nacházejí zde druhý domov. Jednoho dne dostane profesor pracovní nabídku na roční pobyt na Sardinii, kde probíhají archeologické vykopávky. Zde si užívají slunečný a bezstarostný život, jen Rachel má po odjezdu do Hampsteadu zlomené srdce. Následně je navštíví bývalý student Chuck, s kterým se seznámili v rakouském uprchlickém táboře. Po čase si odváží svoji novomanželku do Ameriky..... Antropoložka Sophie žije už osm let v manželství s Hamishem a stále doufá v mateřství, což se nedaří a proto se vrhne na dokončení své doktorské disertace. Pátráním po výzkumu svého pradědečka a nalezením tajemství babičky odjíždí s rodiči a strýcem Tomem do Sant´Antioca....

deniska2
26.11.2020 5 z 5

Moc krásná a čtivá kniha která stojí za přečtení.Hltala jsem stránku za stránkou.Doporucuji za mně 5 hvězdiček.

jana79
24.10.2020 5 z 5

Kdybych mohla dam i 7 hvězdiček. Nádherná kniha, uklidňující, chytne vás od prvnich stránek. Strhující příběh nedovolí odložit chcete se dozvědět,jak se bude příběh bude vyvíjet dál. Vůbec vám neprekazi,ze jsou zde dvě časové linie,dva příběhy. Oba dva se nejdříve samostatně rozvijeji a postupně nenápadně a pozvolna doplňují, az do sebe zapadnou jako puzzle. Když čtete,nechcete přestat a když už musíte jako já musela do prace:),tak už chcete mít knihu zpět v ruce a dozvědět se víc. Mrzelo mě když jsem dočetla,že už je konec. Rozhodně zůstává u me v knihovně. Moc pěkné,krásně napsané,a hlavně v téhle době je to přesně to co člověk potřebuje. Odpoutat se od všeho stresujiciho a ponořit se do příběhu,který vás pohltí a pohladi po duši. Za mě prostě perfektní.

Toňula
12.10.2020 4 z 5

Milá kniha, která se čte jedním dechem - jednoduchý, přesto poutavý příběh dvou žen - babičky a její vnučky, vyprávěný ve dvou časových liních a dvojím pohledem. Do toho trochu historických faktů, který celý příběh okoření..

iiiccc
16.09.2020 4 z 5

Kniha se skládá ze dvou dějových linek. První je ze současnosti a mapuje příběh asi třicetileté Sofie, které se nedaří otěhotnět a manželství se jí rozpadá. Druhá linka se odehrává na přelomu 50. a 60. let 20. století a vypraví příběh Sofiiny babičky Rachael, které se naopak daří otěhotnět víckrát, než by sama chtěla. Je tam hodně lásky, odvahy a síly. Jen je to prostě až moc červené. Trochu mě z té sladkosti rozbolely zuby.

kudrdlinka
17.06.2020 5 z 5

Moc příjemné a pohodové čtení, krásný příběh o rodinném tajemství. Asi se mi víc líbil příběh Rachel, ale i příběh Sofie není špatný. Ideální kniha na léto a dovolenou.

iška
13.06.2020 4 z 5

Příjemné čtení pro chvíle pohody. Novým poznatkem byl pro mě byssus.

Mlsnákočka
08.06.2020 5 z 5

Krásná kniha! Barvitý příběh Rachael z padesátých let minulého století, její nevšední pouto se vzdělaným a empatickým otcem, poznávání různých zemí a archeologické výzkumy mě nepřestávají fascinovat ani po dočtení knihy. I příběh její vnučky Sophie ze současnosti je moc hezky zpracovaný.

bookcase
01.05.2020 5 z 5

Nádhera, jedním slovem nádhera. Čtivě napsaný příběh o tom, co může člověka v životě potkat a jak se s tím srovnat.

sabca
24.04.2020 5 z 5

Kniha je krásně čtivě napsaná. Prolíná se tu minulost - Ráchel a současnost Sofie. Sofi, která má problém otěhotnět se upnula k pátrání v minulosti babičky Rachel. Kniha stojí za přečtení

mariva
15.03.2020 5 z 5

Příjemná pohodová četba, knížka se moc hezky četla. Dvě časově rozdílné dějové linie se odvíjejí samostatně a protnou se vlastně až v závěru, což mě trochu mrzelo, protože mám raději, když se dějové linky více prolínají.

Mandlevest
04.03.2020 5 z 5

Krásná, čtivá knížka, opravdu pohlazení po duši. V příběhu o rodinném tajemství, životních láskách, bolestných ztrátách, ale hlavně touze prožít život naplno se vším, co nám přinese,navštívíme Budapešť, Londýn, Sardinii a New York. Velmi pěkně napsaný román, vyprávěný ve dvou časových rovinách Rachael a Sophií, ve kterém bude hrát jednu z hlavních rolí i tajemná fotografie, Vás vezme za srdce a bude se Vám líbit.

marara
03.03.2020 3 z 5

Docela příjemné čtení, nic náročného.

Áňa 998
03.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Autorka ho popsala neskutečně čtivě a tak, že Vás nedonutí odejít.

zuzana2599
01.03.2020 5 z 5

Překrásný příběh ! Mě tato kniha Debbie Rixové nadchla, byla úžasná !
Jedná se o příběh babičky a vnučky. Rachel a Sophie. Itálie 1958 a Anglie 2017.
Příběh je neskutečně čtivý, krásně napsaný, zavede čtenáře mimo jiné na Sardinii, do Budapešti, či do New Yorku. Tento román mě naprosto uchvátil, četla jsem a nevěděla o světě kolem. Doporučuji, bude se vám líbit !
Chtěla bych poděkovat Danušce (Danago), která mě svým hodnocením na Fotografii nalákala. Bez vás Danuško, bych neměla tento nádherný čtenářský zážitek ! Díky !

a.k
31.01.2020 4 z 5

V knize se střídají minulost a současnost, příběh mladičké a naivní Rachael z konce 50. let a Rachaeliny vnučky Sophie ze současnosti. Ani jedna to nemá v životě lehké a potýkají se s celou řadou problémů. Kniha se dobře čte. Na své si přijdou milovníci romantiky, velké lásky, či bezpodmínečného přátelství, kterým zdárně sekundují zrada, bolestné ztráty i smrt. I když zde narážíme na romantickou linku, nejedná se o červenou knihovnu. Námětem je nevyzpytatelnost osudů ženských hrdinek a bohatý děj zasazený do různých zemí. Bavila mě i archeologická tematika, která sice není nosným námětem, ale má v příběhu své opodstatněné místo.

Danago
30.01.2020 5 z 5

Knížka byla pro mě pohlazení po duši.
Moc krásně se četla.
Obě časové linky mě bavily stejně , což není vždycky pravidlem. Z knížky na mě dýchala atmosféra míst, ve kterých se děj odehrával. Cítila jsem vůni moře i Vánoce v Anglii.
Za mě velice milý a příjemně čtivý příběh, který byl vlastně úplně obyčejný a přesto mě moc potěšil.
Krásně a věrohodně popisuje osudy Rachael a Sophie, babičky a vnučky. Každá žije svůj naprosto odlišný život a přece je něco spojuje.
Příběh ukazuje, jak se život během období pouhých tří generací rapidně změnil. Jak každá z žen řeší naprosto odlišné problémy a starosti.
Obě hrdinky jsem si oblíbila a jen nerada jsem se s nimi loučila.

a.k
27.01.2020 4 z 5