Spálené mosty

Spálené mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495228/bmid_spalene-mosty-evh-495228.png 4 241 241

Fletcherova univerzita série

V milostném románu Spálené mosty se studentka Ella Johnsová náhodou setká s tajemně přitažlivým Chesem. Zpočátku o něm nic neví a netuší, že se Ches skrývá v podsvětí univerzitního městečka Fletcher. Ella je jako kov a Ches jako magnet, takže se navzájem přitahují. O jeho minulosti však Ella nic netuší. Přestože Ches vyzařuje také temnotu a skrývá mnohá tajemství, chce mu Ella pomoct, i když se sama nachází v nepříjemné situaci krátce po rozchodu s přítelem. Ale pokaždé, když se s Chesem setkají, není to pouhé jiskření, ale vášnivé vzplanutí. Čím víc se Ella k Chesovi přibližuje, tím větší je nebezpečí, které jí samotné hrozí. Dokáže Ella nakonec Chesovi pomoci? Tento strhující román plný citů a překvapivých zvratů je prvním dílem série Tajemství univerzitního městečka, odehrávající se v malém městečku Fletcher v USA.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Burning Bridges , 2019

Raislin
14.11.2022 3 z 5

Jsem asi už stará na takový příběh. Asi čekám od knihy víc než 3/4 knihy číst řekne - neřekne o sobě víc či uzavře se - neuzavře se do sebe. Za mě celkem nuda.

katallinka
12.11.2022 3 z 5

Pěkný romantický příběh, ale pro mě bohužel dost průměrný. Hlavní hrdinka dělala neustále nějaké nesmysly a zbytečně riskovala a celkově mi připadalo, že každou zápletku, už jsem četla v nějaké jiné knížce. Nicméně, jestli u nás vyjdou další díly, tak dám autorce ještě šanci.

maluck
08.11.2022 4 z 5

Krásný příběh, kde autorka spojila vysokoškolské prostředí s podsvětím. Chemie mezi hlavními postavami Ellou a Chesem fungovala skvěle. Ella ne vždy jednala rozumně, ale vše dělala pro něj. A Ches byl prostě úžasný :-)

Ketfl
06.11.2022 4 z 5

Jsem mile překvapená. Tato kniha se určitě řadí k těm lepším od německých autorek. Zajímavé téma, sympatické hlavní postavy, kterým čtenář musí fandit. Dokonce i jiskra mezi nimi byla fakt skvělá a hmatatelná. I přesto, že se kniha zaobírá také podsvětím, tak to nebylo napsáno nějak extra zdrcujícím způsobem. Možná, že se to v závěru knihu vše vyřešilo až příliš rychle, ale mně to bylo docela sympatické. Co musím také vyzdvihnout, jsou vedlejší postavy. Určitě si ráda přečtu i jejich příběhy, snad se tedy dočkáme dalších dílů.

PS: Škoda, že kniha nenabízí také kapitoly z pohledu Chese. Dost ráda bych si kolikrát přečetla jeho pohled na věc.

Ralemo
31.10.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, četla jsem již hodně podobný. Každopádně něco mi tam chybělo. Kniha určitě stojí za přečtení, hlavní postavy mají mezi sebou skvělou přitažlivost. Chyběl mi pohled Chase, určitě by jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

odel
31.10.2022 4 z 5

Byl to skvělý originální příběh! Doporučuju.

NikolaSkop
30.10.2022 5 z 5

Jezis, to byla parada!!!! :) Nemohla jsem se odtrhnout! Po dlouhe dobre zase pribeh ktery me uchvatil! Tesim se na dalsi dil. :) Ze bych nasla svoji novou oblibenou serii? :) :)

moma08
29.10.2022 5 z 5

No tak ale, tohle bylo pro mě jedno velké milé překvapení.
Kniha byla neuvěřitelně čtivá, nemohla jsem ji pustit z ruky a za den jí přečetla jako nic, jen mě mrzí, že to tak rychle uteklo.
Hlavní hrdinové super, k tomu vedlejší postavy byly fajn a moc doufám, že se dočkáme i jejich příběhů a budou přeloženy do českého jazyka.
Ano, našla bych pár drobností, které mi vadily, třeba to, že příběh nebyl vyprávěn i z pohledu Chase, a nebo pro mě moc uspěchaný konec, ale i přesto jsem velmi spokojená.
A jako třešnička na dortu je ta obálka.

kristy.books
26.10.2022

Pri tejto knihe som sa na prvý pohľad zamilovala do obálky, takže som ju kupovala bez toho, aby som poriadne vedela, o čom je. Ide o NA romantiku z pera nemeckej autorky, ktorá však bola trochu okorenené aj temnou stránkou (podsvetie, nelegálne zápasy a podobne).

Ella bolo dobré, milé dievča, to nemôžem poprieť, no niekedy sa správala nerozumne, respektíve poriadne si veci nerozmyslela a vrhla sa strmhlav do nebezpečenstva, čo mi na nej trochu vadilo. Ľudia ju varovali, no čím viac jej niečo zakazovali, tým viac to chcela urobiť a nerozmýšľala nad dôsledkami. Ale aby som jej len nekrivdila, Chesovi naozaj pomohla a to, ako sa na konci kvôli nemu obetovala, aby mu pomohla vymaniť sa zo začarovaného kruhu, ktorý ho robil nešťastným, si cením. Páčilo sa mi jej kamarátske trio so Sav a Summer, kto by nebral také kamarátky, ktoré pri vás stoja za každých okolností.

Ches bol taká tajomná postava, pomerne dlho sme nevedeli, kto to je, čím sa živí, do čoho sa zaplietol, pred čím uniká, prečo musí robiť to, čo musí a podobne. Sadol mi o niečo viac ako Ella.

Romantická linka sa vyvíjala celkom pomaly, aj keď vzájomné iskrenie medzi Ellou a Chesom bolo citeľné od začiatku. Ich vzťah bol ako na horskej dráhe, trochu sa zblížili, Elle sa podarilo nalomiť hradby, ktoré si vystaval Ches okolo seba, niečo sa stalo, Ches sa znovu uzavrel a boli opäť na začiatku.

Musím sa priznať, že zo začiatku som mala také zmiešané pocity, príbeh bol fajn, no nejak výraznejšie ma nechytil, ale postupne sa to zlepšilo a začala som si ho celkom užívať. Bavila ma aj tá „akčnejšia“ časť príbehu, bolo to také spestrenie príbehu.

Áno, čítala som už aj lepšie nemecké romantické NA príbehy, ale ani Spálené mosty neboli zlé a určite sa plánujem pustiť aj do ďalších častí z tejto série.

Holubicka1
25.10.2022 4 z 5

Drobné dějové zvraty, vtipné momenty, pomalá romantika a úžasné vedlejší postavy, které si zamilujete. Spálené mosty není dokonalý příběh. Má nějak chyby, pár klišé, ale i přesto jsem si knížku zamilovala.

Ella je krásná, dobrosrdečná a stále normální dívka, která prožívá jednu z nejhorších nocí. Během toho se setkává s Chesem, který ji pomůže dostat se do bezpečí. Jenže Chese to nemám v živote vůbec jednoduché a má své temné tajemství.

Od prvního setkání to mezi nimi jiskří. Napětí, které mezi nimi pomalu narůstá, vám rozbuší srdce a temný život Chese, dodává příběhu tu správnou dávku napětí.

Co mi vadilo a dalo se lépe propracovat bylo podsvětí. Máme jen malé nahlédnutí, kde se skoro nic nedozvíme. Příběh by za mě byl daleko lepší, kdyby jsem se ponořili víc do prostředí gangu, ale nečekejte prostředí mafie.

Ale konec, ten jsem si zamilovala. Ikonický hrnek s jednorožcem, jako symbol lásky mezi Ellou a Chesem? To si zamiluje, každý romantik.

evineckY
21.10.2022 5 z 5

Kniha se četla dobře, i když mi hooodně připomíná - V ringu od Katy Evans, nebo možná právě proto ? Ella s Chesem byli úžasní.

'' A nenamlouvej si, že ze zlýho hocha uděláš svatouška.
Christian Grey neexistuje! LOL.''

nina3905
09.10.2022 3 z 5

Za mňa sklamanie, pretože na knihu som sa (na základe anotácie) veľmi tešila, ale dostala som menej ako som očakávala. Niektoré state v knihe boli podľa mojej mienky veľmi otrepané.

MilackovaN
19.09.2022 5 z 5

Jedna z mála knih, která má pro mě neotřelou zápletku s tradičním bad guyem. To mafiánské prostředí mi docela sedlo :-) Těším se na druhý díl, ve kterém se dozvíme zase bližší informace o Carle.

ÁňazLabyrintu
13.09.2022 2 z 5

Mně to v porovnání s ostatními knížkami tohoto typu přišlo dost slabé. Minimálně v tom srovnání s dalšími německými autorkami rozhodně. :/
Asi to bude hlavní hrdinkou, která mě svým jednáním a chováním neskutečně iritovala a v některých chvílích tam měla takové zkraty, že jsem se chytala za hlavu. Zaujala mě však nádherná obálka a taky vedlejší postavy, takže sérii ještě úplně nezavrhuji, a jestli se objeví další díly, ze zvědavosti po nich pravděpodobně sáhnu a doufám, že budou lepší.

Andrejka91
09.09.2022 5 z 5

Tahle kniha je pro mě obrovským překvapením, protože jsem nečekala, že mě tolik osloví.
Autorka se mi naprosto trefila do vkusu.
Od začátku do konce jsem hltala každé slovo, všechny postavy v knize byly sympatické.
Hlavní hrdina Ches byl charismatický a místy mi ho bylo strašně líto.
Ella byla velká bojovnice a před ní smekám co všechno kvůli lásce byla schopna podstoupit.
Krásně napsaný příběh s nadupaným dějem a jestli ostatní díly budou ve stejném duchu, určitě si je nenechám ujít.

valika0302
04.09.2022 3 z 5

Po dlhšom rozmýšľaní som sa rozhodla pre hodnotenie 3⭐. Nebolo to zlé, ale autorka to s povahou hlavnej hrdinky podľa mňa nezvládla. Celým dejom sa to vlieklo, až koniec ma milo prekvapil. Taktiež mám pocit, že autorka doslovne použila vety z iných kníh... scénka v nemocnici je na totálku rovnaká ako Bella v knihe Nový mesiac.

happy19
01.09.2022 5 z 5

Úúúžasný příběh s nádhernou obálkou!
Trošku mi sice připomínal více knih naráz,ale právě ta kombinace mě uchvátila:-*
Německé autorky prostě umí,-)
Snad vyjdou další díly série do překladu:-)

„Velkým znakem lásky je podlehnout vůli tomu, koho milujeme.“

romance univerzita

Tami Fischer