Spálené mosty

Spálené mosty https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495228/bmid_spalene-mosty-evh-495228.png 4 241 241

Fletcherova univerzita série

V milostném románu Spálené mosty se studentka Ella Johnsová náhodou setká s tajemně přitažlivým Chesem. Zpočátku o něm nic neví a netuší, že se Ches skrývá v podsvětí univerzitního městečka Fletcher. Ella je jako kov a Ches jako magnet, takže se navzájem přitahují. O jeho minulosti však Ella nic netuší. Přestože Ches vyzařuje také temnotu a skrývá mnohá tajemství, chce mu Ella pomoct, i když se sama nachází v nepříjemné situaci krátce po rozchodu s přítelem. Ale pokaždé, když se s Chesem setkají, není to pouhé jiskření, ale vášnivé vzplanutí. Čím víc se Ella k Chesovi přibližuje, tím větší je nebezpečí, které jí samotné hrozí. Dokáže Ella nakonec Chesovi pomoci? Tento strhující román plný citů a překvapivých zvratů je prvním dílem série Tajemství univerzitního městečka, odehrávající se v malém městečku Fletcher v USA.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Burning Bridges , 2019

Etule
21.06.2023 4 z 5

Těžké hodnocení. Konec byl takový dost nereálný a měla jsem tendence ubrat jednu hvězdu, ale nakonec to nechám tak. Příběh se mi líbil (v některých pasážích jsem nacházela až děsivou paralelu se svým životem, jen tedy u mě bez happy endu), postavy sympatické a celá jejich parta mi upřímně přirostla k srdci. Sice pochybuju, že by se z toho světa mohl Ches dostat až takhle snadno, jak se mu - vlastně jim - nakonec podařilo, ale budiž. Konec tomu trochu ubral, skoro všichni z toho vyšli jako naivní ňoumové.
Ale čtení mě bavilo, stejně jako chemie mezi nimi. Těším se na další příběhy. Nejvíce však na Creeduv a Savannin.
A musím pochválit obálku, je opravdu dechberoucí. Oproti originálu, co jsem našla, moc povedená.

Ann98
09.06.2023 5 z 5

Snad poprvé jsem si vybírala knihu podle názvu a ne podle obálky. Poprvé, co mě nezaujala obálka od nakladatelství Red. Přijde mi, že se k příběhu ani nehodí. V originálu jsou knihy mnohem lepší a lahodí oku.
Příjemné čtení. Něco mě nutilo hltat příběh a otáčet stránku za stránkou. Přečteno na dva nádechy.
Fantastické a velmi sympatické postavy. Ella byla odvážná, silná a nezávislá mladá žena. Podle anotace jsem čekala, že Ches bude ten typický badboy.. No, bohužel. Nevím proč, ale tohle je problém většiny knížek, vždy se to tak jenom tváří. Chci toho typického problematického kluka, bručouna a morouse, který se tváří jakoby chtěl vyvraždit celý svět a každá holka by se od něj měla držet ve vlastním zájmu dál, i když víme, že je to nemožné. A místo toho dostanu toho nejdokonalejšího chlapa pod slunce, který je úplný zlatíčko a pro ty nejbližší by udělal prakticky cokoliv. Na druhou stranu Ella a Ches byla skvělá dvojka. Kamarádství Elly, Sav a Summer mi hodně připomnělo Monicu, Rachel a Phoebe ze seriálu Přátelé (právem se za ně vydávaly).
Zápletka byla docela promyšlená, bylo tam plno momentů, které mě nutily číst dál a dál a rozmotat to klubko a dozvědět se jak to ve skutečnosti je. Mělo to spád, bylo to strhující, mělo to náboj, bylo to vzrušující.
Celý ten nápad se mi líbí, ale přijde mi nepropracovaný, nebo spíš jsem čekala, že všechno co se týká Klece bude mnohem víc rozebráno. Škoda. Naopak ... kdo má rád slow-burn romantiku, je toto něco pro něj. Po celou knihu to Ellu a Chese táhne k sobě a jiskří to mezi nimi. Ta chemie, jiskření, náboj mezi hlavními hrdiny, wow. Mělo to grády.
Moc se těším na druhý díl s temperamentní Carlou.

Books_by_Dee
08.06.2023 2 z 5

IG: books_by_dee

Většina čtenářů se se mnou asi shodovat nebude, ale já knížku hodnotím pouze 3 + 0.25 je za Thoržíše. Na začátek recenze chci napsat, že jsem si vědoma toho, že moje hodnocení možná ovlivnil fakt, že jsem knížku četla zároveň s Transcendencí a ta mě svojí úžasností opravdu odrovnala, a proto pro mě Mosty možná byly průměrné.

Zcela upřímně můžu napsat, že jsem od knížky čekala víc, než jsem dostala. Čekala jsem romantický příběh z bad boyem z podsvětí, ale bohužel jsem se dočkala cukrouše Chese a to podsvětí opravdu jen tak okrajově. Nejsem fanoušek slow burnu ale tohle bylo slooooooow jak nejvíc mohlo. Trošku mi taky mrzelo, že POV byl pouze od Elly. Myslím, že by to jen pomohlo, kdyby se nechalo pár stránek vyprávět právě Chesovi. Pro mě se i zbytečně natahovala celá ta jeho záhada proč? co? jak dlouho? jak dlouho ještě? Další problém jsem měla s obrovským počtem vedlejších postav a do dnešního dne v nich nemám jasno. Chápu, že se jedná o sérii s 5 díly, ale možná jsme je mohli potkávat trochu postupně.

Kladně ale hodnotím tu chemii mezi Thoržíšem Chesem a Ellou ty jejich společné scény byly úžasné, já jim jako páru neskutečně fandila a jiskřičky na mě vyskakovaly z knížky.

senoritar
11.05.2023 5 z 5

Bylo by to za mě tak na čtyři hvězdičky, ale když vidím to nepochopitelně nízké hodnocení. Tak musím dát plný počet. Kniha je opravdu skvělá, řeší i vážnější témata, ale nechybí jí humor. Jsem moc rádá, že jsem si ji přečetla.

Juici
10.05.2023 5 z 5

.. Já vím. Proto teď uvařím kafe ..

Začnu obálkou knihy. Nevím proč, ale spíše mě odrazovala. Neříkám, že je ošklivá. Každopádně, když jsem se do knihy začetla, zjistila jsem, že mi nesedí ani s příběhem.

Ale! Mně se kniha moc líbila. Začetla jsem se velmi rychle. Nejvíc mě teda unesla chemie mezi Chesem a Ellou. Oba dva je miluji. Ta přitažlivost mezi nimi mě přiváděla k šílenství. Naprosto skvěle napsané.

Jsem zklamána, že jejich příběh skončil. Krásně jsem si početla. I přes obálku si kniha zaslouží celých 5* !

shecoola
05.05.2023 4 z 5

Rozchod, párty, drogy, tajemství, podsvětí, rvačky, škola, přátelství i láska, všechno se to vešlo do jedné knihy mezi dva hlavní hrdiny. Kniha se čte sama, není nijak turbulentní, ale tajemství Chese a jeho přitažlivost s Ellou vás tak nějak nutí otáčet stránky dál a dál.
Hezky odpočinkové čtení na každý večer na dobrou noc :) akorát ten konec už chcete přečíst na jeden zátah.
Jako příjemný bonus byl pro mně playlist na konci knihy. Pusťte si to, surově krásné songy k příběhu moc pěkně ladí.

Lucyk01
24.04.2023 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, protože jsem viděla hodně pozitivních recenzí, úžasné reely a taky krásná obálka knihy. Nevěděla jsem, co mám od knihy čekat, ale hned jsem se do knihy snadno začetla.

Kniha je čtivá, v některých pasážích vtipná, ale někdy zase vážná. Během čtení jsem prožívala hodně emocí a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Úplně mě pohltila. Autorčin styl psaní mi sedl. Byl podobný jako třeba styl Mony Kasten nebo jiných německých autorek. Chtěla jsem tak moc vědět tajemství, které skrýval Ches, že jsem prostě musela číst dál a dál, až jsem byla na konci celého příběhu.

Hlavní postava Ella mi byla v něčem podobná, takže jsem se lépe mohla do ní vcítit. Ella není zas tak naivní, jak se zprvu mohlo zdát. Úplně jsem ji chápala když její přitažlivost k Chesovi zatemnil mozek a rozum, mě by se to dost pravděpodobně stalo taky. Ella byla nebojácná a má můj obdiv, že dobrovolně pomáhala Chesovi, i když ho vůbec neznala.

A Ches byl úžasný, hned jsem si ho oblíbila a docela si i dokážu představit jak vypadá podle knižní přezdívky Thoržíš. Jako Thor (Marvel postava) a Ježíš. Tohle prostě bylo dokonalé. A jako pár byli prostě kouzelník.

Děj byl zajímavý. Mafie a podsvětí tomu dodalo originalitu. V knize se nachází plno zvratů, které mě hodně překvapily a udělaly knihu více záživnou.

Jsem mile překvapená a jsem ráda, že to skončilo dobře. Určitě se vrhnu na druhý díl, který už vyšel. Postavy z tohohle dílu by tam měly hrát vedlejší role a věřím, že se dozvím jednu věc, která tady nebyla vyřešena. Příběh velice doporučuji.

lenka4032
09.04.2023 4 z 5

Počas čítania prvých kapitol som mala pocit, že som sa vrátila sama do študentských čias a puberty. Každá stránka má nútila s Ellou prežívať jej pocity, a jej čas s Chesom mi vyvolávali motýliky v žalúdku. Priateľstvo Elle, Savanah a Summer mi pripomínalo seriál ,, Priatelia,,.
- slown burn
- dobré dievča
- tajomstvá
- zápasník v tajných bojoch
- nebezpečenstvo
Aj keď sa tu vyskytujú nebezpečné situácie sú popísané veľmi jemne. Je to síce slown burn ale tá silnejúca chémia medzi Ches a Elle vás bude baviť a nútiť čítať ďalej. Teším sa na príbeh Carly. To záhadné dievča ma celkom zaujalo.

TerryDee
27.03.2023 5 z 5

Tohle bylo něco suprového. Opravdu se mi to líbilo. Je to zase něco jiného, než jsme u německých autorek zvyklí. Za což jsem ráda.

Fletcherova univerzita je nový příběh s novou partou lidi. U mužů Vám říct, že tuhle partu budete chtít poznat blíže.

Kromě univerzitního prostředí se nám tu svým způsobem vyskytuje i mafiánské prostředí, především pak podzemní souboje.

Hlavními postavami jsou Ella a Ches. Kdy právě druhý zmiňovaný bojuje v těchto podzemních soubojích. I přes tohle vsechno, tak Ches je miláček, prostě Thoržíš. Prožil si toho hodně. A člověk chápe, proč byl takový jaký byl. Ella na mě působila sympatickým dojmem. I když jsem občas nesouhlasila s jejím chováním. Jako nevím, zda bych si do bytu pozvala úplně cizího člověka, i když mi zachránil život. Nicméně k Elle to sedělo, protože ona je ten typ člověka, který rád pomůže, a Ches zkrátka potřeboval pomoc.

Chemie mezi nimi byla neuvěřitelná. Skrze stránky jsem cítila to pouto, které je k sobě táhlo. Nejen že to bylo roztomilé, ale zároveň to mělo jiskru a žhavost.

Upřímně se těším na další díly. Protože, jak jsem zmiňovala nahoře, tahle parta lidí je velmi zajímavá.

Knihu určitě doporučuji. Kniha má vše, co potřebuje, aby vás zaujala, a to zajímavý příběh, sympatické postavy, romantiku s trochou pikantnosti. Myslím si, že si tuhle německou autorku oblíbíte.

Terka18
10.03.2023 5 z 5

Naprosto úžasné a dokonalé od samého začátku. Tak skvělý a poutavý příběh jsem ani nečekala. Vzal si kousek mého srdce a už jej nevrátil. Příběh mě vtáhl od samého začátku a jediné co je nefer je že jsem ho přečetla tak rychle.

Mamberi
26.02.2023 5 z 5

Jediné, co mi na knížce vadilo, že jsem jí tak rychle přečetla. Tohle byla neskutečná pecka. Nechápu nízké hodnocení. Knihu jsem si užila od začátku až do konce.

Katy003
26.02.2023 5 z 5

Kniha, po které jsem dlouho pokukovala. A koupě se opravdu vyplatila. Jedním dechem, do týdne přečteno. Žádná stránka nebyla nudná, napětí, adrenalin. Až mi bylo líto, že to tak rychle skončilo. Určitě vřele doporučuji. Na únik z reálného světa prostě pecka!

Mikuše-Ivet
21.02.2023 2 z 5

Tato kniha mi přišla jako spojení dvou jiných, které jsem už četla. A to, krásná katastrofa a v ringu.

Ewe291
10.02.2023 5 z 5

Za mna mozem len odporucit. Kniha mala vsetko co ja osobne ocakavam. Nebudem prezradzat nic z deja lebo uz je to aj v predchadzajucich hodnoteniach. Ale za mna spokojnost

zaba335
04.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha je opravdový únik z reality.
Příběh nemůžeme brát tolik vážně, je hodně zvláštní, chování hlavních postav také, asi by se nikdo tak nezachoval.
Každopádně charakter hlavních postav je božsky sestavený, chemie mezi nimi je v knize hmatatelná a já měla pocit, že s nimi sedím u jednoho stolu. Příběh je vložen do městečka Fletcher, kde Ella studuje vysokou školu a musím říct, že by mě ani ve snu nenapadlo dát dohromady příběh se studentkou vysoké školy a strašně hodného kluka, který je zahalen gangsterskou mlhou.
Trochu mi vadily chyby v knize, které občas kazily požitek ze čtení.
Autorka je objev s velkou fantazií. Do dnešních trendů romantických knížek na pokračování, tahle vůbec nezapadá :)
Jsem zvědavá na nové díly.

0197
25.01.2023 5 z 5

Tak bych řekla, že mám novou oblíbenou sérii a německou autorku. Už jsem si našla jaké páry budou v dalších knihách a přeložila si anotace a nemůžu se dočkat.

Ella se na začátku chovala trochu podivně. Narážím na to, jak pozvala Chese na snídani a vyprala mu :-). To bylo takový ehm "rozpačitý", ale budiž. Zachránil ji a navíc si myslela, že je zraněný kvůli ní. Naivní nebyla, to ne. Byla vlídná, mírná, něžná a laskavá. Ale trocha opatrnosti by jí neškodila (já bych si od cizího nevzala drink, jehož přípravu jsem neviděla). Naproti tomu Ches byl správně tajemný. Dostat se té záhadě okolo něho na zoubek dosti trvalo. K Elle ho to táhlo, ale snažil se od ní držet dál. Což mu moc nešlo :-). Choval se k ní hezky a byl to obětavej a statečnej chlap, kterej v kleci neuvěřitelně trpěl. Měl můj obdiv za to, že ho to nezlomilo a v jádru byl pořád dobrák.

Oblíbila jsem si vedlejší postavy. Hlavně tu nejsou jen studenti i když ti převažují. Super. Nápad s takovým neutrálním zločineckým místem byl famózní. Celkově se autorce podařilo přijít s něčím novým a osvěžujícím. Čekejte podsvětí a ne mafii. Na konci jsem snad ani nedýchala, jak to bylo napínavé.

Chemie mezi Chesem a Ellou fungovala od začátku. Jejich líbačky byly hodně žhavý a nějaké té intimnosti se také dočkáme :-). Máme tu pohled pouze Elly, ale nevadí. Do druhého dílu se vrhám hned jak vyjde :-).

Annkag
13.01.2023 4 z 5

Nenáročná oddechová vsadená do prostředí gangsterů,mafie která probouzí naději že láska vždy zvítězí a vytáhne nás na hladinu a my se můžeme nadechnout a znova žít.

Eve.Z
09.01.2023 4 z 5

Hezký příběh, prostředí podsvětí zakomponovat do romantické knihy bylo skvělé. Kniha se mi líbila, některé situace a jak se v nich zachovala Ella jsem trochu nechápala, takže pocity z této postavy jsem měla trochu rozporuplné. Postava Chese se mi líbila už od začátku i když hrdina zase samaritánským komplexem. :) Celkově jsem postrádala trochu více rozvést to prostředí podsvětí, těsně ke konci knihy je vše vyhrocené a vypadá to, že padouch vyhraje a pak najednou skoro v poslední kapitole se vše v dobré obrátí a všichni jsou zachráněni, trochu mi tam scházelo víc to rozvést. Ale knihu jsem si i tak užila a rozhodně DOPORUČUJI :)

nela3812
07.12.2022 2 z 5

První věta knihy je naprosto geniální a říkala jsem si, že to bude parádní jízda. Ale chtělo to jen pár stran a dostavilo se zklamání, ačkoliv jsem vlastně žádná očekávání neměla. Právě jsem dočetla další příběh a poznala svět, do kterého se nechci vrátit. Upřímně mě už temná strana města, zločinci, mafie a křehká duše hlavní hrdinky nebaví.

Našla jsem několik pasáží, které mě oslovili a bavili, ale jinak mám pocit, že už je to zase to samé pořád dokola. Je to až příliš předvídatelné a příliš časté téma na to aby mě to vtáhlo do děje a já si to s hlavními hrdiny mohla užít a hlavně ten příběh prožít.

Hlavním hrdinům chybí logické myšlení a mé sympatie si tak mohli těžko získat. Každý děláme chyby, blbosti a ne vždy všechno promyslíme, ale nepoužívat mozek vůbec? Je tam až mnoho konfliktů a problémů, které nejsou postavy na byť sebemenších základech. Alespoň v přírodě Chase by jistě pomohli i kapitoly z jeho pohledu, ale u Elly už je to z tohoto pohledu ztracené.

bookgirl152
22.11.2022 5 z 5

Hned první věta knihy, která zní: ,,Napřáhla jsem se a vychrstla mu svůj drink do obličeje.'' se mi neuvěřitelně líbila a podle mě skvěle vystihuje Ellinu proměnu v průběhu knižního příběhu. Ella 1.0, jak si sama říká, by nikdy nedělala to, co Ella 2.0, a neskutečně moc se mi líbilo, jak autorka tuhle proměnu zaznamenává. Také to, jak se Ella postupně stává „jiným,, člověkem. To, jak krásně popsala, že člověka utvářejí maličkosti a různé životní zkoušky, kterých si každý zažijeme během těch let nespočet.
Mezi Ellou a Chesem to nebyly jen jiskry, ale rovnou plameny. Každé jejich setkání je posouvalo dál a dál, dokud se neocitli tam, kam celý jejich příběh směřoval.
Ale ani jejich cesta k sobě samému není procházka růžovým sadem, kdy musejí každý sám, ale i společně zvládat nejrůznější zkoušky a nástrahy, kterými život v jejich případě rozhodně nešetří.
Nesmírně obdivuji Ellu, ze které se během těch 330 stran stal úplně nový člověk, který už se neschovává v koutě, ale za lidi, na kterých jí záleží. Bojuje, bojuje dokrve. A to doslova... Ella se nikdy nevzdává a já bych ráda byla jako ona.
Po odhalení Chesova tajemství se mi zdálo, že si autorka dělá ze čtenářů srandu. Ale ona si ji bohužel nedělala. Představa toho, že něco takového se opravdu může dít úplně mimo náš svět, který o tom nemá ani tušení, mi běhá mráz po zádech. Už jenom číst to, co Ches zažívat v Kleci, bylo nesmírně těžké.
Hlavně konec knihy je pořádně nabitý akcí, strachem, pláčem, ale zároveň i radostí a štěstím. Myslím, že tuhle knihu každá romantická duše přečte jedním dechem.
Myslím, že každý by se měl v sobě pokusit probudit svou vnitřní Ellu a bojovat, a to nejen za ostatní, ale hlavně za sebe...

romance univerzita

Tami Fischer