Dům snů

Dům snů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508728/bmid_dum-snu-uny-508728.jpg 5 23 7

Finista série

1. díl

Fini měla odmalička zvláštní schopnost – dokázala usnout na několik dní v kuse. Zatímco lidé v bdělém světě nechápali, co se s ní děje, Fini se se ocitala v Říši snů, kde mohla dělat zázraky. Jedné noci se ve spánku přenesla na zvláštní oslavu: narozeniny Domu snů. Od té doby se její život převrátil vzhůru nohama! Podaří se Fini vzepřít mocným vládcům Říše snů? Unikne z bezedné propasti? A dokáže najít to pravé kouzlo, které z ní udělá mistra magických snů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Финиста. Сонный дом , 2021

Nifgai
29.12.2023 4 z 5

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a tentokrát jsem rozhodně nelitovala. Kniha mě velmi příjemně překvapila. Moc se mi líbil snovy svět. Trochu mě mrzelo, jak se v tom Fini ve všem dlouho placala sama. Navic jsem měla tendenci nikomu nevěřit. Jsem zvědavá na další díl, který si ráda s chutí přečtu. Těch otázek co vyžadují odpovědi je opravdu hodně.

8489
06.08.2023 5 z 5

Kniha pro mě byla příjemným překvapením! Přečteno jedním dechem.
Doporučuji!

lenka5798
22.06.2023 5 z 5

Finista je super fantasy kniha. Naprosto splnila mé očekávání a dokonce ho i předčila. Má všechno co od takové knížky očekáváte: zmizení ze světa reality do světa fantasy, magie a snů. Samozřejmě jsou tam jak kladné, tak i záporné postavy. Ale nakonec je to kniha o přátelství, lásce a pochopení. Dávám plný počet hvězdiček a pokud jsou i ostatní knihy od této autorky tak dobré, jistě jsem jí nečetla naposledy:-)

Lenka_S
08.05.2023 5 z 5

Fini už od dětství upadala do dlouhých snů. Rodiče z toho byli nešťastní, sourozenci si mysleli, ze je cvok, ale ona putovala ve svých snech, až se jednoho dne dostala k Domu..... Milý příběh o svete snu a Snoreality. Autorku mám ráda a jsem zvědavá na další díl.

JardaZHané
22.04.2023 4 z 5

Jediné, co mi vadí, je ta brožovaná vazba

Paulle
14.04.2023 5 z 5

Nádherná, úžasná kniha!!! Magie, fantazijní sny, intriky, zajímavé postavy to vše je můj šálek kávy! -)

DreamerX9
22.03.2023 3 z 5

Původně byla kniha řazena hako YA ale jde o dětskou literaturu pro děti které ve snech prožívají kouzelné světy. Kniha byla hezky napsaná ale čekala jsem větší popis snových světů a také originálnější pojetí snů. Co musím knize rozhodně přidat tak za krásnou obálku