Železný král

Železný král https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121195/mid_zelezna-vila-zelezny-kral-7NK-121195.jpg 4 452 103

Féria série

Železná víla série

1. díl

První díl skvěle hodnocené „young adult“ série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Iron King , 2010

NikinkaFantasy
23.06.2014 5 z 5

Paráda! Ze začátku to bylo celkem nudné, ale pak se to rozjelo a objevil se Ash a ono mě to začalo bavit. :-) Co se týče vlastních postav... Meghan byla super, nebyla ten běžný typ hrdinky (př.: Jsem děsně hnusná, křehká a naivní/ jsem úžasná a nad věcí). Prostě byla originální. Minimálně mi na ní vadila ta její ustrašenost... ale popravdě, jak bychom se v této situaci chovali my, čtenáři? Ash byla velmi zajímavý a sympatický. Popravdě jsem koukala jak blázen, když jsem zjistila, že není přibližně starý, jako Meghan, ale že měl dokonce i ženu! A když padl ve své poslední bitvě... brečela jsem jak na pohřbu. Puk mi prostě nebyl sympatický a dál to rozebírat nebudu. A chudák malý Ethan - má zničené dětství. Prostě to bylo originální a moc se mi to líbilo. Těším se na další díl. :-)

Diddi
21.06.2014 4 z 5

Po dlouhé době opravdu pohádkové fantasy :))))

Eryl
28.05.2014 5 z 5

Na knížku jsem se velice těšila. Kvůli obálce, recenzím i komentářům :D A hned, jak jsem si přečetla prvních pár stránek, jsem si ji okamžitě zamilovala. Autorčin styl psaní mi až překvapivě dokonale sedl, i když někdo může tvrdit, že popisy byly moc zdlouhavé, děj moc předvídatelný, mně to tak rozhodně nepřišlo. Bylo toho přesně tolik, kolik má mít (podle mého názoru) dobrá nížka.

Shinju
16.04.2014 5 z 5

Tato knížka je úžasná. Jsem velmi smutná, že vyšly jenom dva díly. :(

katerinad
10.04.2014 3 z 5

nějak nevím co si o knize myslet, mám z toho takové smíšené pocity, uvidím co přinese druhý díl, dala bych tak 3,5 hvězdičky

kacaaba
09.04.2014 2 z 5

Začátek mě moc nenadchnul, myslela jsem, že ho odložím. Moc popisování pohádkových postav a jeho světa. Ale posledních 100 stránek jsem se odtrhnout od děje. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit, protože 2 díl byl moc pěknej.

Klaris 99
19.11.2013 4 z 5

Když jsme si kamarádkou prohlíželi všechny možné knižní weby, narazily jsme náhodou na tuto knihu. Já si jí sice všimla první(za to může ta opravdu podařená obálka),ale knihu si koupila moje kamarádka.
Jak se mi dostala do ruky, po prvních padesáti stránách jsem byla ráda, že jsem si ji nekoupila já. Ale pak se začal děj rozvíjet. Puk se Zimním princátkem jsou opravdu podařená dvojka. Grimalkin je taková záhadná podlá kočka, ale svým způsobem ho mám ráda. Kniha se stupňovala a nabírala na kvalitě.Konec ve mně zanechal velké otazníky, a tak jsem byla ráda, že si kamarádka koupila obě dvě.
Takže dobrý nápad, sympatické postavy, trocha vtipu, hezká obálka, ale taky pomalý rozjezd, sem tam nuda. Čtyři hvězdy si určitě zaslouží.:)

deedulka
11.11.2013 4 z 5

Fantasy příběh ze světa Kdesikdys, kde žijí elfové, satyrové a další krvelačné pohádkové bytosti. Nepřišlo mi to úplně jako fantasy pro dospělé čtenáře, místy trochu dětské jako Nekonečný příběh, kde také mizel pohádkový svět, protože děti přestávaly věřit. Jinak se mi ale příběh líbil a i když už mi dávno není -náct, tak jsem si u něj odpočinula a těším se na další díl. Jsem zvědavá, jak si Meghan poradí v kouzelném světě a jak se bude vyvíjet její láska. :)

Markett
14.10.2013 5 z 5

Konečně nějaké fantasy, které opravdu stálo za to! Když jsem knížku viděla, tak mě na první pohled zaujal obal a hned jsem si řekla: "to by mohlo stát za přečtení". A tak jsem si knížku přečetla a opravdu nelituji. Ze začátku jsem čekala, co z toho začátku vyleze a čekala jsem na něco zvláštního. A pak se přiznal Puk a už to začínalo nabírat na napínavosti. Popis světa férijů byl naprosto dokonalý a jako bych ho při čtení viděla před očima. Autorka má fakt skvělou představivost...a taky jsem si oblíbila hlavní postavy- a to hlavně Ashe. Byl takový zvláštní a já jsem se strašně chtěla dozvědět, jaký on je a nezklamal mě. Meghan byla opravdu sympatická. Nebyla to žádná husička, ale pořádná hrdinka a jsem ráda, že ona byla taková. A pak vtipálek Puk- ten byl naprosto skvělý. :) Docela jsem měla špatný pocit z Grimalkina, ale ten mě pak překvapil.
Když to shrnu: Železný král je naprosto skvělá kniha a všem mohu doporučit. :)

Anne Leyyd
12.10.2013 4 z 5

Na tuhle sérii jsem se moc těšila, protože mě zaujaly opravdu KRÁSNÉ obálky a pak taky anotace, která vypadala slibně. Nejdřív jsem se do ní pouštět nechtěla, protože tady byla dost silná pravděpodobnost, že v ČR nevydají zbývající díly. Ovšem teď už to snad vypadá o něco nadějněji a tak jsem se do ní pustila.

První díl mě sám o sobě zaujal a líbil se mi, ovšem ne tolik, jak jsem čekala a doufala. Trochu mi přišlo, že už toho bylo příliš v sobě - náš svět, svět víl, navíc rozdělený na dvory a pak ještě ke všemu onen Železný král, což nebyla metafora (jak jsem se domnívala). No, nemám problém s fantasy, kde se spojuje svět lidí a svět pohádkových říší, ale v tomhle podání mě to… nějak neuchvátilo. Ačkoliv oceňuji fantazii Julie Kagawy, která se zde opravdu VYŘÁDILA.

Nicméně příběh jako takový se mi líbil. Postava Meghan je hrozně sympatická. Milá, správná holka s otevřeným srdcem, tvrdohlavá a ochotná obětovat svoje pohodlí a mnohdy i život pro záchranu bratra. Navíc to není žádná moula, která si sedne na zadek, když se kolem ní projde Zimní princ. Takže tuto hrdinku jsem si opravdu oblíbila.

Co se týče Puka, tak toho též. Vtipálek, provokatér, do všeho spadne a ze všeho se dostane. Někoho takového by snad chtěl mít každý za kamaráda.

A Ash? No, ledová výsost je kapitola sama o sobě. Poněkud netradiční romantický hrdina, který by s klidem zabil hlavní hrdinku. Ne moc častý jev, a proto je tak originální, jak jeho postava, tak příběh. Někdy jsem opravdu měla chuť ho přetáhnout pořádnou bichlí po hlavně, aby se KONEČNĚ vzpamatoval. Fakt mi lezl někdy na nervy, OVŠEM má v sobě něco… něco podmanivého, kvůli čemu se na něj nejde zlobit dlouho. I když tedy za ten konec ode mě dostal další ránu po palici.

Celkově - zajímavý nápad, trochu bych ubrala se splácáváním všeho dohromady, avšak na 2. díl jsem se vrhla se zvědavostí a nedočkavostí. Takže pro ty, co mají rádi fantasy, rozhodně doporučuju a pro ty, kteří mají rádi netradiční hrdiny (viz Ash) a opravdu pořádné hrdinky (viz Meghan) též ;-)

saphe
17.09.2013 4 z 5

Ze začátku jsem moc nevěděla co si o tom mám myslet, ale před půlkou se mi udělalo jasno a tahle kniha patří, k těm nejlepším co jsem kdy četla...originální nápad, a dobře se četla, úžasný příběh-perfektně napsané...a ke konci ještě než jsem dočetla!!!! jsem měla nachystaný další díl, tak uvidíme....

Charley
14.09.2013 4 z 5

Velice pěkný příběh. Z počátku jsem byla trochu skeptická, jelikož jsem v poslední době narazila až moc často na teen naivní knihy. Kdyby jste věděli, jak se mi po tomhle ulevilo. Opravdu milý příběh, autorka píše velmi čtivě a nenarazila jsem na místo kde bych se nudila. Dokonce mi ani nevadilo, že hlavní hrdince je pouze 16 let. Takže doporučuji i ostatním :)

Domulenka
11.09.2013 5 z 5

knižka je moc krásna a konec druheho dily je uzasny :-)
Ashe je uzasnej ale ani Robin by nebyl k zahozeni :-D knihy sem si fakt zamilovala :-*
jen škoda ze nejsou dalsi dily :-(

Enefersis
28.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha! Miluju ji :) Perfektně napsané, krásný příběh. Ani na chvíli jsem se nenudila a užívala si každou stránku. Nejde popsat ten pocit, jako by kniha byla napsaná přímo pro vás… a já za něj autorce děkuji. Pět hvězdiček je v tomhle případě krutě málo :) A ačkoliv jsem se zatvrdila, že už se nesmím zamilovat do žádné knižní postavy, Puk a Ash se mi vysmáli a pro oba mám ve svém srdci speciální místečko (no, pro Puka asi větší :D)

Spousta lidí je toho názoru, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Skříň- Narnie, Grimalkin- Šklíba z Alenky, nevíra lidí ničící Kdesikdys- Nekonečný příběh atd.atd. Dle mého názoru ale chtěla ukázat svět, z kterého ostatní spisovatelé zachytili jen střípky, v celé jeho pokřivené nádheře. Geniální! Námět sice trochu zavání knihou Daň peklu, ale jelikož ta je oproti Železnému králi úplná slabota, mileráda to JK odpustím :)

Abych to shrnula- Železný král se mi prostě a jednoduše dostal pod kůži. Jedná se o knihu, kdy mi prostě neleze do palice, jak se někomu může nelíbit a i po dočtení jí mám plnou hlavu. Hned zítra si jdu pro druhý díl, začínám mít absťák :D

DariDerek
18.06.2013 4 z 5

No, vidím, že ostatní mají jiný názor než já :)
Mě se knížka líbila, sice pohádka, ale milá. Hodnotím nápad, propojení různých, již napsaných příběhů.
Knížka nikomu neublíží, příběh je příjemný, laskavý a svým způsobem i napínavý, na konci i krapet dojemný, tudíž druhý díl si přečtu :)
A doporučuju, na léto jako dělaná, vlastně psaná :)

Posli
10.03.2013 2 z 5

Příběh, do kterého byly splácány snad všechny pohádky. Koucour podobný Šklíbovi z Alenky, chiméra z řecké mytologie… Kniha mi přišla taková neucelená, jako kdyby tam chyběla nějaká místa. Pak tu také znovu máme milostný trojúhelník. Kniha byla také docela předvídatelná. Je to takový oddechový příběh. Jako pozitivum se dá taky brát to, že se tam neustále něco děje a nejsou tam žádná místa bez akce. Docela jsem se na tu knihu těšila, ale autorka mě zklamala.

dqenisa
09.03.2013 4 z 5

Tahle knížka se mi líbila a dneska jsem si šla koupit druhý díl. Příběh byl zajímaví a docela to šlo.

MagdalenaHalow
07.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu by si měl přečíst snad každý, kvůli názoru na víru. Protože víra v kouzelné bytosti a nadpřirozené síly je zde úžasně vymyšlená a vysvětlená. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

Denaille
31.01.2013 3 z 5

Já ji četla v angličtině, takže jsem rozhodně nepochytila všechno. Přesto mě příběh vůbec nebavil, zápletka byla předvídatelná a v tomto žánru světa víl jsem hodně ovlivněna knihou Daň peklu. Když jako desetiletý spratek čtete knihu, kde se dozvíte, že víly, elfové a vůbec kouzelné bytosti jsou pořádní parchanti, váš kamarád gey se stane sexuálním otrokem jednoho z elfů, vaši kamarádku utopí vodník a vy zjistíte, že jste podvržené dítě a svou mocí přinutíte kluka své kamarádky, aby se do vás zamiloval... Pak vám taková romantická pohádka přijde jako dost slabý odvar světa, který je mnohem drsnější než se zdá. Autorka se o to sice snažila, ale ani tak to na mě prostě nezapůsobilo.

Fenixx
27.01.2013 3 z 5

Zdlouhavá pohádka pro 12 tileté, pasáže, které se musí přeskočit, nekonečné vykreslování nových a nových skřetů, skřítků, elfů... Ale jak to tak bývá, kvůli Ashovi už otvírám druhý díl... :-)