Železný král

Železný král https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121195/mid_zelezna-vila-zelezny-kral-7NK-121195.jpg 4 452 103

Féria série

Železná víla série

1. díl

První díl skvěle hodnocené „young adult“ série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Iron King , 2010

beja207
07.02.2015 4 z 5

kniha je velice čtivá. já se od ní nemohla hnout, dokud sem ji nedočtla.

julliette
05.01.2015 5 z 5

Páni, to musel být pro Meghan šok, když zjistila, že její bratr je ve Férii. Ale má velkou výhodu, že je dcera letního krále, takže docela dobře použila své nově nabité schopnosti, aby zabila železného krále. Je to šikovná mocná holka, ale s tím Ashem, zimním princem to má nějaké všelijaké. Snad se dají v dalším díle dohromady. :)

ElisR1
29.12.2014 2 z 5

Tahle kniha pro mě byla zklamáním, většinou neuvěřitelná nuda, jen posledních asi 100 stránek stálo za přečtení...

Katja31
27.12.2014 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Právě jsem začala číst druhý díl a velice mě to baví. Staršně jsem si zvykla na Robina Goodflowa(Puka) a Ashe....a samozřejmě i na Meghan Chaseovou. Je ot neuvěřitelný příběh a po všech těch upírech a vlkodlacích co furt čtu je to přijemná změna. Už se těším na 3. a 4. díl. Doufám, že mě příjemně pekvapí jako první dva díly. Rozhodně doporučuji. Na odreagování od všednosti je tato nevšední kniha jako dělaná. :)

P.S. Děkuji za pozornost. :)

BlondeReader
06.12.2014 5 z 5

Knížku čtu už asi po čtvrté a pořád mě nepřestává bavit. Autorčin styl psaní je úžasný, tak i její představivost. Příběh bych ráda viděla i jako film, nejlépe Douglase Bootha v roli Ashe. Jinak Ash jako "ledový" princ je vážně miláček:D Těším se až přelouskám 3. a 4. díl v AJ...)

Hipi
23.11.2014 3 z 5

Moc mě to nenadchlo...překotný děj, spousta popisů pohádkových postav, z nichž když si zvyknete na jednu, už vás čeká další...je to spíše zmatená fantasmagorie než fantasy. Připadalo mi, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Ale neodsuzuju ty, kterým se to líbí. Po krátké pauze hodlám dát téhle knize ještě šanci...

Oinike
23.11.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že knížku jsem si pořídila, aniž bych tušila, co mě čeká - prostě se mi líbil obal :)) - a podle názvu jsem čekala něco úplně jiného, takže při první zmínce o férijích jsem si nadšeně zavýskla a připadala si, jako kdybych objevila poklad. Po všech těch upírech a vlkodlacích to byla opravdu příjemná změna, no a vzhledem k ceně (29,- v Levných knihách) přímo jackpot, řekla bych.

M.B.
21.11.2014 5 z 5

Tuhle knihu miluju, i když už mi je téměř třicet :) Je to pro mě stejná srdcovka jako Harry Potter. Je pravda, že první díl je "nejdětštější" ze všech (ale to samé by se dalo říct o HP), ale postupně se hlavní postavy vyvíjí, pokud beru všechny čtyři díly. Nevím co na téhle knize je, ale s žádnými jinými postavami se mi nepodařilo tak sžít a láska mezi Ashem a Meghan je pro mě jedna z nejkrásnějších. Kdo by nechtěl doma prince Ashe? Já tedy ano :D
Pokud stojíte o vydání dalších dílů prosím o podpis a šíření petice za vydání dalších dílů v ČR:

Danah
17.11.2014 2 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli charakteru Zimního prince Ashe, ale musím se přiznat, že to byla jen další klasická YA knížka, která prostě ničím nepřekvapí.

warca
17.11.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala a měla jsem nutkání ji vzít a číst a číst.... Princ Ash byl skvělý a Puk taktéž :)
Popravdě? Nemůžu se dočkat dalšího dílů!

Samaret
16.11.2014 5 z 5

Pohádka. Jediné slovo by tohle dílo dokázal vystihnout tak dokonale, jak by se to nemohlo povést ani stům dalších slov. Bylo to překvapující, dokonalé a velmi poutavé. Při čtení jsem se cítila, jako bych byla Meghaniným stínem.
Prostě POHÁDKA.

TheB
28.10.2014 3 z 5

Kniha stojí za přečtení, ale že byste jí museli za každou cenu číst, to ne. Líbí se mi docela ten nápad, a to nemyslím pohádkový svět, to není zrovna originální, ale nový svět, který se tvoří spolu s tím, jak se lidi mění a mají nové technologie, apod.
Kniha mi ale i přesto přišla trochu naivní, možná už jsem na ní prostě moc stará. Druhý díl si přečtu, ale asi jenom proto, že ho mám doma, kdybych neměla, nečetla bych.

A body navíc dávám za ty vysvětlivky :)

Wendysek
08.09.2014 4 z 5

Přehršel fantastických prvků, jen by to chtělo trochu lepší propojení, zdálo se, že "je náhodně přeskakováno z prvku na prvek", ale jinak to celkem šlo. Řekla bych, že je to možná jedno z děl, kterým překlad uškodí, ačkoliv p. Kantůrka zbožňuju, přesto by měl možná zůstat u děl v er-formě (Zeměplocha je přeložena geniálně!) :o)

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Mně se kniha (i přes všechny kladné komentáře a hodnocení) hodně líbila a druhý díl taky. Jen mě hodně mrzí, že nebudou další díly :/

Marillee
20.08.2014

Jsem trochu skeptická... Tohle hodnocení + fakt, že mě kniha stála jen 39 kč... :D Ale tak, držte mi palce, ať se mi líbí

Wendysek
17.08.2014 4 z 5

Trochu mi to ze začátku připomíná díla jako jsou Letopisy Narnie, Čaroděj ze země Oz, atd... No, uvidím, až se dostanu dál, potom komentář doupravím, zatím jsem cca. na str. 80. :o)

Alex.Barunka
21.07.2014 4 z 5

Vůbec jsem netušila, co od knihy čekat. Na začátku mě trochu zklamala, byla nudná a nemohla jsem se začíst. Inspirace a neoriginalita na mě koukala z každého rohu, ale pak přišel zlom a kniha mě pohltila, jak postavami, tak příběhem a stylem psaní. Opravdu skvělý kousek a těším se na pokračování :)

Anna Žišková
20.07.2014 5 z 5

Kniha je super ale na začátku byla celkem nudná , začetla jsem se do ní až v polovině . :D

ph-m4367
08.07.2014 3 z 5

Knížka rozhodně nebyla taková jakou jsem ji čekala a na začátku bylo vše velmi matoucí. Ani v půlce knihy jsem se pak nedozvěděla odpovědi na tyto otázky a možná proto jsem se nedokázala soustředit na děj příběhu. ale má i svě plus a to je zajímavý námět pohádkových bytostí. Líbilo se mi že hrdinka, i přesto že je princezna, musela dělat po nějakou dobu manuální práce a nebyla hýčkaná a obskakovaná všemožným služebnictvem. Ash temný princ... musím říct... jak očekávané, samozřejmě Meghan je princezna tak přece musí mít i svého prince. Pocelou dobu knihy jsem byla rozpolcená a nedokázala jsem určit toho kdo se mi líbí víc jestli Ash nebo Puk. Pořád ještě netuším kdo z nich je mi milejší ale snad se to dozvím v dalších dílech :))

vlkove
01.07.2014 3 z 5

Hezká a milá kniha. Ash je úžasný. Doporučuji.