Felix až navěky

Felix až navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490393/bmid_felix-az-naveky-Hbb-490393.jpg 4 111 111

Felix Love nikdy nebyl zamilovaný – je to ironie, které si je bolestně vědom. Zoufale touží najít lásku a poznat jaké to je. Zdá se, že všem okolo vztahy vychází, jen jemu se jeho spřízněná duše vyhýbá. A ačkoli je Felix na svou identitu hrdý – je černoch, queer a transgender – stejně tak si uvědomuje, že by to mohlo představovat komplikaci. Když mu začne anonymní spolužák posílat transfobní vzkazy, a dokonce zveřejní jeho fotku před tranzicí, Felix se rozhodne pro pomstu. Nepočítá ale s tím, že se kvůli tomu ocitne v kvazi-milostném trojúhelníku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Felix Ever After , 2020

DK197
14.08.2022 5 z 5

KNIHA: Felix až na věky je příběh o hledání sebe sama v 21. století. Příběh o první lásce. Příběh o šikaně a nenávistí. Příběh o touze život prožít a ne ho jenom přežívat, jenže nevědět jak na to. Moc se mi líbila témata, která kniha otevírá. A kromě těch, co jsem naznačila výše, je to například i rozvod rodičů. A samozřejmě důležitou roli hraje LGBT tématika - transgender přeměna nebo pro mě doteď překvapivé vnitřní vztahy v komunitě samotné.

Dějová a romantická linka se mi rovněž zamlouvala. Svým způsobem byla typická a extrémně ničím nevybočila, na druhou stranu mohla dopadnout jakkoliv, a bylo by to věrohodné. A přestože nepatřím mezi příznivce hulení trávy a poflakování se v parku, ústřední postavy jsem si zamilovala. A živě si představovala každý Felixův namalovaný obraz.

Podle mě kniha obsahově stojí za to. Ačkoliv mi něco říká, že osloví spíše kategorii teenagerů. Takže tam také směřuje mé doporučení, jestli knihu máte číst, anebo ne.

elizabeth_e
06.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se hodně těšila.Byla hodně vychvalována,a má hrozně krásnou obálku a ořízku.
Ale příběh byl horší.Hlavní problém byl asi ve Felixovi.Byl sobecký, hrozně dětinský.Nesedl mi.A ten milostný trojúhelník.Byl příšerný.K Declanovi se choval hrozně,i k Ezrovi.A ano,vím že mu to bylo líto,ale choval se tak.Nechápala jsem jeho city k Ezrovi,celou dobu nic a najednou MILUJU EZRU.To prostě nechápu.Neměl do něho být zamilovaný celou tu knihu?Že se předtím nezmínil.Declan s Ezrou si zaslouží lepší.
Styl psaní mi prostě taky nesedl.Musela jsem se do knihy nutit.
Žádné slibované emoce kromě podráždění z hlavního hrdiny ve mně kniha nevyvolala.
Ještě bych chtěla dodat že nemám nic proti Felixově identitě,nebo orientaci.Problém mám s jeho chováním.

sgjoli
24.07.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla v originále a po dočtení jsem ji měla v hlavě ještě hodně dlouho. Neuvěřitelně čtivé, obsahově velmi silné, hodně emocionální - tato kniha se mne dost dotkla víc, než jsem vůbec čekala. Bylo pro mne těžké tuhle knihu odložit a pracovat. A když jsem nečetla, musela jsem na ni stále myslet.
Autor má úžasný dar psát, jeho styl psaní mi velmi seděl. Jazykově to je fakt krásné a srozumitelné, čte se to úplně samo. Nebo aspoň ten anglický originál mi tak přišel. Našla jsem tu skvěle propracované postavy, které se vyvíjejí a u kterých se mi líbilo, že ve svém věku na prahu dospělosti se snaží chovat opravdu vyspěle, posouvat se a učit se ze svých chyb, což pro mne bylo příjemným osvěžením. Jsou to tedy stále teenageři a jako takoví mají samozřejmě své výkyvy a vrtochy, ale líbilo se mi, jak se s tím pak ti lidé snažili dále pracovat, co se jim honilo hlavou, jak o svým problémech mluvili...
Autor tu řeší docela dost témat - LGBTQ+ (hledání sebe sama, přijetí sebe sama, přijetí okolí), rodinné vztahy obecně, lásku, šikanu, co s vlastní budoucností po střední škole... je toho dost, ale autorovi to tady funguje prostě dobře, že mu nemám co vytknout.
Plný počet je v tomto případě pro mne rozhodně na místě a určitě moc doporučuju!!

bookbypatrik
23.07.2022 4 z 5

Z Felixe až navěky nejsem popravdě tak unešený jako spousta ostatních čtenářů.
Moc jsem ale oceňoval, jaká témata se v příběhu otevírala. Boží byl i závěr, díky kterému jsem knihu dočítal s úsměvem na tváři.

Babouš
21.07.2022 4 z 5

Četl jsem ji hned jak v červenci vyšla a podle mě je to úplně ideální letní čtení! Kniha bývá přirovnávána k Já, Simon, což se mi osobně líbilo víc, ale hrozně mě bavila trans tematika (víc takových knih) a to, jak autorstvo zachytilo, že trans člověk to má těžké nejen ve své hlavě, ale i v hlavách okolí (např. i rodičů). Moc mě bavila i postava nejlepšího kamaráda Ezry.