Faraonův následník

Faraonův následník https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309903/bmid_faraonuv-naslednik-yuJ-309903.jpg 4 19 5

Starověký Egypt devastuje epidemie žluté nemoci. Faraon Ahu přišel nejen o celou svoji rodinu, ale i o příznivce. Jeho nevlastní syn Ram využije příležitosti a pokusí se uchvátit egyptský trůn. Stařičký faraon unikne smrti a prchá na jih země. Ram se snaží Ahua vypátrat. Zatím netuší, že Ahu má dobře promyšlený plán, jak dynastii vlastní krve na trůnu udržet.... celý text

jindrusa
21.03.2017 3 z 5

Kniha chvílemi ztrácela napětí, autor sice zná staroegyptské rituály, ale znám lepší knihy ze starého Egypta.

jitvav
09.02.2017 5 z 5

Po posledních dvou knihách tohoto spisovatele, které mne příliš nezaujaly, je tato kniha opět návratem k úrovni předchozích knih. Autor velice barvitě líčí život ve starém Egyptě, jak obyčejných lidí, tak i na dvoře faraona. Způsob myšlení a uvažování některých lidí v této době nám má mnoho co říci i dnes. Knihu doporučuji všem, kdo mají rádi knihy tohoto autora i těm, které zajímá období starého Egypta.

zuzana2599
06.02.2017 4 z 5

Příběh ze starověkého Egypta z pera českého autora byl oddechovým a nenáročným čtením. Klidně sáhnu i po další knížce tohoto autora, neboť příběh byl čtivý, barvitý a působil věrohodně. Mám ráda tyto knižní výlety do historie a čtení si náležitě vychutnám :-)

Márinka
09.01.2017 4 z 5

Už vícekrát jsem měla knížku tohoto vsetínského rodáka v ruce, ale téma mě nikdy nezaujalo. Až teď mě pan ředitel "chytil" :)

milunka21
25.12.2016 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Byla čtivá, žádné přeháňky a krásné vykreslení doby. :-)