Fantom Opery

Fantom Opery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3528/fantom-operypCeees-woG-.jpg 4 633 157

Nové vydání klasické knihy z pomezí žánru fantastického románu a rodící se moderní detektivky. Autor vypráví romantický příběh krásné zpěvačky a jejích dvou ctitelů, z nichž jeden je tajemným fantomem Opery, upoutá čtenáře barvitým vylíčením prostředí pařížské Velké opery s jejími galapředstaveními, plesy a tajemným zákulisím. Román Fantom Opery je největším úspěchem jeho tvůrce, francouzského novináře, detektiva a romanopisce Gastona Lerouxe. Získal si oblibu milionů čtenářů po celém světě, bylo podle něj natočeno několik filmů, vznikly divadelní a televizní inscenace a také známý a úspěšný muzikál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Fantôme de ľOpéra , 1910

slamenka
13.09.2013 1 z 5

mě kniha naprosto sklamala, ale asi jsem na ní měla až moc vysoké nároky.

pecinka21
08.09.2013 5 z 5

Naprosto perfektní kniha mohu jen doporučit

Ruxandra
23.08.2013 3 z 5

Osobně mám radši propracovanější verzi příběhu od Susan Kay, ale přeci jen i původní kniha má něco do sebe.

Lucipher69
28.07.2013 5 z 5

Hned od začátku mě kniha do sebe vtáhla a já měla pocit, že jsem uvnitř příběhu. Přečetla jsem ji na jeden zátah.

budíček
08.06.2013 4 z 5

Na Fantoma opery jsem narazila náhodou v obchoďáku před pár dny, a protože ho mám už delší dobu na čtecím seznamu tak jsem nezaváhala. A nemohla jsem v tomhle deštivém počasí udělat líp, protože na četbu tohoto druhu je jako stvořené. Ještě ji umocní a dodá atmosféru. Samozřejmě, že jsem brala tuhle klasiku trošku s rezervou vzhledem k době, kdy byla vydaná a také tehdejším podmínkám a povahám lidí, takže mě nepřekvapily např. některé charaktery postav jako naivita Christiny, nabubřelost ředitelů Opery, či až hrdinská povaha vikomta Raoula. A přesto má toto dílko své kouzlo a atmosféru. Zvláště podzemní říše Fantoma pod Operou, s jeho domem u jezera, které střežila jeho důmyslná Siréna, burcovalo fantazii. A hlavně Fantomova genialita, která velmi často překračovala úzkou hranici šílenství byla výrazným prvkem, který se často jen v náznacích a ke konci s plným vysvětlením táhla celým příběhem. Co dodat - Francie 19. století, láska křehké zpěvačky k mladému vikomtovi a její soucitný obdiv k hudebnímu géniovi skrývajícímu se v podzemí budovy Opery, jenž ji fanaticky obdivoval, samotná atmosféra Opery se vším ruchem umělců, a také tajemný svět Fantomovy podsvětní říše, dodávaly této knize své kouzlo. Pravda, občas mi přišel styl knížky lehce naivní a jednoduchý, ale vzhledem k tomu, o jaký se jedná žánr a k době, v níž byl psán, nad tím klidně přimhouřím oko.

Jaymay
01.01.2013 5 z 5

Kniha i muzikál mají své kouzlo. Kniha je nádherně i když trochu složitě napsána, dojímavě a procítěně, nelze ubohému, nešťastnému Erikovi nefandit. Čtení knihy mi ještě více podnítil muzikál, který jsem shlédla, tak jsem si všechny scény, při čtení představovala. Kouzelně smutný, mystický, hororový příběh s kapkou romantiky...Erik je, byl a bude můj favorit :) kdo má srdce, nemůže jinak, než s jeho počínáním a bolestí cítit.... a Pařížská opera? Mé srdce ji touží spatřit...ach....:)

aychend
27.12.2012 5 z 5

I přes komentáře, které už mě málem odradily, jsem knihu s nadšením přečetla. Dívám se teď na celý příběh úplně jinak a stále víc fandím právě onomu nešťastnému Erikovi, než všem ostatním (jako už jsem fandila v nádherném muzikálu). Pohybuji se často v zákulisích divadel a jako bych před sebou viděla celou pařížskou Operu. A operu miluji - všechny opery a árie, o kterých byla v knize řeč, znám. :-D Pro nás milovníky opery je to úžasná třešnička na dortu nádherné hudby!

Veru.nka
22.11.2012 3 z 5

Upřímně, film se mi líbil mnohem více než kniha. Sice i sepsaný příběh má něco do sebe, ale přece jen zfilmovaná verze je mnohem lepší.

ErikBatysta
31.10.2012

Jen by mně zajímalo , proč Leroux v příběhu zpřeházel a pozměnil jak jména účastníků tohoto zcela reálného dramatu , tak i některé názvy míst a budov.

Selinute
10.10.2012 4 z 5

Tajemný, romantický příběh z prostředí pařížské opery určený pro nenáročné čtenáře. Přesto jeho vydání z roku 1926 které vlastním je malý skvost.

Anet666
13.08.2012 5 z 5

Viděla jsem jako první hudební film Fantom opery a zalíbil se mi, proto když jsem zjistila že je i kniha koupila jsem si ji, abych zjistila jak je to stejné nebo odlišné od filmu. Musím přiznat, že kniha mi přišla dějově více zajímavá, ikdyž jsem si trochu představovala tváře z filmu. Mě osobně se to velmi dobře četlo. Ať je to kniha nebo hudební film autorovi se to povedlo. Je to opravdu pěkné a má to zajímavý děj.

Pemca
07.03.2012 4 z 5

tak tuhle knihu rozhodně řadím do své knihovny, je to lehké čtení a začátek může být malinko nudný, ale tajemný Fantom opery mě prostě uchvátil a pařížská opera... tam bych chtěla být :)

Kvothe
10.04.2011 4 z 5

Trochu jednoduše napsaná, ale pořád výborně vymyšlená kniha, která patří k určitému literánímu základu - a v porovnání s jiným základem se čte úžasně :-)) A mimo jiné - souhlasím s komentářem pode mnou - Muzikál Fantom opery je skvělý - v případě jeho spojení s knihou se dozvídáme nové informace a chápeme daleko více věcí o postavách a jejich jednáních - vůbec nevadí, že je muzikálový děj upraven a přizpůsoben.

Tcica
24.03.2011 4 z 5

Tahle knížka mě občas bavila, občas ne... Někdy jsem nad tím zívala, někdy jsem se od toho nemohla odtrhnou. Pořád neivm, co si o něm myslet...

modroocko
05.01.2011 5 z 5

Velice pěkná kniha. Koupila jsem si ji jen ze zvědavosti, ale velice mne překvapila.

LenkaStr
26.11.2010 3 z 5

Fantom je moje oblíbené téma a muzikál na toto téma, ten znám zpaměti. A ta hudba. Ójé. No to sem ale nepatří ;-)
Kniha mě zase až tak nenadchla, je celkem průměrná, žádný zázrak, jak by se čekalo. Někde jsem dokonce četla, že nebýt Webberova zpracování, pes by po ní neštěknul. Těžko říct, já sama bych se o ní asi nedozvěděla, co si budem... Každopádně i tak doporučuji k přečtení, tak nějak si myslím, že pro fanoušky je to prostě nezbytnost.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......nelze než 100 bodov, a dalších 200 bodů přidávám pro rozhlasové zpracování fantoma na pokračování - viktor preis je famozní, vynikající hudební doprovod - kurec palec - tohle nemá chybu!, jinak audioknihu načetl pavel soukup - už stahuji - zlatý web