Fantom Opery

Fantom Opery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3528/fantom-operypCeees-woG-.jpg 4 635 635

Nové vydání klasické knihy z pomezí žánru fantastického románu a rodící se moderní detektivky. Autor vypráví romantický příběh krásné zpěvačky a jejích dvou ctitelů, z nichž jeden je tajemným fantomem Opery, upoutá čtenáře barvitým vylíčením prostředí pařížské Velké opery s jejími galapředstaveními, plesy a tajemným zákulisím. Román Fantom Opery je největším úspěchem jeho tvůrce, francouzského novináře, detektiva a romanopisce Gastona Lerouxe. Získal si oblibu milionů čtenářů po celém světě, bylo podle něj natočeno několik filmů, vznikly divadelní a televizní inscenace a také známý a úspěšný muzikál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Fantôme de ľOpéra , 1910

nakavusterezou
29.07.2015 5 z 5

Knihu jsem četla v anglickém jazyce a musím říct, že byla skvělá. Za mě rozhodně první počet hvězdiček. Později se k ní určitě vrátím :)

Thebookman
23.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Tajemno, láska, odhodlání.. Pan Leroux napsal úžasné dílo, na které se jen tak nezapomíná. Je pochopitelné, že každá kniha od jakéhokoliv autora má své příznivce i odpůrce. Jak píše v komentáři 7136, že tato kniha se musí prožít a ne ji jen číst, tak souhlasím. Je pravda, že je to něco jiného než filmová či muzikálová verze, ale vůbec mi to nevadí. Jsem rád za to, aspoň jsem si přečetl původní verzi, která byla inspirací. A že to bylo náročné na čtení? Neřekl bych. Četlo se to velice dobře a stránky jen ubíhaly. :-)

MissBlack
09.07.2015 5 z 5

Ta naléhavost, se kterou jsem četla... To už se mi dlouho nestalo. A přesně takové knihy mám ráda. Ty, od kterých se nelze hnout.
Asi nebyl moment, kdy bych se při čtení nacházela někde jinde, než v Opeře. Nepotřebovala jsem nutně její sáhodlouhé popisy, prostě ta atmosféra ve slovech, atmosféra knihy mě tam přenesla :)
Gradovalo to s každou kapitolou, fantom skutečně po celou dobu měl tu roušku tajuplnosti, nadpřirozena, kouzel a to se mi velmi líbilo. Stejně tak jako vysvětlení ke konci, jak to všechno prováděl, i když myslím, že pokud by tam nebylo, nezlobila bych se, zůstal by tak úžasně tajemným.

Přiznám se, že jsem tak trochu posedlá motivem "kráska a zvíře" a proto jsem u této knihy byla ohromně nadšená. Pravda, tady sice byl jiný princ, kterému náležela láska krásky, ale to na tom bylo ještě lepší, bylo to uvěřitelnější :)

Fantoma Opery považuji za jednu z nejlepších knih, které jsem za poslední měsíce přečetla, již poputovala na seznam knih ke koupi.

7136
18.04.2015 5 z 5

V knize Fantom byl, nějak žil a nějak skončil, člověka to nutí k zamyšlení. Ve filmu Fantom byl, miloval a nikdy nepřestal. Člověka to nutí k slzám...

Není to kniha pro jednoduché čtenáře. Nejvíce talentu autor vložil mezi řádky. Kniha se nedá číst - musí se cítit a prožít. Fantomův svět je nepochybně místem fantazie a nejtajnějších tužeb.

Sněžková
20.03.2015 2 z 5

Nějak nedokážu pochopit nadšení, které tato kniha vyvolává. Kostrbaté pasáže mě osobně nijak neuchvátily a představa toho, že ve zdech Opery se skrývá "něco", co ovládá svým fluidem celou budovu, je mi docela cizí. Tedy alespoň v tomto podání.
Ještě jsem asi nepřišla na kloub romantickým příběhům kde on miluje ji, ona jeho nemiluje, pak ho najednou miluje, ale neví se proč a když už se milují navzájem, není jim to souzeno.
Odsuďte mě, stejně jako to udělal Erik s celým světem, ale tuhle knihu už číst nebudu.

miriama
12.02.2015 5 z 5

Příběh se mi líbil. Je dojemný, tajuplný a napínavý.

Kaštaka
15.12.2014 3 z 5

Ač autor v úvodu tvrdí, že se jedná o příběh podle skutečné události, byl "Fantom opery" příliš romantický, než abych tomu mohla věřit (romantické prvky sice mám ráda, ale dům v podzemí opery u křišťálového jezera byl vážně trochu moc). Zajímavá přirovnání, dobře sestavené věty, téma trochu nudné, ale líbilo se mi pátrání ředitelů po fantomovi. Možná by na mě kniha udělala větší dojem, kdybych nebyla v té době začtená do Pratchetta.

kikies
13.11.2014 3 z 5

Příběh sladkobolný, místy překombinovaný, ale přináší zhruba to, co od něj člověk očekává - lásku, romantiku, protivenství, hororové prvky, napětí... čte se dobře, ale nedoporučuji srovnávat s filmem, ani s muzikálem :-)

Petra de Valo
30.09.2014 5 z 5

Tajomný Fantóm, ktorý desí Operu, zjavuje sa a mizne, nik nevie ako, sem tam niekde ponechá na výstrahu mŕtvolu, žije v podzemí v dome pri jazere, kde komponuje svoje životné dielo, a ako Anjel hudby školí mladú speváčku, do ktorej sa nakoniec osudovo zamiluje, môže existovať úžasnejší príbeh?
Erik je výnimočná osobnosť, šialený génius, ktorý vyčnieva z radu nielen svojou genialitou, ale i absenciou akejkoľvek morálky, všestranný hudobník, spevák, skladateľ, architekt, kúzelník, artista a mnoho iného. Celým svetom zatracovaný kvôli svojej strašnej tvári, celý život osamelý, nemožno mu zazlievať, že túžil iba po spoločnici a normálnom živote. Jeho láska ku krásnej Kristíne Daaé ostala nenaplnená a jej bozk, jediný bozk, aký kedy od ženy dostal, dokázal vzbudiť v ňom vznešené city a hoci bol spočiatku odhodlaný všetkých zabiť, veľkodušne Kristínu i jej snúbenca Raoula prepúšťa a sám z nešťastnej lásky umiera. Aká tragédia, aká nádhera. Atmosféra Opery je skvele vykreslená, mladé baletky, komickí riaditelia, tajomný Peržan, ktorý jediný pozná Erikove tajomstvá... A autor, ktorý nedá na seba zabudnúť a je najhorlivejším Fantómovým stúpencom, dokázal na pár stranách vykresliť jeho aroganciu i obrovské utrpenie. Nevadil mi ani trochu zvláštny, akoby novinársky štýl, akým bol román napísaný, jediné, čo mi tam chýbalo, bolo trochu vášne medzi Erikom a Kristínou, myslím, že keď tak veľmi obdivovala Anjela hudby, nemohla sa ho tak veľmi báť. Malý skvost, prečítajte si ho, pozrite si i film a ešte dlho vám bude v ušiach znieť The Point Of No Return a uvidíte tieň Fantómovho čierneho plášťa ...

Pedruska01
21.08.2014 2 z 5

Ke knize mě opět přivedlo filmové zpracování, které bylo naprosto dokonalé. Jenže to samé o knize říct rozhodně nemůžu. Těžko se četlo, nemohla jsem se přes ni prokousat, což nakonec byla škoda, když člověk ví, jaký poklad se v ní ukrývá. Tento příběh by si zasloužil lepší převyprávění. :)

tlapička
16.07.2014

Velmi dobrá, originální a čtivá kniha !

Zlajda95
27.06.2014 3 z 5

Už je to nějaký pátek, co jsem tuto knihu četla a upřímně si z ní moc nepamatuji. Četla jsem až po shlédnutí filmu s G. Butlerem, byl to slaďák, v knize mi to chybělo, a ikdyž některé pasáže byly zajímavé, většinou se příběh táhnul velice pomalu, myslím, že to ale bylo pouze autorem, příběh sám by se určitě dal napsat poutavěji.

Pallando
08.06.2014 5 z 5

Klasika. Tajemný fantom, velká láska, krásná zpěvačka, mladý zamilovaný šlechtic, záhadné podzemí, pařížská Opera, tajné dveře, nějaká ta vražda, vydíraní ředitelé, únos, prostě všechno, co má kniha mít:-))

Dáma s hrnstjm
25.05.2014 3 z 5

V knize jsem se nějak ztrácela... Přitom to nechápu - vyprávění nebylo díky různým formám vůbec nudné, příběh byl zajímavý a postavy většinou snesitelné. Trochu zvláštní byla epizoda s Christinou na hřbitově a způsob popisu budovy Opery mi přišel chvílemi chaotický. A taky popis Erika byl takový, že jsem si vlastně nedokázala představit vůbec nic. Plus závěrečná vysvětlení mi přišla příliš absurdní, než aby mě překvapila.... Od knihy jsem neměla žádné očekávání a nic moc jsem z ní ani neměla. Ale četla jsem vydání z roku 1967, ta celková "kostrbatost" mohla být způsobena starším překladem. V tuto chvíli dávám tři hvězdy, ale nejspíš si ještě přečtu knihu v jiném překladu a třeba to pak přehodnotím.

LenkaWal
02.04.2014 5 z 5

Fantom opery je nejkrásnější a nejdojemnější příběh co jsem kdy četla. Nemohla jsem se odtrhnout. Je to má srdcovka. A posedlost ; )

ladyfromskye
10.01.2014 5 z 5

I když spisovatelský um trochu pokulhává, dechberoucí příběh to snad každému čtenáři vynahradí.

TessDragon
02.01.2014 2 z 5

Knížka mě dost zklamala. První jsem viděla film, který mě naprosto dostal! Takže kniha byla povinnost, ale nakonec to nebylo vůbec tak skvělé, jak jsem čekala. Někdy mě strašně nudila, že jsem málem odložila knihu, ale zase při některých úsecích jsem byla doslova začtená. Byla jsem rozhodnutá dát * , ale vzhledem k skvělému konci dávám nakonec **. A Raul byl doslova jedna z nejhloupějších postav, které jsem měla tu čest poznat. :D Zatímco ubohý nešťastný Erik byl jeden z mých vskutku nejoblíbenějších záporáků.

bookgover
25.12.2013 5 z 5

Tohle je moje srdcovka! Mám několik knižních vydání :)

ValKing
27.11.2013 4 z 5

Fantom je moje srdcovka. :) To téma mě fascinuje od té doby co ho znám. Filmové zpracování jsem viděla nejstarší, ještě němý film, který považuji za nejlepší. :) Jistě, moderní zpracování mají něco do sebe a nalákají mnohem víc lidí, ale dosti ztrácejí hororovou atmosféru a lákají na písně, romantiku a naivitu. Fantom je ale především horor a já se při jeho čtení neuvěřitelně bavila. Erik jako nelítostný zabiják, ale i nepochopený génius, který může v opeře, svém království, spáchat cokoliv, je prostě postava s velikým P. Rovněž mě nadchla horlivost Lerouxe, s jakou se celý život snažil dokázat pravdivost svého příběhu a nakonec umřel s přesvědčením, že měl pravdu (jelikož v podzemí opery se skutečně jakási podivná mrtvola našla a navíc i spousta věcí sedí). No a atmosféra opery, kde kdykoliv zazní slovo "fantóm" a všichni skákají oknem, jen aby utekli, je zkrátka lahůdka.

Daffodila
23.11.2013 4 z 5

Knihu jsem četla na základě filmu. Nepřinesla toho moc nového, ale byla velmi čtivá a mně se líbila. I když absence Gerarda Butlera knize trochu ubrala (ano, občas se ve mně probudí puberťačka).