Esmeralda

Esmeralda https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48018/bmid_esmeralda-hQo-48018.jpg 3 104 30

V Casa Grande se narodily dvě děti - chlapeček a holčička, která vypadala jako mrtvá. Holčičku Dominga odnese do své chatrče, ale Dominga zjistí, že žije. Rozhodne se tedy, že si ji nechá a nikomu nepoví, že je naživu. Pojmenuje ji Esmeralda... A tak začíná Esmeraldina pouť plná intrik...

mia.com
10.04.2024 3 z 5

Kdo by tuhle telenovelu kdysi totálně nežral, že? Samozřejmě kniha není ončo. Jen takový nostalgický návrat.

Emik87
16.02.2024 3 z 5

Asi jako většina jsem milovala telenovelu, takže knížka byla jasná volba. Tedy ne, že by to byl vrchol světové literatury. On člověk občas hledí na co to vlastně koukal, ale je to milé a čtivé.

Liduka
23.08.2023 4 z 5

SPOILER: Kniha, která už patří skoro mezi klasiku. Přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě. Taky jsem kdysi sledovala telenovelu, která se mi moc líbila. Jen mě tam stejně jako v knize štval José Armando, tím jak se zachoval k Esmeraldě. Tak nějak jsem si přála, aby se provdala za Alvara.

aydam
27.07.2022 5 z 5

Svižnější než roztahaný seriál. Některým postavám však nebyl dán takový prostor.

"Nesmíš se příliš oddávat svům, protože po lásce zůstane člověk s prázdným srdcem a s očima plnýma slz."

"Tyhle moderní vztahy jsou velmi zajímavé, každý si dělá co chce a o toho druhého se nestará."

IvetaZ
01.04.2022 3 z 5

Bylo to všude stejný, hlavně díky babičkám alespoň kousek viděl každý a knížky měli/mají doma také skoro všichni. Knížka se čte dobře a rozhodně není překombinovaná jako předlouhé televizní zpracování. Prostě romantický příběh se zamotanými osudy.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Krásná kniha i telenovela. Oboje pěkně zpracované.

TessaJean
02.05.2021 3 z 5

Kniha je oproti telenovele mnohem svižnější a možná proto se i dobře čte. Nicméně serial byl v tomto ohledu lepší....vlastně jsem ji přečetla jen ze zajímavosti, abych mohla porovnat...

VeruMalfoy
26.11.2020 3 z 5

Tato kniha patří mému pubertální já z dob, kdy běžela telenovela v televizi. Myslím, že knihu vlastnilo mnoho z nás. :-) A pozitivum oproti televizní verzi? Kniha není tak roztahaná, lépe plyne. ;)

Anchie
16.07.2019 1 z 5

Knížku jsem si přelouskla tak trochu z nostalgie. Co se v seriálu vleče a řeší a natahuje na několik dílů, se v knize odbude na půlstránce :-)) Takže to není sice literární skvost, ale přečtený je to raz dva.

Barbora H
21.09.2018 3 z 5

Telenovela je sice natažená ažaž, ale kniha je potom strašně strohá...

zuzka9813
30.08.2018 3 z 5

Celkem čtivé:-)

MinaHawke
23.07.2018 3 z 5

Ano to byla éra plná Esmeraldy a Rosalindy a tak dále.

Sabinaski
07.03.2018 1 z 5

Ach, slepá krásná Esmeralda... Jak krásně sladký příběh. Už jsem naštěstí dospěla a změnila názor a hodnotím knihu z mého současného pohledu. Ano, i můj úlet dětství to byl ;)

Ewik
22.01.2018 5 z 5

I přesto, že Esmeralda není kdovíjaký literární skvost, čtení jsem si užila. Jako malá jsem s Esmeraldou vyrůstala a mám na ní spoustu krásných vzpomínek. Spolu s babičkou a dědou jsem sledovala seriál a na každý nový díl jsem se velmi těšila. Kdykoliv čtu knihu nebo kouknu v televizi na seriál, zahalí mě vlny hřejivých vzpomínek a odcházím s úsměvem na rtech.

Líbí se mi jak kniha, tak i seriál, ve kterém je spousta sympatických herců.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Seriál jsem nesledovala. Proto jsem si půjčila knihu, protože vím, že seriál byl mezi ženami oblíbený. Musím říct, že kniha je hezky zpracovaná a líbila se mi.

nenúfar
18.08.2016

José ještě nepřišel? :-) knihu mám doma...jako asi většina mé generace, a vůbec se za to nestydím :-) čte se podivuhodně dobře. Velmi se mi líbila i telenovala, děj (na danou dobu) byl naprosto geniální.

hana1984
08.06.2016

myslím že neminula nikoho :-)

Kattunka
23.05.2016

Úlet mládí :D

Monulka18
28.02.2016 3 z 5

Když jsem náhodně v knihovně narazila na tuto knihu, vzpomněla jsem si, jak jsem jako malá tuhle telenovelu zbožňovala. Ze srandy jsem si ji půjčila a musím se smát, nechápu co mě na tom bavilo :D Ale tak byla jsem malá. Jinak kniha není špatná, akorát je v ní spousta chyb a věčně je přímá řeč ukončená tam, kde být nemá nebo naopak.

lenka1986
25.02.2016

je to dobra kniha mosem ju doporucit kasdemu

zfilmováno záměna dětí zfilmováno – TV seriál

Delia Fiallo