Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 616 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

Lejdus
12.04.2020 4 z 5

Mirne zklamani, kdyz na posledni strance byla shrnuta spojitost historie a postav z pritomnosti. Cekala bych lepsi propojeni jako tomu bylo v jinych knihach autorky.

santa1212
12.04.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, jako všechny autorčiny.

jarmila6295
17.03.2020 5 z 5

Velmi podařený kousek, moc se mi líbilo prolínání minulosti s přítomností.

evickakyticka
14.03.2020 4 z 5

Opět jedna z knih, u které jsem se trefila do mé čtenářské chutě. Moc dobře se četla, byla napínavá a překvapivá. Neměla jsem problém s postavami, i když těch rovin tady bylo víc. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

Drndi
13.03.2020 5 z 5

Nezačala jsem šťastně, číst od konce série není nejlepší, vztahové záležitostí v policejním týmu jsem si hodně domýšlela, některé narážky jsem zřejmě ani nepochopila, ale jako celek se mi to líbilo. Pointa promyšlená, hezký spojila všechny příběhové linky, dobře se to četlo, takže dávám plný počet:)

raty
07.02.2020 5 z 5

Dvě dějové časové linie už nestačí? V této knize pracuje autorka rovnou se třemi. Drží si styl, který mě moc baví číst. Příběh je velmi napínavý, osudy hlavních postav dokážou zaujmout. Ale pozor, navazují na sebe v jednotlivých dílech série. Takže určitě doporučuji číst pěkně postupně.

Arwen777
01.02.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a asi to nebyla nejšťastnější volba, netušila jsem, že se jedná o provázanou sérii.
Na můj vkus až příliš rozsáhlá kniha (a to mám tlusté knihy ráda), která se věnuje až příliš velkému množství témat. Tím vzniká nepřehledná všehochuť, hlavní linka v ní ztrácí na důležitosti a některé vedlejší linky opravdu postrádají pro knihu smysl. Přeskakování do dvou různých minulostí, historická linka s čarodějnicí, případ starý 30 let a do toho současný, opravdu velké množství postav, to vše na pochopitelnosti skutečně nepřidá.
Knihu jsem dočetla, ale některé pasáže jsem jen přelétla. Závěrečné drama mi přišlo přitažené za vlasy.
Je možné, že se mi na doporučení knihovnice dostal do ruky nejslabší díl série, ale pod tímto dojmem další knihy autorky vyhledávat nebudu.

HanulkaK.
28.01.2020 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout.

Breadfish
10.01.2020 3 z 5

Ústřední námět dobrý, odkazy na události 17. století také zajímavé, ale v lince ze současnosti příliš mnoho postav a odboček z hlavní dějové linie, až to občas nutí přeskakovat v textu. Kniha by mohla být o třetinu kratší. Podobně jako u Bryndzy, dvě jsou málo, tři už moc, ale dvě a půl dát nejde. Když už jsem ale to srovnání použila, tak Camilla Läckberg je těm třem reálně blíž než Robert Bryndza.

NADEI
18.12.2019 3 z 5

Moc hezká knížka, jako všechny od Camilly i když tahle byla trochu slabší. Zločin v současnosti, zločin z doby před 30 lety a příběh Elin z dob čarodějnictví a k tomu ještě uprchlická problematika. Bylo to zbytečně překombinované. spíš bych to viděla na dvě samostatné knížky, ale i tak mě to bavilo.

Luciluc
10.12.2019 4 z 5

Začala jsem posledním dílem série, což nebyl záměr, ale náhoda. Zpočátku jsem si v průběhu čtení jména postav vypisovala, poznamenávala si jednotlivá propojení a příbuzenské vztahy, abych se lépe orientovala. Ještě nikdy jsem snad nečetla knihu, kde by bylo tolik postav a dějových linií. Příběh Elin z let 1671-1672 mě zaujal, stejně tak jako Stellin případ a nejnovější vyšetřování smrti malé Nei. Vzhledem k tomu, že kniha byla bichle o 650 stranách, jsem ale čekala něco víc. Některé věci byly celkem předvídatelné, prostředek knihy se táhl, největší spád mělo posledních zhruba sto stran. Ale i tak to bylo pořád čtivé a oceňovala jsem krátké kapitoly. Konec mohl být propracovanější a očekávala jsem i větší propojení současných případů s Elininým příběhem. Více než rozuzlení vražd dvou holčiček, mi přišel zajímavější, a překvapil mě, konec dějové linky Sama a Jessie. Řekla bych, že se autorce celkem pěkně podařilo vykreslit psychologii postav, všechny byly uvěřitelné: Preben a Britta – podrazák a mrcha roku, Elin – naivní, ale dobrá a pobožná duše, Marie – povrchní a cílevědomá filmová hvězda, „matka roku“, Helen – uzlíček nervů, neschopná prosadit si svůj názor, James – arogantní zelený mozek a „otec roku“, Vendela, Nils a Basse – jak dokážou být některé děti zlé a kruté… Nebavila mě Billova dějová linka, jeho snaha naučit uprchlíky plachtit, přišlo mi to v příběhu navíc, nepodstatné. Stejně tak dějová linka s uprchlíky, tu mohla kniha klidně postrádat. Všichni kolem Patrika Hedströma z policejní stanice mi byli sympatičtí (Gösta, Paula, Martin, Annika), až na Bertila Melberga, který mi často lezl na nervy tím, jak mařil vyšetřování jeho neschopností. Knížka se mi docela líbila, ale pravděpodobně si už od této autorky další knihy nepřečtu.

estrellka
13.11.2019 4 z 5

Příběh byl opět plný postav, děj byl napínavý a měl spád, ale oproti předchozím dílům byla kniha slabší. Přesto se dobře četla.

Martina99
10.11.2019 3 z 5

První polovina byla táhlejší, ale druhá už měla spád a napětí.
Je tam moc.postav, které se nakomec spojí, ale podle me vyprávění z dob čarodějnických procesů tam je zbytečně.

martinaandulka
28.10.2019 5 z 5

Opět nadšená,paní spisovatelka prostě umí skloubit detektivní příběh,osobní životy policistů,popsat městečko a zajít do historického příběhu.

tatiana7769
28.10.2019 5 z 5

Prva kniha od tejto spisovatelky a myslim,ze urcie nebude posledna. Som uplne nadsena. Zo zaciatku sa mi trosku motali postavy,ale postupne sa vsetko otvaralo. Kniha ma tri dejove linky a je napinava az do konca.

ctenarkaEva
24.10.2019 4 z 5

Těšila jsem se na poslední díl této série a když jsem knihu uviděla, byla jsem překvapená, jak je obsáhlá. Více než 650 stran jsem nakonec přečetla docela rychle, ale musím se přiznat, že některé pasáže bych klidně oželela. Jak už psalo více čtenářů přede mnou, uprchlická linie mi také připadala zbytečná a tentokrát mě vůbec nezaujala ani historická linie. Samotný příběh byl jako obvykle plný postav, které se mi občas pletly a příběh byl až moc překombinovaný, ale nakonec do sebe všechno zapadlo. Uvítala bych ještě další pokračování.

Mysicka_Lb
18.10.2019 4 z 5

Čarodějnice byla mojí první knihou od této autorky a její styl psaní mě natolik uchvátil, že jsem si nedala pokoj, dokud jsem její tvorbu nepřelouskala úplně celou. Přesto zrovna tohle není kniha, ze které bych byla přímo nadšená, a myslím, že mnohé její předchozí knihy jsou ještě výrazně lepší.... Neseděly mi tu hlavně náhledy do minulosti, které byly velmi kruté a podrobně popisovaly násilí na "čarodějnici". Byly tam i úplně zbytečné, pro příběh nepodstatné a autorka mohla klidně zůstat jen u dvou časových rovin a tu třetí tam násilně necpat.... I ta problematika migrantů mě dost štvala a homosexuálních párů tam bylo snad víc než těch hetero.

terinkha
08.10.2019 3 z 5

Prozatím poslední díl je za mnou! Jo, bylo to dobrý, líbila se mi historická linka i spousta linek ze současnosti, občas jsem se ztrácela ve jménech a bylo to na mě teda pekelně dlouhý. U odhalení vraha jsem ani neměla "wow efekt", což mě trochu mrzelo. Vlastně když to píšu, tak si uvědomuju, že je to spíš tak na lepší tři hvězdy (původně jsem měla 4).
Jestli sledujete osudy Patrika a Eriky, tak je to nutnost (ale spousta vět se tam donekonečna opakuje - Erika nechce dětem obětovat kariéru, Patrik si uvědomuje, jak je Erika skvělá a že by jí měl věnovat více času, tchyně je rejpavá ohledně jídel z krabiček atd. - tohle se dočteme v KAŽDÉ knize).
Sečteno podtrženo slabých 70% ;-)

popeluška
08.10.2019 5 z 5

V pořadí desátá kniha opět bodovala.Autorka umí čtenáře zaujmout,její knihy se čtou krásně.Nemůžu jinak než dát opět plný počet *****

Kopretina_aku
07.10.2019 4 z 5

Kdybych nečetla celou sérii postupně, asi bych byla dost mimo a nevěděla bych nic o postavách, které prošly všemi díly. I takto jsem na začátku trochu tápala v nových postavách a jejich propletencích. Tato kniha byla sice nejobsáhlejší, ale jako už to u Camilly bývá, bylo tam dost zbytečností a tou nejhlavnější byla linka s uprchlíky. Vůbec nechápu, proč tam byla a vlastně to ani vědět nechci, ale autorka k tomu asi nějaký důvod měla. Za mě hvězdička dolů za tahání politiky do knih. Celkově hodnotím jako zdařilé zakončení série o Erice a Patrikovi, i když opět předvídatelné. Přesto bych byla docela ráda za další knihy, je ale zřejmé, že už byl šlo spíše o kvantitu na úkor kvality. Což se ukázalo u Zlaté klece.