Einstein: Kvantové salto

Einstein: Kvantové salto https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480672/bmid_einstein-FEw-480672.jpg 5 13 13

Neklidná inteligence Alberta Einsteina ho přivedla k přemýšlení o nejzásadnějších tématech, které vesmír nabízí, jako jsou světlo, čas, hmotnost, energie a další. Komiks sleduje Einsteinovu cestu z jeho domovské země Německa ke studiu ve Švýcarsku až do doby jeho pobytu a proslavení se ve Spojených státech. Soubor komiksově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Luis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Bambook

Einstein: el salto cuántico , 2019

Luky110812
11.05.2024 4 z 5

Syn si přečetl sám. Věda a výzkum to je věc, která ho baví. Děkujeme za komiksové vydání pro obrázkové čtenáře.

Awča
28.03.2024 5 z 5

Povedený komiks. Pro čtenáře znalé Einsteinova životopisu i pro ty neznalé.
Líbil se mi přehled osobností na závěr.

Renike
10.11.2023 5 z 5

Ta série vědců mě baví :) I tenhle díl je super nauční komiks, hezké popisy osob v Einsteinově světě a další vydařené skici na konci knihy. Doporučuji nejen dětem.

Štěpinambura
11.05.2023 5 z 5

Nádherné ilustrace i děj. Najkrásnější byl však závěr.

Booky84
20.03.2023 5 z 5

Další skvělý a poučný komiks, škoda, že je to poslední z této série, protože to byl opravdu moc dobrý nápad na přiblížení vědy dětem tímto způsobem.

666Jitka
06.02.2022 5 z 5

Další povedený komiks pro děti a mládež, který jim stručnou a zábavnou formou blíže představuje tentokrát Alberta Einsteina, jeho život, práci a objevy, které přinesly nové a převratné věci na fyzikálním poli. V knížce se seznámíme také s dalšími významnými vědci, kteří Albertovi zásadně zasáhli do jeho profesního života.

fyzici Albert Einstein naučné komiksy

Jordi Bayarri