Einstein: Kvantové salto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Neklidná inteligence Alberta Einsteina ho přivedla k přemýšlení o nejzásadnějších tématech, které vesmír nabízí, jako jsou světlo, čas, hmotnost, energie a další. Komiks sleduje Einsteinovu cestu z jeho domovské země Německa ke studiu ve Švýcarsku až do doby jeho pobytu a proslavení se ve Spojených státech. Soubor komiksově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Luis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480672/big_einstein-FEw-480672.jpg 4.77
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Bambook
Originální název:

Einstein: el salto cuántico, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Einstein: Kvantové salto

Booky84
20. března

Další skvělý a poučný komiks, škoda, že je to poslední z této série, protože to byl opravdu moc dobrý nápad na přiblížení vědy dětem tímto způsobem.

666Jitka
06.02.2022

Další povedený komiks pro děti a mládež, který jim stručnou a zábavnou formou blíže představuje tentokrát Alberta Einsteina, jeho život, práci a objevy, které přinesly nové a převratné věci na fyzikálním poli. V knížce se seznámíme také s dalšími významnými vědci, kteří Albertovi zásadně zasáhli do jeho profesního života.