Dopisy mrtvých mužů

Dopisy mrtvých mužů https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98174/dopisy-mrtvych-muzu-98174.jpg 4 19 19

Ed Jenkins série

Kniha obsahuje tři detektivní povídky z období americké prohibice. Hlavním hrdinou všech příběhů je „nepolapitelný grázl“ Ed Jenkins, který je nucen pobývat v Kalifornii, protože pouze v tomto státě má zatím zaručenou beztrestnost. Jeho pověst ho však předurčuje k tomu, aby se vždy znovu připletl k nějaké nekalosti a jako gentleman je vždy připraven pomoci krásným mladým dívkám. Vtipně napsané příběhy ve stylu drsné školy ukazují další literární aktivity tvůrce slavného Perry Masona. (www.pitaval.czú... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ametyst

Dead men’s letters , 1926

Česneksmedem
24.09.2023 5 z 5

„Byla tak chladná, že by okurka vedle
ní působila dojmem pálivé papriky.“
Citát z knihy.

Nejprve představím hlavní protagonisty těchto tří příběhů - Ed a Bobo. Ne, nebojte se. Ve druhém případě se nejedná o bývalou kandidátku na prezidentku (za KSČM), ale o milého a hlavně velmi chytrého psa.
Kniha je parádní ukázkou toho, že se dají velice dobré detektivky psát i bez potoků krve a hnusných scén. Moc prima oddechovka.

jarin58
12.09.2023 4 z 5

Za mě spokojenost.Detektivky měly šmrnc,lehce se četly.Ed je sympaťák.

pepa4081
01.08.2020 3 z 5

Tři příběhy, v nichž nepolapitelný grázl Ed Jenkins bere právo do svých rukou, aby bránil čest hezkých žen a také svou.
Trochu jiné detektivky, než na jaké jsem u pana Gardnera zvyklý. Čtou se dobře.
Uspokojivé.