Dvůr stříbrných plamenů

Dvůr stříbrných plamenů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486598/bmid_dvur-stribrnych-plamenu-4ne-486598.jpg 4 1360 1360

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Silver Flames , 2021

Blanka29
27.04.2022 5 z 5

Po precteni nekterych komentaru jsem knihu odsouvala na lepsi cas. Ale musim rict, ze jsem udelala ohromnou chybu, ze jsem se do ni nepustila hned :) Pribeh Nesty, kterou, uprimne ,nemel skoro nikdo rad, se vyklubal ohromny pribeh o nenavisti, odsuzovani a nasledcich valky, ktere se na ni podepsaly asi ze vsech nejvic. Take nove kamaradky byly skvele a Cassian? Boze, ten byl ....ach :)
Uz se moc tesim na pokracovani :)

Remus Hroozley
26.04.2022 5 z 5

Takže oficiálně mě Maasová dokázala i rozbrečet. Fakt skvělý díl, který se v ničem nedrží zpátky.

Pedruska01
26.04.2022 5 z 5

No potěš koště. Na dvory jsem se těšila, což není nic neobvyklého a taky netrvalo dlouho, co se mi dostali do rukou, hned jak je vyplivla tiskárna a už vůbec netrvalo jejich přečtení, ačkoliv mě ta tloušťka klasicky vyděsila. Dlouho jsem v tom světě nebyla a měla jsem trochu obavy, zda zase zapadnu, což byla ale úplně zbytečná starost. Ten svět, ten styl, tempo a všechno kolem - to byla ta naše Maasová a já si to ohromně užila. Jako kdybych se vrátila do jednoho ze svých knižních domovů. Ten příběh mě zase dostal a rozvířil ve mě tolik emocí. Vulgarismy a sexuální scény k tomu prostě patřili, o to víc to bylo dobré, peprnější. Mě to zcela vyhovovalo.
Hlavní hrdinka Nesta, na kterou jsem se hodně těšila, mě dostala, respektive si mě získala. Poznala jsem jí jako děsnou náladovou a nesnesitelnou protivu, jenže nikdo nikdy není takový odjakživa. Vždycky se mu muselo něco stát a Nesta byla důkazem. Nesla toho v sobě tolik! Mohla jsem ji nahlédnout do duše a dostala jsem neskutečný obrázek - to nejde vyslovit, to se musí přečíst, musí jí člověk poznat. Udělala tolik chyb a opakovaně, ale zároveň se tolik snažila sama nad sebou zvítězit, potažmo ukázat to ostatním, že za to stojí. A musím říci, že za to stojí. V mých očích určitě. Byla hrozně silná, ačkoliv si myslela, že je zlomená. Měla jsem ji hrozně ráda a jednoznačně jí fandila. Dokázala jsem jí pochopit naprosto ve všem a neměla s ní jediný problém. Byla skvělá.
Druhý hlavní hrdina Cassian - bože, ten chlap si mě získal už dááávno v předchozích dílech a tady mě téměř dorazil, v dobrém slova smyslu. Úplně jsem si ho zamilovala, uloupil mi srdce. Líbil se mi jeho humor, předvádění, ale i ta vážná stránka. Věrnost, odvaha, píle a samozřejmě snaha pomoci - Nestě. Hrozně se mi líbil jeho charakter. I jemu jsem fandila a přála si pro něj jen to nejlepší, z mnoha důvodů si to zasloužil. Od samotného narození to neměl jednoduché, ale byl skvělým jedincem a dokázal si vybudovat tu svou pozici, zcela oprávněně. Byl neskutečný.
Ti dva dohromady byly jako dokonalé protiklady snad ve všem, co dělali nebo je potkalo, co měli nastavené či ve vztazích. S potěšením jsem sledovala, jak spolu (ne)vychází. Bavila mě ta jejich hra, chemie, která zatraceně dobře fungovala. Spolu byli výborní a každý zvlášť samozřejmě také. Upřímně mě nenapadlo nebo jsem ani nečekala, že by dosáhli toho nejvyššího bodu, co spolu víly mají. Mile mě to překvapilo a měla jsem radost.
Ostatní postavy jako Rhys a Feyre mě už tolik nebrali, respektive skoro vůbec - jejich hlavní příběh už skončil, i když se tady pro ně vyskytl velký milník v životě, každopádně, nyní je už na řadě zase někdo další. Azriel je stále stejný, neskutečně tajemný, ale úžasný. Zajímá mě o něm toho tolik! Líbili se mi nové kamarádky Nesty. Objevil se tam Lucien, pro kterého se mi v jistém momentu zlomilo srdce, zase. Zamilovala jsem si ho už v prvním Dvoru a prostě ta Elain? Ach jo, on si tu bolest nezaslouží. Zmíňka o Tamlinovi - jsem asi jediná a beru to :D - ale oblíbila jsem si ho a nemám mu vyloženě nic za zlé, bylo mi ho neskutečně a stále líto. Láska je mrcha. Měla by ho potkat nějaká změna, náprava. Postava Erise na scéně byla zajímavá, myslím, že bychom od ní mohli ještě čekat něco velkého. Zatím úplně obrázek nemám, ale zajímá mě. A i to, co měl doopravdy společného s Mor. A mnohem dalšího - bylo by to na dlouho. :D
Tahle kniha/příběh je opět hodně o vztazích, ale samozřejmě nechybí ani velké akce, které autorka umí moc dobře. To propojení mě hrozně bavilo a moc se mi líbilo. Neskutečně jsem si to užila. Příběh nabízí také mnohé další vrátka, "menší" půdu pro další vyprávění a musím říci, že už teď se na to velmi těším. Neodpustím si scénu/dobu zimního slunovratu - ples i oslavu, kterou jsem si obzvláště užila, a to hned z několika směrů. Pořád se něco dělo, nikde nebyla ani věta nudy nebo písmena o ničem.
Nedokážu tu knihu vychválit více, bylo to naprosto úžasné, nesmírně čtivé, nerada jsem knihu odkládala. Obávala jsem se počtu stran, ale nakonec jsem ji slupla rychle, až je škoda, že už to skončilo. Je pravdou, že by se na korektuře mohlo zapracovat, nebyla to taková tragédie, ale je tam vážně dost překlepů - prohozená nebo úplně špatná písmenka. Mám asi to malé štěstí, že mi to na samotném vyprávění nic nezkazilo. Ale nedalo se toho nevšimnout.
Na hlavní hrdiny jsem čekala, protože si zasloužili mít svůj vlastní příběh, už ten předešlý bonus - Dvůr mrazu a hvězd tomu napomohl a napověděl. Ušli všichni zase dlouhou a velmi nebezpečnou cestu. Jen zírám jakou má autorka neskutečnou fantazii, je vážně ohromná. Člověk jim musel fandit a držet palce. Zamilovala jsem si je. Kniha je skvěle napsaná a dokáže vyvolat horskou dráhu z emocí. Potěší ale i zlomí duši. Bylo to prostě super, nemám žádnou výtku. Až možná na tu obálku, která mi prostě ke zbytku neladí a nedává smysl. Chápu, je to o jiném páru, tak na možné odlišení, ale to neznamená, že to bude jak pěst na oko. :( Přesto cením čistý název (písmenka), který není pokrytý barevným materiálem, který se po množství omakání z písmen ztratí a pak výsledek přední obálky je na šavli. Jako tomu je u Trůnu nebo předchozích Dvorů.
V každém případě rozhodně tohle doporučuji, užila jsem si to a jsem hrozně spokojená. Nemůžu se dočkat dalších, pátých dvorů a nemůžu hodnotit jinak než plným počtem, které si to zaslouží. Byla to ohromná jízda a stojí to za to! :)

BarboraEm
24.04.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Škoda jen velkého množství překlepů a chyb, které (za mě) kazí celkový dojem z příběhu.

petrulka
24.04.2022 4 z 5

Nuže..moc jsem se na příběh Nesty těšila. Nejsem zklamaná. Skoro celou knihu je protivná, zahořklá, plivající jed kolem sebe. Cassian stále věří v její proměnu. Do toho (v této knize) otravný Rhys a dokonalá Freye. Lehká zápletka s kouzelnými předměty a jednou,kdysi lidskou královnou. A hromada sexu. Nemám proti němu - zvlášť v tomto žánru - naprosto nic, ale pokud v příběhu téměř převažuje, když už si říkáte "už zase", když už je ho tolik, že začínáte přeskakovat odstavce s detailním popisem některých praktik, tak už je to prostě moc :-)

Kaduri
21.04.2022 4 z 5

Sarah J. Mass to znovu dokázala.
Je kráľovnou fantasy romance.
Téma "Dvorov" mi už prišla vyčerpaná, ale ona opäť prišla s originálnym príbehom a čitateľ len hltá stránku za stránkou.
A Nesta... klobúk dole. Je náročné písať knihu s hlavnou hrdinkou, ktorá je z predchádzajúcich dielov absolútne nesympatická. Zvládla to s Chaolom a zvládla to aj s Nestou.
A bol to príbeh podobný knižke "Dvůr mlhy a hněvu", v ktorom je podľa mojej mienky S. J. Mass najviac autentická. Zo zlomenej bytosti stvorila psychicky i fyzicky silnú bojovníčku.
Záver knižky bol na mňa trošku presladený, preto jedna hviezda dole.
Celkovo, teším sa na ďalší diel. S čím nás autorka prekvapí nabudúce... :).

ZapisnikTerky
20.04.2022 5 z 5

Není to nejlepší kniha autorky, ale rozhodně je výborná. Dalo by se říct, že je celá o sebepohrdání a sexu, ale nebojte, vidíte do hlavy i Cassianovi. A bude dobře :). Víc v mojí recenzi.

Karola050716
18.04.2022 4 z 5

Nesta jako hlavní postava je docela divočina, po přečtení trilogie dvorů jí asi málokdo přišel na chuť...o to zajímavější je její vývoj. Zase je to místy trochu zdlouhavé a některé epizodky tam být asi nemusely, ale rozhodně zábavné, napínavé a ten vývoj postavy i jejích vztahů stojí za to sledovat. Nejzábavnější postava je "dům" a jeho čtecí choutky :D

Konfu97
15.04.2022 5 z 5

Celá série Dvorů je moje srdcovka. A konečně jsem se dočkala volného pokračování. A opět jsem nadšená. Hlavními hrdiny jsou zde Nesta a Cassian a ač zde není tolik akce jako v předchozích dílech, vůbec to knize neublížilo. Možná se mohl příběh o třeba 200 stránek natáhnout (Sarah to umí :D ), ale to už je jen přání fanouška, který by chtěl být ve Velarisu o pár stránek déle :D

kolacky
09.04.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo! Skleněný trůn je vynikající, ale tahle série mu těsně šlape na paty. Pořád nemůžu uvěřit, že tahle holčička (Sarah je stejně stará s mojí dcerou, takže pro mě fakt holčička) dokáže vymyslet a sepsat tak spletité a uvěřitelné příběhy. Strašně se mi líbilo, jak "oživl" Dům...
Věřím, že se dočkáme dalších dílů, je toho ještě hodně nevysvětleného a nedopovězeného.

Mimochodem... nemáte někdo tušení, kde se nachází Střed, odkud naši získali Masku???

Slůník
09.04.2022 4 z 5

O síle ženského přátelství a právu na štěstí.

PetraKysova
08.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak dočítané za dva dni. Sarah J. Mass má dobrý sloh za mňa super. Mne vôbec nevadilo že to bolo rozprávané z 3 osoby dobre sa mi to čítalo. Páčili sa mi aj hlavné postavy, bolo to zase niečo iné. Aj prerod Nesty bol dobrý. Aj keď sa vlastne opakoval prerod Frey. Čo mne viac vadilo bolo tak strašne veľa sexuálnych scén. Bolo to až príliš ale som to vždy preskočila a problém vyriešený. Čo bolo ale naozaj cez čiaru bolo že ženy ktoré sa cvičia rok tak porážka bojovníkov ktorý sa cvičia asi 15 rokov. To sa mi nepáčilo. Mali ostať pod tou horou už tým by všetkým vytreli zrak a bolo by to uveriteľnejšie.
Záver bol dobrý mne sa páčilo ako bola ochotná obetovať seba aby zachránila Frey a dieťatko a Rhysa. (Aj keď ich dohoda je pekne hlúpa ako čo by robili keby všetci traja umreli? No boli by v prdeli.)
Za mňa ale veľmi príjemná kniha a rada sa k nej ešte vrátim. A teším sa o čom bude ďalšia kniha. Pohľady medzi Azielom a Elain boli super ale je mi ľúto Luciena.

Bookaholik
08.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Sarah miluju, díl jsem si užila, protože Sarah, ale rozhodně byl nejslabší. Závěrečný "boj ů život" mě velmi zklamal, dalo se z něj vytěžit mnohem víc. Jak je možné, že za celý týden nepotkaly jednu jedinou stvůru? Na druhou stranu jsem si docela zaslzela, takže za mě dobrý, ale ne nejlepší!

Hatshepsut
08.04.2022 5 z 5

Prostě Maas a Dvory jsou moje srdcovka. Musím se přidat k názorům, že tento díl je tak trochu psaný v jiném stylu. Počítejte s hodně erotickými scénami. Přesto příběh čtěte jedním dechem. Nesta, která od začátku patří k velmi negativním postavám, zde nakonec najde to pravé, co k životu potřebuje. Že by to byl Cassian? :-)

zaandulee
07.04.2022 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, protože to prostě u Sarah J. Maas ani jinak nejde. Kniha byla velmi čtivá, délka mi vůbec nevadila.

Za mě se ovšem nejedná o nejlepší díl, tím zůstává nadále 2., a pak 1. Nejspíš je to tím, že mi Nesta nesedla tak jako Feyre. Cassiana miluju, ale Nestu jsem neměla ráda již od začátku, takže jsem k tomu nepřistupovala tak pozitivně, jak jsem asi mohla. Tím však nechci říct, že se mi kniha nelíbila, naopak Nesta mě dost překvapila a dokázala jsem lépe pochopit její vystupování a chování. Jen jsem si ji zas až tak neoblíbila.

Musím říct, že vztah mezi Nestou a Cassianem se mi líbí, jejich pošťuchování, flirtování a hádání dodává knize to pravé ořechové. :D Lechtivých scén tu není málo, takže pokud je vyhledáváte, tady se máte na co těšit. Přijde mi, že i jejich mluva při těchto scénách byla hrubší než v jiných dílech, proto chápu, že je řazena spíše pro New adult.

Velmi jsem se těšila z momentů, ve kterých byly i ostatní postavy z dřívějších dílů, hlavně Rhysand a Feyre. Moc se mi líbilo hluboké přátelství a porozumění mezi Cassianem a Feyre.

SPOILER: Nevíte ani jakou jsem měla radost, že je Feyre těhotná a jak se z toho všichni radovali! Ty komplikace mě rmoutily jako je všechny. Už se moc těším na pokračování a to zejména kvůli Noxovi!

KONEC SPOILERU

Celkově jsem tedy s knihou spokojená, určitě autorka nezklamala. Jsem zvědavá s čím přijde příště. Slyšela jsem, že by to měla být Azrielova kniha, což může být zajímavé. V budoucnu bych si však ráda přečetla i další knihy s hlavními protagonisty FEYSAND.

Super_knihy9
07.04.2022 5 z 5

Tak tohle byla bomba.Totálně to miluju. Nestu jsem neměla v předchozí trilogii ráda, ale v této knize jsem si ji oblíbila (teď je to moje nejoblíbenější postava ze dvorů). Autorka dokázala vysvětlit proč je Nesta tak nepřístupná. Cassian je prostě boží, jeho humor prostě dokonalost. V této knize mě někdy štvala Feyer ale přesto ji mám ráda. Na to že kniha má přes sedm set tak mě děj nepřestával bavit, dokázala bych si to představit ještě delší. Nemám knize co vypnout.

KnihoMorka
07.04.2022 5 z 5

Kniha super! Prahnu po dalším díle

Anezves
07.04.2022 5 z 5

Dvory jsou moje asi nejoblíbenější série vůbec, ráda se k ní vracím. Ale z téhle knihy jsem měla trochu strach, protože řekněme si upřímně Dvůr mrazu a hvězd bylo velké šlápnutí vedle, a musím říct že jsem to ani nedočetla.

Z této knihy jsem ale nadšená!!
Začátek byl pomalý, ale rozjelo se to krásně. Od poloviny jsem se nedokázala odtrhnout a nemyslela jsem v podstatě na nic jiného než na tento příběh a jeho hrdiny. Bavila mě Nestina změna. To jak se cítila mě donutilo popřemýšlet i nad sebou. Autorka se zabývá ani ne tak dějem, jako spíš právě pocity, láskou a přátelstvím. Za mě to pojala skvěle i co se týče nových postav, ty jsem si hned zamilovala.

Doporučuji všem co mají rádi Dvory a nezlomili nad nimi hůl i přes ten hrozný přešlap.

Luigi1
06.04.2022 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil bylo zde vše napětí,zábava i erotika.jsem rád,že jsem se dozvěděl jak to vlastně bylo s hrdiny.

badliar_id
03.04.2022 4 z 5

"For every Nesta out there- climb the mountain."

***
Já ani nevím čím mám začít. Dvory jsou pro mě srdcová záležitost, takže tohle čtení jsem si moc užila a ráda jsem se vrátila zpátky do světa, který pro mě znamená všechno.
Myslela jsem si, že mě to nebude tolik bavit, protože jsem Nestu nedokázala vystát, ale kupodivu se mi to četlo dobře a bavilo mě to. Každopádně jsem ze začátku měla s Nestou fakt problémy. To se ale postupem čtení měnilo. Najednou vidíte co všechno si musela protrpět a jak jí to poznamenalo. Bylo skvělý sledovat její proměnu v lepšího a milujícího člověka. Rozhodně teď patří mezi moje oblíbenkyně..
Cassiana zbožňuju, ne tolik jako Rhyse, ale rozhodně mu patří část mého srdce, stejně jako Azovi.. Jeho láska k Nestě byla nekonečná a oba je zbožňuju..
Gwyn a Emerie si získaly mé srdce hned na začátku. Byla jsem ráda, že si Nesta našla přítelkyně, které při ní stály..
Konec mě totálně porazil a já samozřejmě brečela, jako malá. Co Nesta udělala pro Feyre bylo tak krásný a milující, že jsem chtěla vlézt do knihy a obejmout jí.
Spicy scény v knihách mi nevadí, ale tady jich bylo i na mě přehnaně moc. Slovo "semeno" nechci slyšet aspoň půl roku, takže doufám, že na něj nenarazím v nějaké new adult knize :D.. Chyb v této knize bylo snad sto. Jasně, někdy se v knize překlepy objeví, ale tady jich bylo vážně moc..
Jo, tohle jsem si moc užila a už se těším na další díl (doufám, že teď se dostane na řadu Azriel, protože si svou knihu zaslouží!!).
Přesto pro mě budou Rhys a Feyre stále na prvním místě. Tenhle pár pro mě znamená všechno a asi je nikdo nepřekoná. Ráda bych jim ale vrazila facku za ten debilní nápad, kvůli kterému málem všichni tři umřeli, kdyby nebylo Nesty!! 4.5/5 *

Trigger Warnings: sexuální scény, násilí, zmínka o znásilnění, alkohol