Dvůr stříbrných plamenů

Dvůr stříbrných plamenů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486598/bmid_dvur-stribrnych-plamenu-4ne-486598.jpg 4 1359 1359

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Silver Flames , 2021

Lokina
22.07.2022 4 z 5

Autorka ví, jak zaujmout čtenáře. Já toho nejsem výjimkou. Ráda se vracím do světa Dvora trnů a růží.
Kniha je místy velmi poutavá, čtivá, napínavá. Akčních scén tu moc není, ale když už se tam nějaká najde, jde o vážně záživné pasáže. Nejedná se o nějakou vysokou literaturu, ale mě to baví, je to oddychové čtení.
Kniha se četla dobře, ale některé věci se tam xkrát opakovaly, takže jsem je letmo přelétala.
Někdy mě chování postav vílího rodu trochu vadilo, protože se chovali dětinsky, působilo to divně a nepřístojně.
Nesta mi ze začátku přišla protivná, sobecká a vůbec nedokázala pochopit její chování. Postupně se její postava začala měnit a více mi na ní záleželo.
Nové postavy Emerie a Gwyn mě potěšily a přispěly k tomu, že mě příběh dokázal zaujmout až do konce.
Pokud bude další díl, ráda si ho přečtu.

Linda007
21.07.2022 5 z 5

Nestu jsem neměla ráda, tak jsem se této knihy bála. Nakonec to byla super kniha. Pomohlo mi to Nestu lépe pochopit.

Barbara182
20.07.2022 4 z 5

Kniha mě bavila víc než předchozí stručný Dvůr mrazu a hvězd. Příběh Nesty je zajímavý a bylo fajn přečíst si také její pohled na události z předchozích knih a sledovat její cestu ke smíření se s vlastním novým osudem v těle víly. Sice jsem se neubránila dojmu, že se hodně motivů vlastně opakovalo (výcvik, hrdinčino odmítání a vzdor, hledání speciálních předmětů apod.), ale četlo se to dobře, děj odsýpal, zkrátka jako čtivo na dovolenou OK. Ráda jsem se vrátila do světa téhle ságy, byť se tam teda moc věcí z celkové "politiky" dvorů moc nedořešilo a autorka si nechala doslova otevřená vrata pro další pokračování :-)

Stephaniee
14.07.2022 5 z 5

Maasová opět nezklamala a bylo to úžasné čtení. Je to opravdu jediná autorka, která by napsala i 10 000 stránek a já bych je stejně všechny zhltala. V tomto díle sledujeme Nestinu cestu za jejím lepším já. Těším se na další díly.

Jeninas
13.07.2022 2 z 5

Byl styl Maasové vždycky tolik rozvláčný? Po hodině četby jsem pravidelně docházela k závěru, že se skoro nic nestalo... Kniha obdobně jako v druhém díle Dvorů popisuje Nestino uzdravování, na kterém má zásluhu především Cassian. Nevím, proč mě flirtování u Feyre a Rhyse tolik bavilo a v tomto případě vůbec. Snad to příliš připomínalo košilaté románky, které si Nesta oblíbila. Až v půlce knihy jsem se dočkala akce, ale dlouho to netrvalo a zase jsem se příšerně nudila a koulela očima nad dvojsmyslnými narážkami na úrovni střední školy. Pokud na tohle nemáte náladu, začněte pro udržení dějové linie až třetí částí. Cvičení a meditace - OK. Líbilo se mi, jak Nesta komunikovala s Domem, hlavně jak poznala jeho temnotu. Ale třeba to, jak si oblékla bojový oblek chlapa jak hora a superhrdinsky zdolala každého protivníka? Wtf... Pro mě to je hrozně předvídatelný příběh plný moderních stereotypů. Dle Poděkování si ho autorka potřebovala napsat. Já si ho ale asi nepotřebovala přečíst.

Ketrin.TR
13.07.2022 3 z 5

Sérii ACOTAR bezmezně miluju, proto mě mrzí že tenhle díl, kterého jsem se nemohla dočkat, mě tolik neoslnil a zasloužil si ode mě jen tři hvězdy. Byla jsem připravená, že se děj bude točit kolem Nesty a Cassiana, ale nečekala jsem, že ostatní děj autorka v podstatě naprosto pozastaví a potlačí. Žádné nečekané zvraty, napínavé scény (krom té v bažině), zatajený dech při převracení stránek. Knížka nás provází přerodem zlomené, uražené a zapšklé Nesty zpět v silnou ženu, účastníme se jejího bojového cvičení a neustále s ní běháme po schodech nahoru a dolu. Jo, a taky si užijeme hoooodně moc sexu. A to je tak nějak vše, tak jak jsem předchozí díly hltala do tří do rána, tady jsem měla naopak problém knížku otevřít nebo jsem u jejího čtení nevydržela dlouho. Tak snad se v dalším díle už trošku zase posuneme někam dál!

Morla
09.07.2022 5 z 5

Červená knihovna už dávno není jen o muskulatuře a kravatách. Aspoň na mě tenhle směr funguje… fantasy a erotika ? Ano prosím … to si nechám líbit … jako velká holka co má věčně hlavu v oblacích si tohle spojení dokážu představit. Dokonce do budoucna budu vyhledávat… jen tak dal !!

Hellothere
09.07.2022

(SPOILER) Poslední, prozatím vydaný díl série ACOTAR a byla to jako vždy pecka.
Co si budeme povídat, děj je tady spíš taková omáčka okolo. Hlavní je vztah mezi Nestou a Cassianem, jejich erotické scény a vyrovnávání se s traumatem z války. Příběh tu funguje spíš jako připravená půdička pro další knihy. Ve finále jsem se těšila hlavně na tu erotickou část, protože jestli Maas něco vážně umí tak je to toto a tady se vážně předvedla. Napsané opravdu excelentně.
Tahle kniha má rozhodně ze všech dílů v této sérii té erotiky nejvíce. Je to pomalu co kapitola, to sex, sexuální narážky nebo jiné myšlenky a podobně. Vadí mi to? Ne. Naopak. Ale vím, že někomu to nesedlo. Já takové knihy naopak vyhledávám, opravdu záleží na preferencích čtenáře, o tom ve finále literatura je.
Neskutečně mě na téhle sérii štve jedna věc, a to jsou věčné překlepy. Co strana, to špatné nebo chybějící písmenko anebo to nedává smysl, což je prostě jednoznačně chyba na straně překladatele, ne autora. Když jsem sérii četla poprvé, tak jsem si toho ani tolik nevšímala, ale teď, když už jsem si všímala ostatních detailů, mě to docela rozčilovalo.
Miluju Nestu, vždycky jsem jí měla hodně ráda. Líbí se mi, jak je konzervativní, ochranitelská, pro lidi, které si oblíbí by byla schopná sama sebe zničit. Když se do toho přimíchal vztah s naprosto úžasným Cassianem. Málem jsem umřela radostí, když jsem zjistila novinky o tom, že je slíbený český překlad. V této knize zjišťujeme víc důvodů proč. Proč se zachovala v předchozích dílech, jak se zachovala a jak ji jednotlivé události poznamenaly. Všechny otázky, které jsme si předtím kladli, jako proč se v dodatečné novele úplně distancovala od Elain nebo proč sebou škube při praskání ohně, všechno nám tu objasní. Líbí se mi, jak se Nesta mění. Na začátku je děj ponurý, depresivní a postupně vidíme, jak se mění. Není to uspěchané, má špatné i lepší dny a působí to velmi realisticky. Řekla bych, že ta realističnost vznikla z toho, že autorka do děje promítla i několik svých osobních problémů, jak zmiňuje v poděkování. Líbilo se mi, že velikost Nestiny moci byla opodstatněná. Nezískala ji pouze jen tak někde zbůhdarma, protože si to autorka usmyslela. Zbožňuju, jak se Nesta stará i o Feyre a záleží jí na ní, přestože spolu zrovna nevychází a Nesta to neumí dát úplně najevo. Např. jak nedokáže Tamlinovi odpustit, že se k ní choval, jak se choval a doteď ji spaluje neskutečná nenávist vůči němu viz. tento myšlenkový pochod při setkání s ním: "Toho muže, tu stvůru její sestra kdysi milovala. Vzdala se všeho, včetně smrtelného života, aby ho zachránila. A on její lásku vzdal a pokřivil ji a málem přitom Feyre zlomil. Dokud se neobjevil Rhys. Dokud jí Cassian a ostatní nepomohli postavit se opět na nohy. Pomohli jí, aby se znovu naučila sama sebe milovat. Nestě bylo lhostejné, že jim při závěrečné bitvě s Hybernem přišel na pomoc. Tamlin ublížil Feyre. Neodpustitelným způsobem. Nikdy předtím se tím nezaobírala. Popuzovalo ji to, to ano, ale.... Teď se přistihla, jak zatíná prsty. Přistihla se, jak cení zuby a vrčí." - s tím vrčením je to tu dost časté, přestože to občas nechápu a někdy se při té představě zarazím, jelikož to působí vážně komicky. Ale už jsem si na to nějak zvykla. U YA fantasy je to poměrně běžný slovní obrat a stává se z něj pomalu klišé, které začíná být přijímáno čtenářskou komunitou.
Knihu jsem četla něco přes 2 týdny, ale nebylo to její chybou. Naopak děj byl strhující a knihu jsem si zamilovala, ale neměla jsem moc času. Konec byl sladký a prolila jsem u něj moře slz. Je neskutečně krásné, jak se Nesta s Cassianem našli, jak pro tu cestu bojovali i když oba mají pocit, že si toho druhého nezaslouží. A také jak si Nesta našla po všech těch letech cestu k Feyre.

tessiesulcova
09.07.2022 5 z 5

Další díl Dvorů nezklamal! Začátek byl pro mě dost pomalý, ale jak Nesta začala chodit na výcvik s Cassianem nemohla jsem se odtrhnout! Ač jsem nečekala, že budu mít ráda Nestu…tak nakonec mi přirostla k srdci. Cassiana jsem vždy měla ráda, takže tato postava mi problém rozhodně nedělala. Za to Nestu jsem musela pochopit i její někdy rozhodnutí. Nové postavy Emerie a Gwyn mě moc potěšily!
Knihu rozhodně doporučuji a i slzy ukáply. Což se mi stává jen, když mě kniha opravdu pohltí!

knihomolka_eli
08.07.2022 5 z 5

Celá séria Dvory je absolútny top toho, čo som z fantasy čítala.

Bola som veľmi zvedavá, či ma chytí aj táto knižka , práve kvôli tomu, že hlavnou postavou bola Nesta. A tá mi predtým dvakrát sympatická nebola.
Nakoniec som bola v úžase zo zmeny, akou si prešla. Nesta bola vždy taká, aká bola, k tomu ju ovplyvnilo mnoho udalostí z jej života aj z posledného obdobia, takže v podstate bola úplne na nevydržanie osobou.
Veľakrát som sa až čudovala akú neskutočnú trpezlivosť s ňou má Feyre. Taký Rhys nemal vôbec, v jeho prípade mala len šťastie, že bola sestrou Feyre. Keď už ale bolo všetkého príliš, dostala Nesta od Feyre ultimátum a teda nič lepšie sa jej nemohlo stať. Bola nútená začať žiť inak. Našla si spriaznené osôbky Gwyn a Emerie a obe boli úžasné, pekne dopĺňali Nestu a všetky si dali v živote druhú šancu, prekonali svojich démonov.
No a Cassian....ach jaj, myslela som si, že do Rhysa už autorka vložila všetko, ale veru Cassian ma bavil rovnako. K tomu sa mi naozaj veľmi páčilo večne doťahovanie medzi ním, Rhysom a Azrielom, tie ich chlapské rozhovory a podpichovania ma vždy pobavia :)
Táto kniha sa venovala z väčšej časti vzťahom, ale nechýbala ani akcia a napínavé bojové scény.
Tiež sa mi páčilo, že sme stále v obraze aj čo sa týka iných postáv. Bavia ma absolútne všetci.

Celá séria ma neskutočne baví, potrebujem ďalšie časti, snáď sa rýchlo dočkáme pokračovania. Toto je fantasy svet, ktorý v mojich očiach už máločo prekoná, možno už vlastne ani nič. Rozhodne odporúčam každému :)

Literarytwins
07.07.2022 5 z 5

Velmi dlouho jsem s touto knihou otálela a přitom jsem si Dvory zamilovala hned od prvního dílu. Popravdě jsem byla předem velmi skeptická zejména kvůli hlavní postavě tohoto dílu - Nestě Archeronové, která mi byla velmi, ale velmi nesympatická z předchozích dílů a byla doslova zralá na facku. V této své póze pokračovala i na počátku této knihy. Musím ale přiznat, že i když jsem tomu absolutně něvěřila, svým způsobem jsem pro ni našla pochopení a prokousala si k ní i svou cestičku. I po dočtení Dvoru stříbrných plamenů mám ale na jisté věci ohledně této hrdinky vlastní názor. :) (A co si budeme....nikdo nikdy asi netrumfne Rhysanda a Feyre :) )Kdo byl ale absolutně dokonalý tak byl Cassian. Jako to že autorka umí naprosto skvěle psát, o tom se tu ani nemusíme znovu zmiňovat. Mezi autory se dnes těžko hledá někdo, kdo umí napsat skvělé fantasy navíc s erotikou tak, aby vše dávalo smysl, mělo to hlavu a patu a nebylo to přeplácané. V tomto ohledu je Sarah mistryně! Ale tato kniha mi přišla jednoznačně nejžhavější z celé série a opravdu bych chtěla vidět, zda by se vůbec našel někdo, koho by při čtení Dvora stříbrných plamenů Cassian nerozparádil! :)) Velmi jsem si oblíbila i vedlejší postavy Gwyn a Emerii. Protože ty holky spolu byly prostě skvělé a jejich příběh zajímavě spestřil celkový vývoj událostí, ke kterým směřujeme v následujících dílech, na které pevně doufám nebudeme muset tak dlouho čekat. Tato kniha mě definitivně přesvědčila, že tuto sérii prostě musím zařadit i v knižní podobě do své skromné knihovničky a budu jí každému všemi deseti doporučovat! Po dočtení každé z knih z této série jsem byla bez dechu a nikdy se mi nechce tenhle dokonalý svět opouštět. :( A nevím jak vy, ale já se velmi těším na Azrielův příběh :)

Jandýs
02.07.2022 5 z 5

Mozny SPOILER
Dalsi uzasne cteni! Vyborne plynule vypraveni,se vsim,co Sarah ve sve hlavicce dokaze vykouzlit! Nestu jsem jako postavu nikdy moc nemusela,a stejnak ji pani Maasova dokazala provest vyvojem a to sympatickym. Rekla bych,ze se v tomto dile hodne resi vztah a ty podstatne veci se tam vlastne jen mihnou,coz me prekvapilo,jenze ...presto to autorce odpoustim,ja ji totiz zeruuuuuu :-D
Prosim chrlte ze sebe tyhle epicky pribehy dal :-D

NessaLuna
01.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Tyjo... Já nevím. Nestu jsem nesnášela každej díl. Někdy tam měla světlej moment, kterej to mohl změnit a vždycky se to vytratilo. Od tohohle dílu jsem čekala, že se bude postupně odkrývat, proč je Nesta taková. A ono tam reálně moc důvodů nebylo. Ona prostě taková byla. Tak dvě třetiny knihy jsem ji opravdu nenáviděla a často jsem to četla se zaťatýma zubama, ale četla, protože prostě Maasová. K Nestě jsem nedokázala nalézt pochopení. A hlavně jí prostě nemůžu odpustit šikanu nejmladší sestry, fakt, že chránila jenom Elain, že se zkrátka nesnažila. Potom se za své chování nenáviděla a projevilo se to zase na tom, že ubližovala lidem, kteří ji měli rádi. Hej, to ne. Fakt ne. To dokazuje hlavně ta část, kde řekla Feyre, že má kvůli těhotenství zemřít. To hodně bolelo. A to zrovna v části, kdy už jsem tu její osobnost začala docela brát.
Ale abych se vyjádřila ke knize jako celku - upřímně nevím, zda se k tomu ještě dostanu, pokud si dám repete Dvorů. Bohužel mi už vadily ty erotický scény, pak jsem je začala přeskakovat. Bylo toho moc. Mrzelo mě, ačkoliv se to dalo čekat, že zuřící válka a nebezpečí se objevuje jenom hodně na pozadí a vyústění toho všeho bylo hodně rychlé a prakticky bez napětí. Na druhou stranu mě hoooodně zaujal Eris a Mor, jejich minulost bude mít ještě asi hodně zajímavej příběh. To očekávám u dalšího dílu. Úžasný bylo, že autorka přidala i obřad krve, akorát jsem to zase čekala snad trochu delší nebo napínavější. Ale v tomhle díle mělo jít hlavně asi o vztah Nesty a Cassiana, a tak se ta akční část dost upozadila. Na druhou stranu bylo dobrý, že se nejdál dostala jen Gwyn a Emerie, kdyby s nimi byla i Nesta, bylo by to asi trochu laciný.
Ale jo, dala bych tomu tak 3,5 hvězdiček, ale sem dám 3, protože jsou prostě lepší díly série, o dost. A hlavně s lepší pointou. Tohle beru jako nutný přečíst kvůli tomu úžasnýmu světu a dalším postavám, který máme všichni rádi. A hrozně se těším na další!

eva4036
29.06.2022 5 z 5

Autorka vážně umí psát. S touhle knihou jsem dost dlouho otálela a to z důvodu, že zde byla hlavní postavou Nesta a ne Feyre. Dost jsem se toho bála, protože v minulých dílech dvorů na mě Nesta nepůsobila dost sympaticky. Během čtení příběhu jsem ale hlavní hrdinku začala chápat a rozumět jí, proč je taková. Dost jsem si jí oblíbila a nejenom jí. Bavily mě její hádky a Cassianem. Přibyly zde i nové postavy jako Gwyn a Emerie. Ty holky tvoří úžasnou trojici a byla s nimi vážně zábava.
Tahle knížka mě vážně moc uchvátila a doufám, že bude nějaký pokračování :)

Andynka
20.06.2022 5 z 5

Autorka prostě umí psát tak, že vás kniha baví od začátku do konce. A to i v místech, které jsou celkem o ničem a nebo se vám některé věci opakují stále dokola.
Docela jsem se bála pustit zpět do tohohle světa víl. A o to víc z pohledu Nesty, kterou jsem nikdy moc nemusela.
Ale jsem ráda, že se pro to autorka rozhodla, protože to bylo skvělé! Celá ta proměna postav ( ne , není to spoiler, nebojte)... byla tak nenápadná, že mi skoro nedošlo, jak se vše stalo. Zase jsem se dozvěděla nové věci, jako tradice, historie a podobně. Dokonce se mi na chvilku chtělo i slzu uronit, ale tu jsem zmákla zatlačit.
Jako jo.... já jsem si tenhle návrat do Nočního dvora opravdu moc užila. A těším se na další knihu.
A i když jsou to takové bichle! Tak já jsem za to při čtení ráda... alespoň mohu v tomhle kouzelném světě pobýt o chlup déle ! :)

Damonka18
17.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Po dočtení knih od této autorky nemám nikdy slov. I přesto, že jsem tenhle díl četla měsíc a ještě k tomu jsem znova přečetla celou sérii, tak to bylo neuvěřitelná jízda.
Nestu jsem v předchozích knihách moc nechápala, byla jiná, ale i tak si mě po této knize získala. Vztah Cassiana a Nesty byl asi jasný všem, ale to že se z Nesty stane valkýra a že se zůčastní obřadu krve? Páni!! Vidět ji, Gwyn a Emerie v boji by bylo nezapamatovatelné!
Jsem ráda, že jsem mohla znovu navštívit náš Velaris, dvůr snů.

andrejci
06.06.2022 5 z 5

Páni. Stejně jako vždy nemůžu najít slova po dočtení některé z mnoha knížek od Maasové.
Nesta patřila k postavám které pro mě byly záhadou. Ale moc jsem si jí oblíbila. Její vývoj byl super. Doufám, že v dalších dílech bude stejně super jako tady.
Gwyn i Emeria byly fajn. Jsem zvedavá na jejich další vývoj. Obě dvě na mě působili sympaticky.
Ostatní postavy byly fajn. Byly často a takže se mi po nich ani moc nestýskalo. Trošku mě mrzí, že tam nebyly bonusové kapitoly. Ale i tak to bylo úžasné čtení.

Zuzi_cte
02.06.2022 5 z 5

Fíha. Těšila jsem se zpátky mezi přátele, do úžasného světa. Pravda, trochu jsem se obávala jak se vcítím do Nesty a jejího pohledu. Pro mě budou navždy top Feyre a Rhysand :) ale Cassiana taky žeru takže to bylo supr čupr!

lokonla
31.05.2022 5 z 5

Řekněme si, že tuto knížku jsme si nikdo neletěl do knihkupectví koupit kvůli kvalitnímu příběhu, tak už to prostě je a nikomu z nás to nevadí, protože tohle je prostě pecka.
Jestli něco Massová umí, je to stavět vztahy mezi lidmi, hrát si s nimi a rozvíjet je nebo ničit. Ta kniha je co se týče rozvoje vztahu hlavních hrdinů opravdu skvělá a velmi uvěřitelná, neustále jsem jim během čtení fandila. Sexuální scény opět více než kvalitní, že? Navíc je to čtivé, ale to ona prostě umí.
Miluju tu sérii, miluju ty postavy a nemůžu se dočkat další knihy.

Lidska_ctecka
30.05.2022 5 z 5

Drahouškové,
tahle kniha je prostě perfektní. Naprosto úžasně vyvážená dávka romantiky, děje, postav a všeho ostatního. Za mě 100% nejlepší kniha co jsem letos četla. Miluju humor, který autorka do svých knih dává i vážná témata a vývoj postav, které jsou na začátku zlomené a hledají sami sebe.

Líbí se mi, že můžeme nahlédnout do toho, jak se tento svět vyvíjí po válce a že příběh nekončí jen vítězstvím. Protože tím nekončí veškeré překážky života. Je zde skvěle zachyceno, jak se Nestina nenávist a strach mění v lásku a sílu.
Opravdu doufám, že série bude ještě pokračovat, abychom se dozvěděli, jak vše nakonec dopadne a co se stane s ostatními postavami.