Dvorní šašci

Dvorní šašci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34246/dvorni-sasci-34246.jpg 4 183 38

Příběh čtyř židovských vězňů z Osvětimi, kteří přežili díky své výjimečnosti.

Veruli_t
29.01.2019 4 z 5

Tato kniha předčila má očekávání. Knih o holocaustu jsem přečetla několik a musím uznat, že tato je jedna z nejlepších. Velmi silný příběh, krásný a originální popis bohužel smutných příběhů a doby samotné. Dávám 4 hvězdičky proto, že je do příběhu až moc zataženo náboženství. Konec knihy už mi tak moc sympatický není i když k tomuto příběhu nejspíš neodmyslitelně patří.

Karloska
21.12.2018 5 z 5

Velmi silný příběh.
Marnost...

Aroucaria
08.03.2018 5 z 5

Těžce se mi hledají slova po tak silném příběhu 4 mužů, kteří prošli peklem války paradoxně v roli klaunů. Mám hlavu zavařenou spoustou otázek, na které se dá odpovědět jen "nevím" a "proč". A pastvou pro oko byla krásná čeština!

aktijnov
31.10.2017 5 z 5

Znovu jsem se po letech k této knize vrátila. Silný příběh až člověka mrazí. Nepotřebuje být delší. K čemu více slov.

Ječmínek
01.08.2016 3 z 5

Dobré a nadějné téma. Ovšem dal se z toho udělat dělší a působivější příběh. Jako by autor neměl dost času. Tahle kniha měla mít víc stran a autor si s ní měl víc pohrát. Škoda.

MichelleS
13.02.2015 4 z 5

Útlá knížečka zaplněná příběhy z nelehké doby. Setkali se se zlem a jak teď žít dál, jak se srovnat se životem, vírou...

michaelka9863
05.02.2015 4 z 5

Pár desítek knih o holocaustu už mám načteno, ale tato je psaná opravdu jinak. Na tuto je potřeba mít asi náladu, spíš kvůli úvodu a poslední části, je zde hodně o víře. Oproti jiným příběhům, které zcela chladně popisují jádro problému a tu nejhorší dobu, je zde shrnuta širší doba a hloubka je věnována spíš životě po.

orson
13.10.2014 3 z 5

Zaujalo mě téma, ale kniha sama o sobě už mi tak dobrá nepřipadla.

jan.svancara
21.03.2014 5 z 5

Magicky podmanivý příběh o holocaustu. Je to strhující knížka, kterou jsem četl několikrát, což se mi téměř nestává.

vakkets
16.03.2014 5 z 5

Silný příběh o holocaustu a hlavně o víře a o životě. Člověka donutí zamyslet a odpovídá na některé otázky. Doporučuji!

tool
25.12.2013 5 z 5

Knihu Dvorní šašci považuji za jednu z nejlepších a nejsilnějších knih, jaké jsem kdy četl.

růža
06.11.2012 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. Na tak malém prostoru - 150 stran formátu sešitku - velmi mocný příběh.

kamibe
19.05.2012 5 z 5

Na zadní obálce prvního vydání píše Vladimír Škutina:
„Byli čtyři: hrbatý soudce, který uměl předvídat budoucnost, kejklíř – virtuózní žonglér, hvězdopravec a lilipután. Ty čtyři si vybral velitel koncentračního tábora za své ‚dvorní šašky‘. Jako jedni z mála přežili. Viktor Fischl ústy soudce, který už nikdy nemůže soudit, vypráví příběh těch čtyř za války a pak sleduje jejich další osudy po válce, dokud se tři z nich nesetkají v předvečer šestidenní války v roce 1967 v Jeruzalémě.“

Psáno krásným slohem, mnohdy však až příliš dlouhými větami, u jejichž čtení jsem musela být velmi pozorná. Tak vytříbený sloh s působivými obrazy ocení jedině vyložený čtenářský fajnšmekr
Pro mne to bylo napínavé do posledního okamžiku a úlevné na samém konci.
Jsem moc ráda, že jsem ve svém životě nebyla vystavena takovým těžkým situacím.

escritor
08.01.2012 3 z 5

Dost bizardní příběh, o to horší, že je založený na skutečné události. Dokonale ztvárněná odlištěnost světa zajatců koncentráku.

Bjelásek
10.06.2011 4 z 5

Už je to tak dávno, co jsem tu knížku dočetla, a přesto se mi pořád před očima objevují úseky z téhle knížky. Jednoduše nezapomenutelný zážitek.

Jahoda
20.04.2011 4 z 5

Tak jinak zpracovaný příběh z války, zase trošku z další strany. Zajímavé situace a děj. Mně se to líbilo. :)

megi
26.02.2011 3 z 5

Začátek dobrý, ale konec mě už moc nebavil...Každopádně lepší část povinné četby...

WEIL
21.12.2010 3 z 5

Působivá kniha, jejíž práva na zfilmování zakoupil režisér českého původu Miloš Forman.