Dvojí mysl

Dvojí mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418809/bmid_dvoji-mysl-ZM9-418809.jpg 4 156 156

Jmenuji se Lilly Bennettová, věkem těsně za pubertou, mám blond vlasy a tohle je můj příběh. Stále se vzpamatovávám z tragédie, jež se stala mým rodičům před dvanácti lety. Potloukám se životem s nejasným cílem a společnost mi dělá střelený bratr Desmond. Tomu sekunduje můj přítel Luke, který mi ale leze pořád víc a víc na nervy. Jednoho dne se však všechno změní. Bratrova pracovní cesta na sever se moc nevyvede, což nejvíc odnáším já. Můj psychický stav kolísá, chvílemi nevím, zda bdím či sním, a to nejhorší? Cosi mě pronásleduje. Vypadá to, že se otevřela cesta mezi dvěma diametrálně odlišnými světy. Záhrobí na mě dýchá z bezprostřední blízkosti. Čí je to vina? Kdo za tím stojí? Na scéně se nečekaně objevuje postava, kterou jsem dávno považovala za ztracenou. Něco s ní ale není v pořádku. Jako by se jí v nitru kupilo čiré zlo… Z nenadálého setkání mi zůstane šok do konce mého, snad ne krátkého, života. A když se k tomu připojuje tajemný hromotluk, vím, že každičký chybný krok zaplatím cenou nejvyšší. Hra o čas začíná.... celý text

maruska6760
30.04.2020 4 z 5

Na to, že mě zajímaji knížky, co se týkají válečné tematiky, pravdivosti, skutečnosti a tak, tak si myslím, že jsem neudělala chybu, když jsem si knížku zakoupila a následně přečetla.
Knížka začínala dost reálně, hned při prvních řadách jsem tušila, že mě kniha zaujme. Přečetla jsem ji téměř na jeden dech, jak se říká. Hlavní hrdinka byla skvělá, ale docela mě překvapil konec knihy. Z čehož jsem byla trošku zklamaná, ale jinak knížka skvělá, doporučuji ????

Zuzikll
27.04.2020 5 z 5

Z knížky jsem měla nejprve strach, protože české autory tolik nevyhledávám. Po přečtení jsem ale nadšená a přesvědčená, že jim dám ve své knihovně větší prostor. Příběh je pohltil. Místy jsem v něm viděla dokonce sebe. Určitě si koupím i autorovu další knihu.

Metiahen
22.04.2020 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, jestli mám zkusit nového autora. Nakonec jsem byla příjemně překvapená :-) Knížka se velmi rychle četla a já hltala každou pasáž. Těším se na další :-)

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Knížku stopro doporučuju, hrozně moc se mi líbil styl psaní. Nechyběla tam akce, napětí a horor, ale zároveň jsem se dost nasmála. Určitě stojí za přečtení, já jí sfoukla za 2 dny (knížka má pouze 230 stran) . Hodně mi sedla i hlavní hrdinka, která byla velice sympatická.

klaraj093
05.04.2020 3 z 5

No, popravdě jsem čekala víc.Dle jejího hodnocení a recenzí. Že bude víc napětí,víc hororu,ale to bude tím že čtu většinou Kinga.. Každopádně jinak špatná nebyla, četlo se to celkem svižně a ten příběh byl určitým způsobem zajímavý. Hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy a nebyl to tip knihy, od které bych se nemohla odtrhnout.

Milujuknihy645
11.02.2020 5 z 5

Já ani nevím kde začít. Tahle kniha byla jednoduše skvělá. Už ta krásná obálka vás navnadí ke čtení, ale nedá se to srovnat s tím, co najdete uvnitř. Děj byl velmi propracovaný, originální, ale hlavně strašně moc napínavé ! Když jsem to četla třeba ve škole a zazvonilo, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout! Během čtení jsem jsem se ani jednou nenudila, ba naopak, byla jsem celou dobu strašně napjatá co se stane dál! Kromě skvělého a poutavého děje jsou tu ještě úžasné postavy. Když ale říkám úžasné , myslím doopravdy úžasné . Lily jsem si od prvního okamžiku zamilovala, dokázala jsem jsem se do ní vcítit a povahově mi přijde podobná jako já, což je u postav skvělé. Potom jsem si hodně oblíbila Desmonda, byl vtipný a knihu hezky doplňoval. Luka mi bylo ke konci strašně líto, Aaron mi nevadil????A plešoun mi strašně moc naháněl strach, ale ty části kde byl, mě nejvíce bavily!❤️

Milujuknihy645
11.02.2020 5 z 5

MamaKnihomolka
05.02.2020 3 z 5

Musím velmi ocenit autorův nápad a rozmanitost fantazie.
Už od začátku se v každé kapitole dějí velmi zajímavé věci, žádná není nudná a neobsahuje takzvanou omáčku slov. Na mě jsou kapitoly dlouhé. Kdyby bylo po mém jednu kapitolu bych rozdělila na dvě.
K postavě Lilly musím říct to, tě mě ze začátku štvala. Přišlo mi, že pořád jen spí, jí a běhá. U čtení mě i obtěžovaly její sáhodlouhé většinou bláznivé myšlenky. Každopádně autor umí rozhodně krásně zmást, že i já jsem se občas ztrácela co je ve světě Lilly skutečné a co ne.
Rozuzlení mě moc bavilo,ale co ten brácha Desmond? U toho bych konec pozměnila a nechala ho tak jak byl během celé knihy.

Petul_96
04.02.2020 5 z 5

Za mě druhá zkušenost číst české autory a jsem za to vděčná, že takové skvělé české autory máme. ❤
Tato kniha je naprosto SKVĚLÁ. Thriller s nádechem hororu. ❤ Četla se naprosto skvěle a byla velmi čtivá a napinavá. Musim přiznat , že se u čtení u mě střídalo několik pocitů. Hlavně jsem měla strach a běhal mi mráz po zádech. Musím přiznat, že jsem se na některých místech pasáží v knize bála. Dokonce jsem i brečela. Tohle se mi u žádné knihy už dlouho nestalo. Konec příběhu byl překvapující a naprosto úžasný. Vyrazilo mi to dech.
Ke knize nemam žádné připomínky, povedla se. A chválím moc pana autora.????
Rozhodně se budu těšit na další jeho knihy a moc doporučuji.

marketa3614
19.01.2020 5 z 5

Nevím jestli mě na knize víc baví příběh nebo styl, kterým je napsaná.
Příběh je totiž velmi originální. Naráží na zajímavá témata a prolíná realistické problémy s prvky nadpřirozena. Čtenář často neví, co si myslet. Neví, co přijde dál a už vůbec ne, jak to celé může skončit. Nechybí napětí, kniha se čte vyloženě jedním dechem (v hororových částech dokonce snad i bez dechu - radši, aby z knihy nic nevylezlo a nezaútočilo i na čtenáře).
A co se týče stylu... Rozhodně nejde o tuctovou knihu. Není to kniha, která západně mezi nekonečnou řadu thrillerů a hororů, kterých je teď všude plno. Naopak! Tohle bude jedna z těch, na které se nezapomíná. Od první až do poslední věty je totiž kniha protkaná osobitým stylem autora, což celou knihu povznáší na úplně jinou úroveň.
Stoprocentně doporučuju všem, co je už nebaví číst jednu knihu za druhou s pocitem, že je to pořád to samé dokola.

2007
29.12.2019 5 z 5

Knížka má strhující děj,od kterého se jen tak neodtrhnete. Přečetla jsem jí během pár hodin. Kdybych nevěděla, že je to autorova prvotina, nepoznala bych to. Skvělý příběh i hlavní hrdinka.

Zednář1996
20.12.2019 5 z 5

Kniha Dvojí mysl je opravdu vynikající, líbily se mi postavy, jak byly propracované a sympatické, některé pasáže jsem doslova hltal a nemohl přestat číst. Napínavá a strhující kniha. Těším se na další autorův počin. Mohu jen doporučit!

Okenářka55
17.12.2019 5 z 5

Tento napínavý thriller se mi opravdu líbil. Postava Lilly si mě okamžitě získala a prožívala jsem to všechno s ní. Konec byl napínavý, až se mi tajil dech. Doufám, že se brzy setkám s dalším autorovým dílem a že bude stejně tak úžasné. Za mě stoprocentně pět hvězdiček.

AnickaRozlilka
17.12.2019 5 z 5

Tak tahle kniha? Sakra, to byla bomba! Viděla jsem ji na Instagramu a dokonce mi ji sám autor nabídl s vlastním věnováním. Tomu jsem nemohla odolat :) A koupě rozhodně nelituju. Modlím se v pokračování. Fakt mě to bavilo.

Pantáta1900
17.12.2019 5 z 5

Dvojí mysl je debutovým dílem pana Rouska. Okamžitě si mě získala svým stylem - vtipným a bez zbytečného natahování. Nerad bych toho příliš prozrazoval, a tak jenom dodám, že jsem konec vůbec nečekal. Samotná zápletka na mě působila dobře. Jen tak dál, pane Rousku!

KnihomolPierre
17.12.2019 5 z 5

Zajímavá knížka s nádhernou obálkou. Děj na mě působil vskutku originálně a vůbec jsem se u něj nenudil. Jednu výtku bych měl - přečetl jsem to příliš rychle :) Nemohl jsem přestat...

Aldi1990
12.12.2019 5 z 5

Autor Martin Rousek má výjimečný styl psaní, s jakým jsem se snad doposud nesetkal, celkově pro mě byla kniha výjimečná a poutavá a napínavá a prostě skvělá. Nechybí jí nervy drásající napětí, které je ovšem občas prokládané vtipnými replikami, u kterých jsem se i nasmál a to se mi u knih často nestává. Hlavní hrdinku Lilly si zamilujete, mě si získala okamžitě. Mohu jen a jen doporučit a nemůžu se dočkat, s čím přijde autor příště!

Lidka3202
06.11.2019 4 z 5

Ctiva knížka, hlavní hrdinka mi občas šla na nervy, ale i tak určitě doporučuji ????????

KnihomolkaYulča
31.10.2019 5 z 5

U jednoduchého moderního stolu se rozvaloval těžce oddechující pár ve středních letech.
Výběr této restaurace se jevil jako trefa do černého.
Richard a Barbara dnes slavili výročí dvaceti let. Zažili spolu nejrůznější období, ať už šťastná nebo naopak skřípající, ale vždy si k sobě dokázali najít cestu a veškeré problémy bravurně překonali.
Z Richarda při placení na všechny strany sršel entuziazmus.
Žena se na svého manžela s úsměvem zadívala. „Richarde, že ty už zase rozhazuješ. Vždycky, když máš dobrou náladu, by ses nejradši rozdal.“
Venku již dávno panovala černota. Plechový kočár na ně čekal na rozlehlém parkovišti. Nemohl se dočkat, až ho majitel přiměje k pohybu a on se bude prohánět krajinou.
Motor zařval a vůz se rozjel.

„Byl to moc příjemný večer,“ prolomila ticho zářící Barbara.
Richard nadšeně přikývl. „Máš pravdu. Taky jsem si to užil. Jídlo bylo teda fantastické a…“ obrátil se na ni, přičemž střídavě hlídal dění na ulici před sebou, „… tvoje společnost ještě lepší.“
„Ale dej pokoj,“ odvětila pobaveně a lehce ho uhodila do paže. „Pořád myslím na děti. Doufám, že to bez nás zvládly.“
„Jasně, že zvládly. Určitě jsou rády, že jsme taky konečně vypadli z domu a nechali je chvíli o samotě,“ smál se Richard.
„Asi se zbytečně strachuju. Přece jenom Lilly už je deset let. Ach, to tak strašně letí.“
„Děti stárnou, jenom my mládneme,“ zazubil se manžel, který si dobrou náladu zjevně hodlal udržet co nejdéle. „I kdyby se něco dělo, má tam Desmonda. Z něho už se klube pěkně otravný puberťák.“

V nejvášnivější debatě je však náhle vyrušil objekt jedoucí za nimi. Celý interiér během vteřiny zalil příval ostrého světla, který zhoršoval viditelnost..........

O dvanáct let později.
Lilly je dospělá, řeší všední problémy, chodí do práce, často se vidí se svým bratrem Desmondem. Prochází ne moc skvělým vztahem. Snaží se zjistit, co se stalo toho osudného večera před dvanácti lety. Desmond jednoho dne někam odcestoval.
Lilly v klidu spala, když v tom jí zazvonil telefon. Volal Desmond, že měl havárii, ale že je vpořadku. Od toho večera se Lilly začnou dít hodně zvláštní věci. A pořád se zjevovala prapodivná postava.

Zjistí sourozenci co se před léty stálo?
Jak dopadne vztah Lilly?
Co se doopravdy stalo při Desmondové havárii?
Jaké vysvětlení budou mít ty zvláštní věci, co se dělí Lilly?
A kdo je nakonec ta prapodivná postava?

Kniha mě nadchla od první stránky, četla se skvěle. Nepostrádala napětí. Pokud máte málo duchařských knih, tak tato je nutnost. Chvílemi to bylo fakt strašidelné. Konec knihy a celkové rozuzlení příběhu bylo skvělé - nečekala jsem to. Ano, možná pár věcí mi začalo docházet už na začátku, že by to tak mohlo být, ale pan autor napínal perfektně, že jsem si nebyla dlouho jistá.
Na to, že je to prvotina, nemám žádné výhrady, spíš smekám klobouk dolů, že napsal něco takového.

michaela0737
24.10.2019 5 z 5

Kniha je napínavá hned od začátku, přečetla jsem ji jedním dechem a můžu ji doporučit, určitě stojí za přečtení.

psychologické thrillery české detektivky

Martin Rousek