Dvojí mysl

Dvojí mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418809/bmid_dvoji-mysl-ZM9-418809.jpg 4 156 156

Jmenuji se Lilly Bennettová, věkem těsně za pubertou, mám blond vlasy a tohle je můj příběh. Stále se vzpamatovávám z tragédie, jež se stala mým rodičům před dvanácti lety. Potloukám se životem s nejasným cílem a společnost mi dělá střelený bratr Desmond. Tomu sekunduje můj přítel Luke, který mi ale leze pořád víc a víc na nervy. Jednoho dne se však všechno změní. Bratrova pracovní cesta na sever se moc nevyvede, což nejvíc odnáším já. Můj psychický stav kolísá, chvílemi nevím, zda bdím či sním, a to nejhorší? Cosi mě pronásleduje. Vypadá to, že se otevřela cesta mezi dvěma diametrálně odlišnými světy. Záhrobí na mě dýchá z bezprostřední blízkosti. Čí je to vina? Kdo za tím stojí? Na scéně se nečekaně objevuje postava, kterou jsem dávno považovala za ztracenou. Něco s ní ale není v pořádku. Jako by se jí v nitru kupilo čiré zlo… Z nenadálého setkání mi zůstane šok do konce mého, snad ne krátkého, života. A když se k tomu připojuje tajemný hromotluk, vím, že každičký chybný krok zaplatím cenou nejvyšší. Hra o čas začíná.... celý text

DrahokamK
25.11.2020 5 z 5

Kniha je opravdu krásná a příběh mě oslovil. Je tam trocha duchařiny a nadpřirozena zakomponované do městského prostředí. Za pár dní ji máte přečtenou. Čtení hrozně rychle utíká. Spokojenost.

Ophelie
26.10.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, prolínání dvou světů/realit - proč ne? Ale pořád jsem se nemohla do knihy začíst, děj mě nijak neuchvátil, spíše jsem dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené.

Schary
14.10.2020 3 z 5

Přidám se do skupiny těch,co z knihy nejsou na větvi...Hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická, děj byl předvídatelný.Na druhou stranu se to docela dobře četlo, takže za tři.

Bee240
10.09.2020 5 z 5

Mám dočteno ....
Začala bych tím že normálně nečtu českou literaturu ne nějak záměrně, ale prostě to tak je. Na tuto knihu jsem měla zálusk už delší dobu a byla jsem opravdu zvědavá. Měla jsem určité očekávání kvůli hodnocení a samotnému autorovi kterého sleduji na instagramu. Po přečtení přišlo velké COŽE ????
Od první stránky mě kniha dostala - akce hned na začátku a žádné zbytečné okecávání prostě se hned jde na věc. Pro milovníka tohoto žánru jako jsem já je to obrovské plus jelikož už mám hororů,thrillerů a podobných knih načteno spoustu.
Sedl mi i styl jakým je kniha napsaná a chvíli mi trvalo uvěřit že je to počin českého autora...ano prostě mě to dostalo.
Postavy v knize jsem si velmi oblíbila a prožívala s Lilly každý temný okamžik a příhodu kterých je tam opravdu spousta takže se nestihnete nudit. Na každé stránce se něco děje a není tam jediné místo kde by mě kniha nebavila.
S postupem času jsem byla stále netrpělivější a přistihla jsem se že při čtení nahlas "vykřikuji" KDY UŽ TO TÝ LILLY DOJDE ... myslím tím osud jejího bratra Desmonda.
Když jsem se blížila ke konci říkala jsem si že by mi vůbec nevadilo kdyby kniha měla dvakrát tolik stran.
Konec mě velmi potěšil, protože lépe to dopadnou snad ani nemohlo.
Číst tuto knihu byl zážitek a kdo jí ještě nečetl nebo si není jistý zda se do ní pustit - říkám jděte do toho kniha vás zaručeně překvapí.

tetickabeatka
17.08.2020 5 z 5

Napínavý příběh, moc sem si to užila. Líbí se mi záhady a mystika a to všechno kniha splňovala. Zhltla jsem ji za 2 dny. Lilly sem si oblíbila a to samé bratra Desmonda. Místy sem se do nich až vžila. Moc pěkná kniha.

AlbionFoxyFox
09.08.2020 1 z 5

Dočetla jsem a fakt nemám slov. Vím, že nemám brát hodnocení knih jako úplně směrodatné, ale nechápu, jak může mít takový brak hodnocení nad 90%. Příběh naprosto nezajímavý, variace na starý dobrý Šestý smysl a béčkové horory v anonymním městě s nesympatickými postavami, ke konci se raději vyjadřovat ani nebudu. Nejhorší byla však hlavní postava, její myšlenkové pochody na facku, střídání slov jako je Fňuk a ksichtík, které najednou v dalším odstavci vystřídají místo aut projíždějící plechoví oři, do toho ještě nereálné strojené dialogy ve stylu seriálů na TV Nova a těžko představitelné situace, kdy v jednu chvíli hrdinka šílí hrůzou, ale po chvíli se sebere, udělá oslavný taneček a nakonec všichni kolem ní brečí smíchy u jejích trapných hlášek. Mrzí mě, že jsem si hned najednou koupila obě knihy autora a otevření té druhé teď asi na nějakou dobu odložím.

anet.myblog
29.07.2020 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, ale radši jsem nic velkého neočekávala, abych nebyla zbytečně zklamaná. Kniha začíná prologem, který mě nejdřív zmátl, ale v dalších kapitolách se rychle vysvětlil. Knížka byla opravdu dobře napsaná a napínavá. Příběh ubíhal rychle a nenašla jsem zde žádné nudné zdlouhavé pasáže, vždycky se tam něco dělo. Hlavní hrdinka Lilly mi byla sympatická a při čtení jsem se do ní dokázala dobře vžít. Konec knihy mě hodně překvapil. Nečekala jsem ho takový trochu fantasy, líbil se mi, ale očekávala jsem trochu něco jiného takže za to ubírám hvězdičku. Druhou hvězdičku ubírám za to, že jsem se občas ztrácela, co je realita a co je pouhá noční můra, někdy jsem se v tom nevyznala.
Jelikož nejsem zvyklá na hororové příběhy, musím přiznat, že jsem se u tohohle příběhu několikrát bála a taky mi běhal mráz po zádech. Knížku bych popsala asi jako takový psychothriller s nádechem hororu. Tahle je knížka je ode mě určitě doporučení, protože se klidně vyrovná zahraničním příběhům, které vyšly třeba u Yoli apod.
Děkuji autorovi za poskytnutí knihy :)

Penezminesetrim
15.07.2020 5 z 5

Dvojí mysl, co k tomu napsat... Na to, že je to autorova prvotina (podle všeho), tak to má skvělou kvalitu a příběh rovněž. Nejspíš sáhnu i po jeho druhé knize, ta se mi také z anotace zamlouvá. Jen tak dál..

Booktwins
09.07.2020 4 z 5

Je to pro mě jedna z prvních českých knih, které jsem se rozhodla přečíst si sama a nelituju toho. Není to ta nejlepší kniha, jakou jsem četla, ale byla rozhodně dobrá. Autorův styl psaní byl skvělý, četlo se to sice pomalu, ale bylo to čtivé a měla jsem to snad za dva dny přečtené. Kniha má přes dvě stě stran, takže se nebojte, že je to nějaká bichle. Příběh mi přišel originální, ale na konci to bylo za mě moc vyhrocené a urychlené. Kromě toho konce mi někdy přišla hlavní hrdinka trochu mimo, ale jinak je to super kniha. - 4,4/5

LenkaGonn
02.07.2020 2 z 5

Mě to strašně mrzí, ale ne... vím, že nejsem cílovka na horory, ale tak nějak jsem panu autorovi věřila. Po všech těch komentářích a vysokém hodnocení jsem chtěla podpořit českého autora. Bohužel mě se nelíbil ani jazyk, ani hlavní postava ani příběh. Na konci jsem několik desítek stran přeskočila. Pro mě to bylo strašně zvláštně napsané. Přišlo mi to jak když se s někým bavím a on mi vypráví příběh a do toho vkládá své divné myšlenky. Autor je mladší jak já a věřím, že bude lepší a lepší. Já jsem se poučila, že pokud se mi nějaký žánr nelíbí, tak ho nemám číst. Knihu pošlu dál a doufám, že se příštímu čtenáři bude líbit víc jak mě.

Pocmaranyfix
09.06.2020 5 z 5

Krásná obálka! A netradiční příběh. Styl psaní mi vážně sedl, to jsem poznala už u Stínů mezi námi. Určitě doporučím kamarádkám, které taky mají v oblibě mírně duchařské knihy.

PetaZdravotnik
24.05.2020 5 z 5

Mne knizka zaujala uz jenom nazvem a obalkou. Kdyz sem precetla pak anotaci, sla sem rovnou k pokladne. Pribeh byl napinavy az do konce, ktery sem trochu ocekavala, ale stejne si ho uzila. Asi okouknu i autorovu dalsi knizku. Taky zni dobre.

katchamccall
22.05.2020 odpad!

Asi jsem četla jinou knihu, než ostatní. Dost jsem trpěla. Celá kniha jeden velkej omyl. Hlavní hrdinka totální blbka. Děj - škoda slov. A styl psaní mi přišel jak z hodin středoškolského tvůrčího psaní. A se světem je fakt něco v nepořádku, když tento "literární klenot" má tak dobrý hodnocení.

eliška207
16.05.2020

Kniha mě do děje vtáhla hned na začátku. Autorův styl se mi neuvěřitelně líbil, vše popisoval velmi věrohodně, tudíž jsem si vše velmi živě představila. Děj byl super. Konec mě absolutně dostal. Knihu mohu jedině doporučit!

Dobrodruh91
11.05.2020 5 z 5

Po Stínech mezi námi sem musel sáhnout i po Dvojí mysli, protože mě autorův styl hodně zaujal. Opět nezklamal a já můžu jen doporučit.

Sabča3010
11.05.2020 5 z 5

Od samého začátku až do konce to bylo skvělý . Autor má tak čtivý styl psaní , až jsem dlouho do noci ponocovala . Začátek knihy působil jako normální život hlavní postavy . Průběhem se však opak stal pravdou . Lilly byla silná žena - praštěná žena někdy ?. Jejímu humoru jsem se smála tak nahlas , až jsem v noci probudila mamku . Celý příběh byl zajímavě postavený . Nevím co bych dál dodala , protože jsem do teď trošku zmatená z konce . V polovině mě napadla jedna věc , která se týkala bratra Lilly . Desmonda. Na konci jsem zjistila , že jsem měla tak trochu pravdu ,což mě překvapilo i nepřekvapilo . Ti kteří čtou thrillery často , a už se vyznají , tak na to kápnou hned , ale já jsem jenom hádala . Někdy jsem se opravu hodně bála a dělala se mi husina . Některé akce nejsou tak strašidelné , ale jak je autor popisuje tak se vám to dostane pod kůži . Hororové prvky zde také nechyběly . Dokonalá kniha , která si zaslouží plný počet . Já jsem velice spokojená :))

Mrs.MF
10.05.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavá od začátku až dokonce. Už se moc těším na další.

Holcicka2001
04.05.2020 5 z 5

Napínavý příběh plný zvratů. Moc se mi kniha líbila a budu se těšit na další příběh.

AnetkaLenka
02.05.2020 5 z 5

Sice sem četla nejprve Stíny mezi námi, ale musela jsem se k této knize vrátit. Moc mě zaujal styl psaní. Krásná i tato kniha. Napínavá.

LukesAdamek
01.05.2020 5 z 5

Výborně napínavá kniha s netradiční zápletkou. Konec se mi taky moc zamlouval.. Nejspíš sáhnu po autorově druhé knize. Jeho styl psaní mi faKt sednul.

psychologické thrillery české detektivky

Martin Rousek