Duhové pohádky

Duhové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14581/duhove-pohadky-14581.jpg 5 43 12

Sedm poetických pohádek o tom, jak si sluníčko pohraje s barvami a ze smutného, šedivého světa, udělá svět barevný a veselý. Kdysi dávno, když svět teprve vznikal, nebyly vůbec žádné barvy. To se ale Slunku příliš nelíbilo. Dívalo se z oblohy na ten nebarevný svět a nudilo se. Kouzelná duha mu však pomohla. Barvami duhy pomalovalo Slunko celý svět. Vznikly hvězdy a taky pihy, Slunko pomohlo na svět i malému kuřeti. A stalo se ještě mnoho dalšího. Při všech těch menších či větších zázracích se zrodila také láska, domluva, ochrana a péče, soucit, důvěra a legrace. Pohádky jsou proloženy básničkami. Celý text je doprovázen působivými ilustracemi Ireny Šafránkové. Knížka je určena především k předčítání dětem. ... celý text

iLuciferie
25.04.2023 5 z 5

Ilustrace se mi tedy nelíbí a hlavně se vůbec nehodí do dětské knížky. Básničky nás také moc nenadchly, ale pohádky jsou to nádherné, hravé a plné fantazie. Skvělý nápad!

poetree
08.12.2022 3 z 5

Ze žluté pohádky jsem nadšená jak je krásná, něžná... Z prvních dvou a červené jsem na rozpacích, prostě mi nesedí. A verše za pohádkami jsou všechny fajn.

tulipi
18.10.2022

Milujeme ji my, dospělí, i naše aktuálně již pubertální děti. Stále se k ní čas od času vracím(e) a nikdy nezklame. "Ublizování červánků" mne vždy pohladí po duši a spolehlivě vykouzlí úsměv na tváři. Krása, poetika, něha.
Několikrát jsem tyhle pohádky věnovala kamarádkám, když se staly babičkami...

rufino
14.08.2022 5 z 5

Nádherná knížka obsahem i ilustracemi, pohladí na duši. Četla jsem ji pravidelně dětem, když byly malé, je velmi útlá. Ještě dnes, kdy jsou děti již dospělé, si ji občas vytáhnu z knihovny a zalistuji.

Lucisatko
15.07.2022 4 z 5

Krasná kniha. Takova nenapadna svym obalem, clovek by rekl ze nenadchne. Ale moc me bavilo ji cist detem nahlas

modroocko-i
26.11.2019 5 z 5

Krásné poetické pohádky, bavily dcerku i nás dospěláky. Rádi se k nim vracíme.
Pět hvězdiček!

Macik74
31.08.2019 5 z 5

Neznala jsem ji. Ale je perfektní. Malé děti v MŠ moc bavila

magdalena0650
22.06.2019 5 z 5

Nádherné pohádky. Přímo volají po divadelním ztvárnění.

KatkaKP
19.09.2018

Skvělá kniha. Mohla by být delší, tak moc mne bavilo ji číst nahlas... vlastně jsme ji napoprvé doma přečetly komplet za jeden večer, nešlo přestat... krásný jazyk i poetika a veselost. Šestiletá dcera se při ní smála nahlas... a ilustrace (či spíše obrazové doplnění) je též krásné. Takovou knihu si asi musím koupit, půjčená z knihovny nestačí.

magdilka
16.10.2015

Jedny z nejhezčích pohádek, skvěle se čtou nahlas. Četli jsme je pro velký úspěch několikrát.

Taťka Hraboš
19.09.2015 5 z 5

Originální, poetické, zábavné. Jako dospělému se mi hodně líbily. Naši kluci se nevyjádřili, ale vydrželi poslouchat, aniž by si řekli o jinou knížku (a to oni umí).

wooloong
05.05.2014 5 z 5