Duchové neklepou na dveře

Duchové neklepou na dveře https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435046/bmid_duchove-neklepou-na-dvere-wGH-435046.jpg 4 52 11

Méďa a Svišť jsou nejlepší kamarádi a vždycky si hrají jenom spolu. Hledají poklady a tancují a zpívají jako velké hudební hvězdy. Jenže jednoho dne Méďa k jejich hrám přizve taky Kačera. To ale přece nejde! Svišť totiž Kačera nemá rád. Vlastně nejenom Kačera. Nemá rád nikoho, kdo by mohl narušit všechna ta odpoledne, kdy má Méďu jenom pro sebe. Svišť se rozhodne, že to tak nenechá! Co svými bláznivými nápady způsobí? A možná, že nakonec není tak zlé mít kamarádů víc? Kniha je určena dětem od 4 let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Pikola

Els fantasmes no truquen a la porta , 2016

ZůzaSomolka
01.10.2023 3 z 5

Jednoduchý krátký příběh, který zvládnete přečíst celý před spaním. Mě osobně přijde trochu hloupý a moc se mi nelíbil, ale tříleťák z něj byl nadšený a chtěl ho číst každý den. Ohromně ho bavilo "psížrak". Jako jo, kniha má hloubku, protože zpracovává téma neuzurpovat si kamaráda jenom pro sebe. Přidávám hvězdičku za opravdu krásné ilustrace, díky kterým kniha baví i velmi malé čtenáře.

bibi.r
30.03.2023 4 z 5

Pro děti 4+.
Nám se velmi líbila děti bavilo hádat, kdo se to ve tmě schovává za oknem a se starším jsme se bavili o tom, proč se svišť cítil tak jak se cítil.
Velmi hezká, stručná na jedno večerní předčítání a milé a vtipné ilustrace.

Covenant
08.02.2023 5 z 5

Skvěle zvládnuté téma, pro nejmenší s perfektní ilustrací.

Litocha
28.04.2021 4 z 5

Je pravda, že konec by si zasloužil trošku dotáhnout, i tak mi ale tahle knížka udělala radost. Především krásnými obrázky s vtipnými detaily, ale i tím, že se zaměřuje na ne až tak obvyklý aspekt kamarádství. Hezky je tady ukázána žárlivost i to, že můžu být kamarád i s více než jedním člověkem (nebo v tomhle případě zvířetem).

schedy
26.02.2021 5 z 5

Příběh je pěkný, vtipný, ilustrace skvělé. S knížkou se dá hezky pracovat, nabízí hned několik témat. Můžete si s dětmi povídat si o přátelství 2 nebo 3, o tom, že nemůžeme druhého mít jen pro sebe a že to může být ještě lepší, když bude kamarádů víc než 2. Také o tom, že někdy je potřeba říct, když nás něco zaskočí nebo se nám nelíbí, místo abychom se třeba urazili. A nebo o přízracích a věcech, co nás můžou vyděsit.

Atlantis
01.12.2020 4 z 5

Parádní, vtipná knížka s povedenými ilustracemi. Příběh je dostatečně vtipný a absurdní zároveň. Jen počítejte s tím, že dostanete zatraceně málo čtení.

muchomurka
12.09.2020 4 z 5

Příběh byl sice trochu slabší a nebyl úplně dotažený, ale zachraňovaly to krásné ilustrace. Celkově se mi knížka moc líbila a čtení jsem se užívala, ale hlavně ty krásné obrázky.

BuchtaMaková
07.09.2020 5 z 5

Krásné ilustrace, pěkný příběh. Dětem se líbí.

TerJac
12.06.2020 1 z 5

Kniha pěkná, s pěknými ilustracemi, ale "nedotažená" do konce. Opět jedna z těch knih, co má potenciál říct pěknou myšlenku (kterou mi dospělí pochopíme), ale je hold napsaná stylem, kdy ta myšlenka, která by měla na konci sama pro děti vyplynout, prostě naopak vyšumí a dítě ji v tom věku (pro který je kniha určena) moc nepobere. Znám opravdu lepší.

pista53
31.05.2020 5 z 5

Přečetly jsme s dcerkou a knížka se nám moc líbila. Má skvělé, vtipné ilustrace a na příběhu se dá dětem pěkně vysvětlit, co všechno obnáší přátelství.

aydam
06.05.2020 2 z 5

Nenadchl příběh ani ilustrace.

pro děti pro děti od 4 let

Autorovy knížky

Eulàlia Canal
španělská, 1963
2020  81%Duchové neklepou na dveře

Kniha Duchové neklepou na dveře je v