Druhý život

Druhý život https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319333/bmid_druhy-zivot-fuE-319333.jpg 4 159 48

Do jaké míry můžeme doopravdy znát druhého člověka? A sebe sama? A jak daleko jsme ochotni zajít, abychom zjistili pravdu o člověku, jehož milujeme? Netrpělivě očekávaný druhý román od autora bestselleru Dřív než půjdeš spát vypráví o ženě s utajenou identitou, která má moc ji zničit. Když se Julia dozví, že její sestra byla brutálně zavražděna, vypraví se do Paříže s nutkavou touhou zjistit víc. Od sestřiny spolubydlící se dozvídá, že Kate s oblibou vyhledávala sexuální dobrodružství na internetu, a napadne ji, že vrahem mohl být jeden z jejích četných on-line kontaktů. Namísto toho, aby se však obrátila na policii, přihlásí se na sestřin účet na webové seznamce – a vydává se na nebezpečnou výpravu do neprobádaného světa vlastních erotických tužeb. Poté, co se zaplete se záhadným cizincem, s nímž se seznámila přes internet, ztrácí Julia čím dál více kontrolu nad svým životem. Hledání odpovědi na otázku, co se vlastně její sestře stalo, však ohrožuje nejen ji samotnou, ale i její rodinu. Protože tuhle smrtelně nebezpečnou hru si mohou dovolit hrát jen ti, kteří mají sami čisté svědomí… Strhující a znepokojivý psychologický thriller nám dává nahlédnout do zákulisí utajených životů, které vedeme. A do temných zákoutí, v nichž se bezděčně můžeme octnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Second life , 2015

Hanulka25
23.01.2018

Nejzajímavější na celé knížce jsou informace na přebalu. Vydržela jsem do strany 120, dál už to opravdu nešlo.

L.Helena
07.12.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka jedná tak, jak by normálně uvažující člověk asi nejednal. Jenže kdyby se chovala normálně, tak by asi celá knížka pak neměla o čem být...
Jinak ale napínavé, čtivé.

martina.tim
14.10.2017 odpad!

Bohužel jsem knihu ani nedočetla. Respektive tak do půlky a pak přeskočila na poslední kapitolu, abych si potvrdila co jsem si myslela. Problém je spíše, že jsem si po přečtení anotace představovala děj trochu jinak. Kažopádně stojí za přečtení, pokud máte rádi rodinne dilema a spoustu emocí

Nixa
03.10.2017 2 z 5

Kniha mě hrozně zklamala. Podle anotace jsem čekala něco jiného, tohle bylo bohužel hodně slabé. Děj se hrozně vlekl, žádné napětí a nakonec bylo vše tak zamotané až jsem si klepala na čelo. Chvílemi to bylo dobré a už jsem si říkala, že se snad už konečně něco děje, ale ne.... Možná kdyby měla kniha o 200 stran méně, tak by to bylo lepší! Hlavní postava mi byla celkem nesympatická a i možná proto se mi kniha nelíbila.

Dousabel
01.10.2017 3 z 5

Pro mě zklamání! Do necelé půlky se kniha tváří celkem nadějně, ale poté, co se Julia totálně potrká a pan Watson, nevím proč, se snažil ji co nejvíc všem čtenářům znesympatět, už to stálo za houby :D Dočetla jsem, protože knihy neodkládám, ale kdo je onen vrah, už mi bylo celkem fuk.

JaKa1974
24.09.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla během deštivého víkendu. Odbíhala jsem k ním každou volnou chvilku mezi vařením, uklízením... Kniha je napínavá až do konce. Kdo má rád napětí, určitě doporučuji.

Lucik87
11.09.2017 3 z 5

No, tak v první řadě, hlavní hrdinka byla krajně nesympatická. Její počínání jsem nechápala a osvěžila jsem si svůj slovník sprostých slov. Začátek knihy se ubíral jistým směrem, pak autorka odbočila na vedlejší cestu, kdy se Julia potácela v dilematu, zda je manžel nebo milenec lepší. Sobeckostí se moc neupejpala. Konec byl trochu lepší, ale za mě dost kostrbaté a takové, jak když autorka neví, o čem pořádně psát.

terkamucka
06.09.2017 5 z 5

Kniha, která mne naprosto uchvátila. V napětí mě udržela od samého začátku až do konce.

konicekbily
17.08.2017 3 z 5

Děj mi připadá roztažený, vyprávění a činy hlavní hrdinky někdy postrádají logiku, ale autor umí psát a tak se vrhám na mnohými z Vás vychvalovaný titul. Doufám, že "Dřív,než půjdu spát" přečtu dříve, než usnu.

MíšaK.
13.08.2017 5 z 5

Detektivky moc nečtu, takže nemám srovnání, ale tato knížka mě nadchla. Ano, Julie občas jednala nelogicky, ale to mi na zážitku neubralo. Příběh se sice rozjel až za půlkou, ale ani tu první polovinu jsem se nenudila. SPOILER Je krásně vidět, jak se z některých lidí stanou hajzlové a jak někteří jsou v tom téměř bez viny. A taky jak je svět malý. KONEC SPOILERU. Taky by mě zajímala jazyková bariera. Nevím, jestli Julie a Hugh pocházeli z Francie, ale pokud ne, to se s Annou domlouvala anglicky? To mi trochu smysl nedává, ale jinak naprosto skvělá kniha.

Dan
02.07.2017 3 z 5

Nepříliš sympatická hlavní hrdinka. Občas opravdu nelogické její jednání, které v mých očích příběh degradovalo. Oproti prvotině rozhodně slabší, nicméně přesto stojí za přečtení, které je opravdu napínavé. Často jsem měl pocit, že knihu napsala Paula Hawkins (Dívka ve vlaku), ale nejspíš pouze prostředím a alkoholem v příběhu.

Joyce24
25.06.2017 5 z 5

Začátek se četl poněkud těžce,ale postupně se příběh zajímavě rozběhl. Hlavní hrdinka mi lezla chvílemi svým chováním na nervy, ale jinak čtivý příběh a nečekané rozuzlení. Doporučuji.

verushka19
13.05.2017 5 z 5

Hezká kniha se zajímavým koncem. Napínavá, někdy jsem se od ní nemohla odpoutat.

Teryy
14.04.2017 5 z 5

Ačkoliv si myslíte, že víte, že tenhle člověk je ten pravý, opak je pravdou. Kniha mě vtáhla do děje asi 200 str před koncem. Příběh nebyl nijak výjimečný, ale poslední věta mi ho vryla na dlouho do paměti.

ailleen
13.04.2017 2 z 5

Kniha jakych je stovky, prijde mi umele vykonstruoovana, psana kostrbate ve smyslu, ze presne vite co za kapitolu bude nasledovat. Jako by autor psal na objednavku a do psani se nutil. Zapletka jakou znate z mnoha jinych detektivek a musim souhlasit s ostatnimi komentari, chovani hlavni hrdinky nepochopitelne, je nesympaticka a diky tomu cela verohodnost pribehu pokulhava. Ztrata casu.

bookcase
30.03.2017 5 z 5

Čtivý thriller, i když prvotina byla lepší. Jednání hlavní hrdinky mě dost vytáčelo, nechápala jsem ji a byla mi díky tomu dost nesympatická.

Lenka.Vílka
27.03.2017 5 z 5

Druhý život je kniha ve zvláštním postavení a s těžkým úkolem. Obhájit se. Dřív než půjdu spát byla dokonalá. Druhý život je taky. Ale úplně jiným způsobem. Příběh začíná pomalu (vtipné je, že samotný život hrdinky z Berlína by vystačil na samostatnou knihu, kterou bych si klidně přečetla) a celkově se pomalu i rozjíždí. Když už se vlny zdají být moc klidné, přihodí autor vzpomínku (myšlenku), po které je vám jasné, že je správně, že knihu čtete. A takhle neustále dokola, že musíte být nonstop ve střehu. Zaplétání do lží je postupné a nenásilné, takže bych i byla schopná uvěřit, že nečtu fikci. Ale dost často jsem se ptala na to samé jako hrdinka. Je to ještě stále o Kate? No, a konec ve stylu Watsona. Rozdrtí vás, slibuju. Takže za mě bravurní příběh, který vás rozhodně nenechá chladnými. ZAČÁTEK MOŽNÉHO SPOILER Co mi přišlo nelogické? Že Julii automaticky napadlo (jakmile se dozvěděla o chatu), že je za tím někdo právě z chatu. Ani na vteřinu ji nenapadlo, že je to třeba jinak. Taky to mohla být náhoda, že? Mě ze začátku přišlo, že jenom chtěla zjistit, co na tom Kate měla a tohle byla výmluva (hledání jejího vraha). A to v pozadí mě nakonec dostalo. Co mě zamrzelo? Moje žena chodí domů s modřinama, takže to znamená, že zase chlastá. Jo, nemůže to znamenat nic jiného, že? Výlevy ze strany manžela ohledně alkoholu mě otravovaly a lezly krkem, a když to bylo poprvé, tak jsem se držela a představovala si, jak na něj Julia křičí: "Fakt to chceš tak moc vědět, od čeho je mám?! Tak já ti to povím!" KONEC MOŽNÉHO SPOLERU. Měla jsem to štěstí, že jsem na knihu měla čas. Pouze s jednou větší přestávkou (cca 60 minut). A jsem ráda, že jsem mohla číst a číst. Kdyby mi do toho někdo kecal, utrhnu mu ruku a potom mu jí nacpu do pusy, ať je ticho! Jeden z nejlepších a nejčtivějších thrillerů za poslední dobu. Začínám přemýšlet, že si knihu koupím, stojí za opětovné přečtení.

evasamankova
17.03.2017 4 z 5

Nebylo to špatné - to vůbec! - ale na Watsonovu prvotinu to v žádném případě nemá.

Paja1709
11.03.2017 4 z 5

Po precteni knihy mam zvlastni pocity.Nevim neco mi tam chybelo.I kdyz vas to nuti porad cist dal a zjistit jak to vse bylo.No a konec knihy me uplne dostal.

Liduka
11.03.2017 5 z 5

Původně jsem si myslela, že celá kniha bude o pátrání Julie po vrahovi Kate, ale to jsem se spletla. Julie se zastavila pouze u jednoho muže a s tím si začala poměr. Vypadalo to pak, že jedinou Juliinou starostí bude, zda ho opustit či nikoliv, ale vše pak zvrtlo jiným směrem. Popravdě jsem knihu úplně hltala, i když se možná mohlo zdát, že se tam půlku knihy nic moc neděje, druhá polovina to ale vynahradila a ten konec byl famózní a vůbec jsem ho nečekala. Velmi se mi také líbilo, jak autor postupně odkrýval onen "první život" Julie, než poznala svého muže.