Doktor Bolíto

Doktor Bolíto https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210323/bmid_doktor-bolito-bn5-210323.jpg 5 65 15

Doktor Bolíto nikdy neodmítne pomoc žádnému zvířátku, dokonce se naučil rozumět i zvířecí řeči. A má i spoustu věrných kamarádů – krokodýla Nila, opičku Čiki, prasátko Chruchro i pejska Ňafku. Když se mu donese, že jeho pomoc potřebují nemocné opice v Africe, bez váhání se za nimi vydá. Cesta není bez nebezpečí, musí čelit krvežíznivým pirátům, ale s pomocí věrných zvířecích kamarádů všechno dobře dopadne! Generacemi prověřené zpracování slavných příběhů Hugha Loftiga.... celý text

666Jitka
08.12.2022 5 z 5

Tuto knížku obohacenou o ilustrace Josefa Lady jsem jako milovnice zvířat měla moc ráda a často jsem se k ní s radostí vracela. Veselá dobrodružství skvělého doktora Bolíto a jeho zvířátek mě jako malou holku dokázala výborně pobavit. Děkuji Čmeláčkovi za připomenutí této krásné dětské knížky :-)

Čmeláček
07.12.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi fakt hodně líbila, dá se číst pořád dokola. A klidně bych se z fleku vydal s doktorem Bolítem do Afriky za zvířátky :))).

Apo73
08.03.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem měl v dětství opravdu rád. Dokonce jsem si ji jako jednu ze dvou (ještě Kapitánská dcerka) přečetl v ruštině. Pamatuji, jak jsem ji četl na škole v přírodě v Kořenově. Moc se mi líbila, nebyla vůbec ideologická a šlo o to, jak vyléčit všechna ta zvířátka, která za doktorem Bolíto (v originále Ajbolit) pochodovala. Naprosto unikátním (i v překladu) byl kůň, který je na obě strany koněm - a který se v geniálním překladu jmenuje Táhnitlač. Prostě skvělá dětská knížka"

lenyleny
02.02.2022 5 z 5

Když jsem si přečetla letošní body čtenářské výzvy, tak jsem uvažovala, kterou knihu k bodu 1 přiřadit. ( Kniha z mého dětství) "To já ti mohu říci hned" řekla mi moje o devět let starší sestra. "Napiš si tam knihu Doktor Bolíto, neboť tu jsem ti musela číst stále dokola, až jsem ji schválně musela zapomenout u babičky, protože po dvacáté jsem ji číst již nechtěla." No a tak jsem si ji tam napsala a abych si ji připomněla tak jsem ji četla vnučce (prozatím jsme ji přečetly dvakrát). Příběh je milý má spád a je dobrodružný a proto se asi tolik dětem líbí.

Kontryhelka
21.01.2022 5 z 5

Pohádky, které si opravdu získají malého čtenáře. Jsou ale krásné pro každého, do světa fantazie občas všichni rádi unikneme.

jolag1
20.03.2021 5 z 5

Skvělá pro předškolní děti

m_martina
27.05.2020 5 z 5

Tato kniha se v naší rodině stala doslova kultem. Četly ji moje děti (dokonce i syn, přestože žádný velký čtenář nikdy nebyl) a teď jsem ji předčítala vnučkám, všichni jsme byli nadšení a moc se nám líbila.

Karlos80
24.03.2020 4 z 5

Měli jsme doma vydání z roku '70. Co si pamatuji jako dítě tak mě to docela bavilo, rád jsem v knize třeba jen listoval.

Greenfingers
17.05.2019 5 z 5

Knížku jsem četl svým dětem před mnoha lety a pamatuji si, že byly z ní nadšené. Snad se dočkám vnuků nebo vnuček, aby mě v předčítání mohl někdo nahradit.

Calinda
25.10.2017 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knížek v dětství.

renata0698
25.11.2016 5 z 5

čteme to už třicet let a pořád nás to moc baví

Petrstik
30.10.2016 5 z 5

Vcelku zdařilý plagiát (- Příběhy doktora Dolittla: Hugh Walpole).

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Krásná veršovaná knížka. Měla jsem ji moc ráda a pořád si pamatuji sem tam nějaký veršík : U doktora Bolíto bývá stále nabito....

bara9550
29.04.2016 5 z 5

Už jako malá jsem ji zhltla na jeden nádech. Tohle čtení musí bavit nejednoho menšího i většího čtenáře

dada108
19.01.2012 5 z 5

Tak první :DDD S touto knihou jsem jako dítě zaháněla noční můry :D a dařilo se to výborně!! Teď ji sháním pro děti..