Dokonalé děti

Dokonalé děti https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473395/bmid_dokonale-deti-aB4-473395.jpg 3 134 38

Beth veze syna na zápas a dobře ví, že její bývalá nejlepší kamarádka bydlí nedaleko fotbalového hřiště. Avšak neviděla ji celých dvanáct let, tak proč by jezdila kolem a riskovala, že v sobě oživí bolestné vzpomínky? Jenže si nemůže pomoct. Zaparkuje před Flořiným domem a přes silnici pozoruje, jak Flora a její děti vystupují z auta. Až na to, že... Něco je strašně špatně. Flora je pořád stejná, jen vyhlíží starší, jak by se dalo očekávat. Problém je v dětech. Před dvanácti lety bylo Thomasovi a Emily Braidovým pět a tři roky. Dnes vypadají přesně jako tehdy. Jako by jim bylo stejně. Jsou to bezpochyby oni, ale vůbec se nezměnili. Zdá se, že nevyrostly ani o píď a ani o den nezestárly…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Haven't They Grown , 2020

Ajuszka
22.01.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že tohle je moje první kniha od této autorky. Kdysi dávno jsem četla Pusinku, ale nedočetla.

Dokonalé děti mě zaujaly už jen svou anotací. No vážně, po 12ti letech vidíte svou bývalou nejlepší kamarádku s dětmi, které ani o rok nezestárly?
Opravdu mě zajímalo, jakým směrem se bude příběh ubírat.
Celý příběh byl spletitý a svým způsobem napínavý, ale konec mi přišel už mírně odbytý, čekala jsem trošku větší wow.
Ale celkový dojem z knihy hodnotím kladně, užila jsem si to.

L.Helena
28.11.2022 4 z 5

Já jsem si čtení docela užila, vůbec mi to nepřišlo chaotické, jak to vnímali někteří ostatní čtenáři, prostě se jen měnily teorie, co se asi mohlo stát, podle toho, jak se postupně odkrývalo pozadí skutečnosti. Občas mi sice něco přišlo mírně nelogické, ale různé krkolomné činy a postupy prostě k tomuto žánru patří, o tom to je, že se v psychothrilleru postavy chovají nestandardně. Takže jo, líbilo se mi to.

čef
17.11.2022 4 z 5

Rafinovaně napsaný příběh postupně, hlavně pomocí dialogů, odhalovaného tajemství. Tajemství hodně podivného manželství s neuvěřitelně podřízenou manželkou a uzurpátorským manželem s dvojicí stejně pojmenovaných dětí. Už jenom z těchto dvou vět je jasné, komu je tento vztahový román s trochou napětí především určen.

Moniska2410
31.08.2022 2 z 5

Řekla bych, že nejlepší na knížce byla anotace. Jako upřímně takový chaos sem už dlouho nečetla. Jediné plus, že se to četlo dobře, jen pozorně ať se v tom neztratíte. Hlavní hrdinka mi lezla docela na nervy a doufám, že nikdy nebudu mít tak vlezlou kamarádku.

perpe2a
12.08.2022 3 z 5

Do poslední chvíle neodhalíte, kdo lže. Hodně zamotané, hlavní hrdinka je dost naivní.

Zzofinka
05.08.2022 1 z 5

Knihu jsem nebyla schopna dočíst, což se mi moc nestává...

Moniska2410
13.06.2022 2 z 5

Řekla bych , že nejlepší na knížce byla anotace. Jako upřímně takový chaos už sem dlouho nečetla. Jediné plus, že se to četlo dobře,jen pozorně ať se v tom neztratí te. Hlavní hrdinka mi lezla docela na nervy a doufám, že nikdy nebudu mít tak vlezlou kamarádku.

DK197
09.05.2022 2 z 5

E-KNIHA: K pozitivům této knihy patří bezesporu to, že se hezky čte a zápletka mi vůbec nepřijde nereálná. Naopak z ní čpí jistá snaha o originalitu a touhu šokovat čtenáře. Ale to provedení prostě bolí... Ač čtivé, tak 80 procent díla tvoří dohady, spekulace hlavní hrdinky. Děj se skoro vůbec nehýbe kupředu a když, tak přibydou spíš jen další otázky. Navíc se úvahy hrdinky často opakují a ke konci už působí skoro fanaticky (díky své neutuchající touze po pravdě), což se leckomu líbit také nebude. Takže vyřešení zápletky na konci už to prostě nezachrání. Tohle mi nesedlo, ani nevím za co přesně ty hvězdy. Za čtivost a téma? Každopádně spíš nedoporučuji.

Pavčule
22.04.2022 2 z 5

Možná je to tím, že jsem četla více knih s podobným tématem , ale nijak výrazně mě to neoslovilo . Překvapení se nekonalo , bylo to takové překombinované a docela přitažené za vlasy . Co taky čekat , když hlavní téma jsou děti "zamrzlé" v čase. Rodina hlavní hrdinky i ona sama mi nebyla moc sympatická .

asam
13.04.2022 3 z 5

Jsem na rozpacích. Předesílám, že jsem knížku přečetla až do konce a nenudila se,
Ale – byl to chaos, zmatek. Čtěte pozorně, nebo se budete v ději ztrácet. Několikrát jsem se musela vracet zpět abych neztratila nit a ujasnila si kdo je kdo.
Nechce se mi věřit, že by někdo jednal takovýmto způsobem. Asi by se to dalo řešit úplně jinak.
Tím vás nechci odradit od čtení. Asi jsem čekala více.

Michaellla
08.04.2022 3 z 5

Četlo se to docela dobře, hlavně proto, že jsem co nejdřív chtěla být už na konci knihy. Strašně moc opakujících se stránek....domněnek, otázek, spekulací. Na konci jsem čekala nějakou pecku, např. o klonování dětí nebo něco podobného, ale to se nekonalo. Že to je dost neuvěřitelný příběh ani tak nevadí, o tom knihy a filmy jsou, ale taková blbost co z toho na konci vylezla... A těch pár stránek s tou učitelkou??? To asi autorka potřebovala nějak natáhnout příběh a přidat stránky, ne? Jediné co se mi líbilo, tak vztah Beth s manželem a dětmi, to bylo fajn, to se hezky četlo. :)

zuzana2599
04.04.2022 4 z 5

Nelíbí se vám Dokonalé děti od Sophie Hannah ? Trošku mě zaskočilo nízké hodnocení tohoto thrilleru a tak jsem začala číst s určitou ostražitostí a nedůvěrou. A ejhle, knížka se mi zalíbila hned od prvních stránek a přečetla jsem ji za dva večery. Možná je ten příběh méně uvěřitelný, divný, ale i tak se mohl stát. Knížky fantazii meze nekladou. Když Beth potká po dvanácti letech svoji kamarádku Floru, její dvě malé děti, uvědomí si, že je něco moc špatně... Její děti jsou již přece v pubertě a nemohou být pořád malé... Autorka v tomto příběhu tak probudila moji zvědavost, že jsem četla s chutí a zájmem. Klidně knížku doporučím, je to chytrý thriller pro zvídavé ženy !

Knižní střípky
03.04.2022 3 z 5

Nevím, jestli vám mohu knihu doporučit, což se mi teda moc často nestává. S autorkou mám své nevyřízené účty kvůli její sérii s Herculem Poirotem, tudíž se dá říci, že mám na ni opravdu pifku, nějaká schovívavost vůči ní je tedy naprosto nemožná z mé strany, na stranu druhou fakt nemůžu říci, že by ta kniha byla špatná. Asi nejadekvátnější popis této knihy by byl divná, praštěná, uhozená a velmi, velmi nereálná. Ale i přesto jsem ji přečetla během dvou dnů a měla jsem problém od ní odejít – tak si vyberte :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

hlenicka
29.03.2022 2 z 5

Tak tohle ne,to mi nesedlo. Ctivé, to je jediné plus,co asi napíšu. Knižka mela jen 280 stran, z toho asi 250 jen domnenek a myšlenky,proč ty deti byly takové a kde je Flora atd. Ne,nuda za mě. Nula bodů za akci, nula za napětí a minus 5 bodů za opakování tech stejných otázek hlavní hrdinky po celou knihu!

Mjkslife
22.03.2022 3 z 5

Celkový nápad byl dobrý, ale zpracování pokulhává. Jedna lež střídá druhou a nakonec ani sami nevíte, co je vlastně pravda. Některé pasáže chaotické a závěr mohl být zpracovaný taky o trochu lépe.

Betty96
21.03.2022 2 z 5

Mám v tom neuvěřitelný chaos. Pořád jen samé lži, ztrácela jsem se v tom tolik, že možná ani teď po dočtení nevím, co to vlastně ksakru bylo. A epilog mi k tomu taky vůbec nepomohl.

Mikik
13.03.2022 2 z 5

Já vám nějak nevím, zápletka docela zajímavá, ale to provedení už bylo horší. Nijak to ve mně nezanechalo nějaky lepší pocit.

Acinore
09.03.2022 2 z 5

Co to sakra bylo za blbost?! Ani nevím, proč ty dvě hvězdy. Asi že jsem to vůbec zvládla dočíst.

Sophie Hannah
anglická, 1971