Dokonalá nevěsta

Dokonalá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105437/bmid_dokonala-nevesta-oMm-105437.jpg 3 256 70

Příběh plný tajemství a úskalí lásky V osmnácti je onoho nádherného oxfordského léta Milly ochotná téměř k čemukoli, a když se jí Allan, který se stal součástí jejího nového vzrušujícího života, zeptá, zda by si ho nevzala, aby mohl zůstat v zemi, nezaváhá ani na vteřinu. O deset let později je Milly někdo naprosto jiný. Je zasnoubená se Simonem – bohatým, seriózním člověkem, který ji považuje za téměř dokonalou ženu – a čeká ji obrovská a nákladná svatba. Svá tajemství v sobě uzamkla tak bezpečně a hluboko, až se téměř sama přesvědčila, že neexistují – dokud ji pouhé čtyři dny před svatbou minulost nedohoní.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Wedding Girl , 1999

jarka2222
17.11.2015 2 z 5

UF, ježkovo oči, tak tohle mi dalo zabrat. Nic růžovějšího a naivnějšího jsem dlouho nečetla. Chyběl mi tam známý autorčin humor a vůbec mne to nebavilo.

evelýny
12.10.2015 3 z 5

Po přečtení Bohyně v domácnosti jsem od této knihy ani moc nečekala. Na konci knihy máte poskládanou mozaiku ze střípků příběhů několika druhů lásky. Kniha by mohla být propracovanější - takto máte dojem, že příběhy jsou uspěchané, takže je nemůžete ani pořádně prožít společně s hrdinkou, u které se všechny propojí. Děj je opravdu naivní, ale mě se kniha četla dobře, takže jsem autorce odpustila tu bláznivě neuvěřitelnou stěžejní zápletku se svatbou - nesvatbou.

trdlo1
09.08.2015 3 z 5

Tak zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla...

Gallaxy
25.07.2015 5 z 5

Na Kinsellu trochu překvapivá kniha z hlediska množsví postav a jejich provázanosti. Hlavní linie klasická-velmi naivní hlavní hrdinka, velmi okouzlující muž a naprosto nesmyslná zápletka, ale to už tak nějak ke knážkám SK patří a přesně na to jsem se tašila :)
Ale tady bylo něco navíc, spousta vedlějších postav, které do příběhu zapadali a hráli v něm svou roli a teprve na konci knihy přišlo velké rozuzlení, jak to všechno vlastně bylo a jak vše do sebe zapadá.

Ale co je hlavní, vše dobře dopadlo, hlavní hrdinka získala svého vysněného prince a všichni byli šťastní. A přensě proto jsem knížku četla, abych si oněch pár minut mohla myslet, že každý životní příběh má svůj happyend :)

Hodnotím velmi kladně, protože jsem na knihu nekladla žádné vysoké nároky.

ChristineP
17.07.2015 4 z 5

Nenáročná, svěží četba, která jako by byla stvořena na léto. Není to nic geniálního, a tak u toho ani nemusíte přemýšlet. Prostě jen otáčíte stránky a příběh necháváte plynout.
Stejně od začátku víte, jak to celé dopadne a to k takovým knihám zkrátka patří :-)

tynda
04.03.2015 3 z 5

nenáročné čtení,nebylo to špatné, ale od Kinselly jsem četla lepší.

fruitbueno
11.10.2014 1 z 5

Literatura na podzimní odpoledne. Blbost postav a celkově i příběhu je až k neuvěření :)))

Lennji
19.09.2014 3 z 5

Příjemné čtení, zamotané příběhy hlavních hrdinů a situace, do kterých bych se nikdy nechtěla dostat :-) Naštěstí vše skončí happy-endem

4xab
13.08.2014 3 z 5

Klasicka oddechovka. Docetla pred dvema dny, a uz vlastne nevim o co slo:-))

Carrie..
12.07.2014 3 z 5

Zatím jediná kniha kterou jsem od této autorky četla a je to opravdu oddychová četba u které nemusíte moc přemýšlet .. Klasický příběh o lásce a nedorozumění a samozřejmě s tím správným koncem :)

Terry11
11.07.2014 3 z 5

"V zásadě mluví muži a ženy jiným jazykem. Jinak to cítí. Postav muže a ženu do totožné situace a oba ji budou cítit naprosto jinak."

Někdy v půlce jsem si říkala, že autorka zpracovává několik zajímavých témat - vztah zámožného otce a původně odvrženého syna, nevyjasněnou sexuální orientaci mladého muže, prospěchářskou matku. Některé dialogy a názory uvedené v knize se mi velmi líbily. Jenže zhruba od poslední čtvrtiny se z poměrně čtivého románu pro ženy (na dovolené) stala harlekýnka a ke konci už groteska, kdy autorka nechala klečet muže prosícího o ruku celou dobu, co se jedla pizza. No to mě tedy podrž!

kroftik
06.07.2014 3 z 5

Tak tahle Kinsella je pro mě docela zklamáním... Vůbec to není tak čtivé a zábavné, jak jsem zvyklá. Příběh je sám o sobě dost plytký, postavy, včetně té hlavní, nijak extra sympatické a nechci přehánět, ale celé to trošku zavání skutečnou červenou knihovnou... Přečíst se to dá, ale je to zatím nejhorší knížka, kterou jsem od autorky četla. Ale... i mistr tesař se utne, takže díky bohu, že ty ostatní knížky mi Dokonalou nevěstu vynahradí.

Samira
14.06.2014 4 z 5

Příjemná knížka od Sophie, nepatří mezi její nejlepší, ale čte se moc dobře. Psána je z mnoha pohledů, žádná postava, tak skoro není ta hlavní. Někdy mi to trošku vadilo, ale jindy jsem za ty jiné příběhy byla ráda. Nezapomenutelný je dopis od Allana. Stojí za přečtení!

Kočičáci
04.05.2014 4 z 5

Tato knížka byla opět oddechové čtení, hlavní hrdinka Milly je znovu "naivka", ale příběh byl zajímavý...po přečtení série o shopaholičce Becky to byla dobrá změna, i když nebyla tak vtipná jako Beckyina série. Můžu doporučit :-)
V mé kategorii "oddechovek" si zaslouží 4 hvězdičky.

vikaa
16.04.2014 4 z 5

Tak tohle je první knížka od autorky, které jsem musela dát druhou šanci. Když jsem ji začala číst poprvé (už před delší dobou), připadala mi nudná a celkem nezajímavá a vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Teď podruhé jsem se ale do ní začetla docela rychle a každou volnou chvilku ke knize odbíhám a čtu.Určitě znáte ten pocit, jak vás to láká číst určitou rozečtenou knihu i když momentálně na ni nemáte čas. No a přestože tuším, jak kniha asi skončí, chci si prožít Millyino zmoudření až do "sladkého konce", kdy si myslím, že zvuku svatebních zvonů přece jen neunikneme:-) Za mně určitě poctivé 4 hvězdy, i když je to trochu jiná Kinsella, než ji známe z pozdějších románů.

Tajnůstkář
04.01.2014 4 z 5

Romány pro ženy bych raději psal než četl, ale stalo se. Přitáhla mě k tomu představa, co by bylo kdyby bylo. V dobách dávných, mnozí odešli za štěstím. Prostě emigrovali. Začli v nové zemi, v novém prostředí a situace, že se do někoho zamiluji a vyvstane dilema, chci ho, nebo jí z lásky, nebo proto abych mohl zůstat. Když to není oboustranně spontální, tak je to něco jako sňatky z rozumu. Mohl jsem to být i já, proto jsem vzal knížku do ruky. Nebyl jsem z ní unešen, ale našel jsem co jsem hledal.

Balenka
19.12.2013 2 z 5

Mne v tejto knihe chýbal vtip, ktorý je prítomný vo všetkých knihách od Kinselly.. Mám veľmi rada knihy od tejto autorky, ale táto sa jej podľa mňa nepodarila..

KriKri
15.11.2013 5 z 5

Mě se to líbilo. Po dlouhé době knížka, u které jsem přemýšlela co se s hlavními postavami děje dál, hlavně s Isobel, Harrym a Rupertem.

Martias
15.11.2013 4 z 5

Tato kniha od autorky Sophie Kinsella, kterou jsem od ní četla v pořadí jako druhou, mě opět přesvědčila, že pokud budu chtít lehké pohodové čtení na dovolenou, jistě to je dobrá volba...

JajaAP
08.10.2013 3 z 5

Oddechové čtení. Neurazí, ale ani nenadchne.

manželství rodinné vztahy

Sophie Kinsella (p)