Dokonalá chuť

Dokonalá chuť https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282985/bmid_dokonala-chut-J6I-282985.jpg 2 169 69

Brilantní a doslovná pitva manželství. Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty. Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít. Temný, vtipný a místy značně bizarní příběh v sobě nese i hlubokou lidskou linku. V Lizzii Prainové stvořila autorka jednu z nejvýraznějších literárních hrdinek poslední doby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Domino

Season To Taste Or How To Eat Your Husband , 2014

Modrina
07.01.2015

Nemohu hodnotit, nedokázala jsem se knihou prokousat..

luciefeix
01.01.2015 2 z 5

kniha se četla rychle , těšila jsem se na ni , čekala jsem více vtipu a humoru který recenze slibovali .. něco mi tam stále chybělo , ztrácela jsem se v přeskakování děje ... kniha je nadherne zpracovaná , jak kdybyste na pude nasli starou knihu ale teda zklamala :(

janamaxik
27.12.2014

Knihu jsem dostala k vánocům, přečetla jsem ji za dva dny a víc než příběh samotný mě zaujalo krasné provedení obalu.

Jingle
25.12.2014 3 z 5

Pro předvánoční dietku knížka jak dělaná :) Ani mě tak neznechutila představa té pečené ruky, jak tu někdo píše níže, jako ta snaha sníst chodidlo 55letého chlapa :)) Nicméně knížka je na své poměrně nechutné téma docela čtivá, bavilo mě zjišťovat motiv hlavní hrdinky, co ji k činu vedlo, proč se rozhodla zlikvidovat mrtvolu zrovna takhle... Dějově to ale moc nabité není. A bohužel, ač je prolínání různých časových linií dobrý nápad, celkem jsem se ztrácela, co se kdy odehrávalo.
Takže celkově: nápad zajímavý, ale šlo z toho vytřískat určitě mnohem víc. Takhle je to průměr, který si zapamatujete asi jen proto, že jste do té doby nikdy nečetli tolik receptů s lidským masem.

Esie
22.12.2014 3 z 5

Kniha mě zaujala svou grafickou stránkou a podtitulem. Představovala jsem si bůh ví co, ale mé představy se bohužel nenaplnily. Nadruhou stranu, uplně nejhorší to nebylo. Kniha rozhodně zaujmě netradičním a možná trochu vulgárním tématem, ale rozhodně téma zůstalo celkem nevyužito na můj vkus. No a když si odmyslíte, že vaří třeba ruku nebo nohu manžela, tak získáte i celkem slušné recepty na marinády :)

Knižní špajz
16.12.2014 1 z 5

Kniha jako taková je perfektně provedená (až na tu záložku), ale příběh? Co je tak oslnivého na tom, že ženská sní svého manžela? Pro mě to teda žádná literární událost nebyla, nedočetl jsem a co nejrychleji se ji zbavil.

Ditules
15.12.2014 4 z 5

Poté, co jsem si přečetla recenzi na tuto knihu, věděla jsem, že je to něco, co musím přelouskat. Kniha je čtivá, jen ten konec mně nějak nedostal a přišel takový zmatený. Je to morbidní, ale některé recepty (vyjma toho masa) jsou vážně zajímavé.

kneslova
20.10.2014 3 z 5

Řeknu vám, postavit celou knihu na popisování v jaké úpravě si uděláte nějakou část svého manžela.... opravdu originální téma, ale je to popisované tak barvitě, že to úplně vidíte před očima, to musím autorce přiznat. Ač se mi místy zvedal žaludek při popisu konzumace manžela, morbidní zvědavost mě hnala dál ke konci knihy.
Nu ničím dalším mě ten příběh nezaujal, ale i dnes zaháním z představ upečenou ruku....

Vikomtka
19.10.2014 5 z 5

Říct zrovna o téhle knize, že jsem ji zhltla na jeden zátah je možná vzhledem k jejímu ústřednímu tématu trochu nepřípadné, ale je to tak. Málokdy si při čtení vizualizuju děj a postavy, ale tady jsem viděla tu ušlápnutou chudinku naprosto jasně. A přestože mi jí bylo líto, neubránila jsem se smíchu, když jsem četla ty její zápisky - vytrženy z kontextu by byly čistý konformismus, ovšem zasazeny do kontextu představují skvostnou ukázku černého humoru.

vraždy manželství vaření horory psychologické romány černý humor kanibalismus

Autorovy knížky

Natalie Young