Dokonalá chuť

Dokonalá chuť https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282985/bmid_dokonala-chut-J6I-282985.jpg 2 169 69

Brilantní a doslovná pitva manželství. Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty. Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít. Temný, vtipný a místy značně bizarní příběh v sobě nese i hlubokou lidskou linku. V Lizzii Prainové stvořila autorka jednu z nejvýraznějších literárních hrdinek poslední doby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Domino

Season To Taste Or How To Eat Your Husband , 2014

silvara
09.12.2015 2 z 5

Zklamání! A hned z několika důvodů. Přebal knížky sice sliboval drastickou záležitost, která měla být ale zároveň vtipná. No, na vtipnou pasáž jsem jaksi při čtení nenarazila. Zklamala mě i ta údajná "brilantní a doslovná pitva manželství". (Asi jsem příliš morbidní, ale našla bych pár zlepšováků ohledně porcování mrtvoly.) A upřímně jako kuchařka se hlavní hrdinka taky nepředvedla (receptů pomálu a snad jen jeden byl originální). Nelineární dějová linka působila místy až moc zmateně a měla jsem trošku problémy s orientací v čase. Tak se budu opakovat: zklamání!

prcekp6
22.11.2015 3 z 5

Kniha se mi moc nelibila. slibovala že to bude drastické a nechutné ale místo toho to byl psychologický popis jedné neštastné ženy a ke konci jsem se v ni trošku ztrácela

Euka
29.10.2015 odpad!

Nuda, nuda, nuda! Knihu jsem se snažila dočíst, ale to nešlo. A nic nechutnejšího jsem ještě nečetla.

milamarus
28.07.2015 2 z 5

Domnívám se, že je jednoduší způsob jak se zbavit mrtvoly a dokonale vypulírovat místo činu. Stačilo by použít trochu kyseliny, že Viktore-čističi?

TEMNÝ? – Ano. Dokonce tak, že ani přes ty záblesky Lizziiných emocí a příběhů jejích sousedů, které tvoří postranní kulisu, se nedoberete znatelnějšího přerodu z té ochranitelky rodinného krbu na stroj k zabíjení, kterému leží manžel v žaludku asi proklatě dlouho.
VTIPNÝ? – Občas. Hlavně ty ručně naškrábané body díky kterým Vám přečtené stránky kvapně přibývají.
MÍSTY ZNAČNĚ BIZARNÍ? – No je to domácí zabijačka, ne? Myslela jsem si však, že se to odehrává někdy v polovině minulého století (snad kvůli tomu životu bez vzrušení a snahy se z něho vymanit.) Pak jsem došla ke str. 79 a větě: ,,Ale to můžeš udělat po internetu“. A později ještě ke slovům „facebook“, „mobil“ apod. To mě zaskočilo a přimělo pohled na prapodivnou snahu hlavní hrdinky přehodnotit. Ubráním hvězdiček.

tisha8409
25.07.2015 odpad!

Nejvýraznější liter. hrdinka proč... protože sejmula svého muže a popisuje, jak ho krájí a upotřebuje? No to je mi tedy námět ....

danipos
14.07.2015 2 z 5

Neskutečné zklamání. Těšila jsem se na ironický humor s nadsázkou, místo toho jsem dostala do ruky nevkusný popis, jak uvařit jednotlivé části těla. Jediné, co měla kniha hezké je obálka, jinak ztráta času, doslova jsem se nutila ji dočíst.

Ruxandra
04.06.2015 1 z 5

Dokonalá chuť mě dokonale znechutila. Kniha mi doslova a do písmene nesedla a představa ženy, lámající propečené prsty, odřezávající proužky masa z lidského těla a následně je konzumující mi nepřipadala nijak lákavá. Dočíst knihu mi trvalo opravdu dlouho (na mé poměry), protože jsem se do toho musela nutit. Celé je to takové "prázdné" - žádná zápletka, žádná gradace příběhu, prakticky žádné vysvětlení (zabít manžela, protože se s ním celý život nudím a jsem neschopná ho opustit? to jako fakt?) a hlavní postava, kterou jsem si vážně neoblíbila. Nemám jediný důvod, proč to někomu doporučit (no možná nějakému kanibalovi, ten se bude slastí svíjet ještě týdny).
Jedna hvězdička za obálku a za to, že jsem to neodložila už na začátku...

mayinka
28.05.2015

Hluboky povzdech a ztrata casu.
Obalka nalaka, hodnoceni :) vtipna a malinko zvracena, obdivuhodne namichana smes humoru a skvosny roman,.... a skutecna literarni udalost.... ale skutek?? je to divny! a uz to nikdy nechci ani videt.

cleopatra11
13.04.2015 1 z 5

Dnes dočteno..no..asi ani nevím, co bych ještě měla napsat...jen to, že obal a grafika knihy je úžasná, ale.....to je tak vše....jde na prodej...

Canney
02.04.2015 1 z 5

Tahle knížka je jedno velké NE, NE a ještě jednou NE! Po jejím přečtení vážně nevím, co jsem si na začátku myslela. Že bude vtipná? NE. Že bude popisy nebudou tak grafické popisy? NE. Že mě to bude bavit? NE. Jediné co na téhle knížce mohu pochválit tak je grafická úprava knihy. Ta je opravdu pěkná, ale to je tak všechno.

jasmína
20.03.2015 3 z 5

Tři hvězdičky dávám kvůli designu knihy, to mě opravdu nadchlo.

Bohužel jsem některé věty o jezení části těla jejího muže musela vynechat, to byla opravdu síla, a nemyslím, že by se to R. Dahlovi nějak moc líbilo, ten má povídky jinak vypracované, kdy člověk u některých musí zapřemýšlet, jak to vlastně autor myslel.

Ale jinak napsáno čtivě, jinak bych to asi těžko během dvou hodin přečetla. Jen ten "kanibalismus" mi vadil, hlavně poté i taška s hlavou, smrad v hotelu, nákupy ledu atd.....

Tohle je síla i na mě, a kdyby nebylo krásného provedení knihy, dala bych o jednu hvězdičku méně.

Manifest blech
05.03.2015 1 z 5

Upřímně - nedočetla jsem to. Krásný a originální přebal a vazba. Ojedinělé téma, ale nebavilo mě to.

Aliii
24.02.2015 2 z 5

Od této knížky jsem čekala více humoru a nadhledu. Nejzajímavější mi přišla grafická úprava a vzhled celé knihy, která zřejmě splnila svůj účel - nalákat čtenáře...

Michaela91
19.02.2015 2 z 5

No nevím co psát, kolem knihy bylo velké pozdvižení tak jsem si ji pořídila. Na pohled je velmi pěkná, tak se mi líbila. Ale obsah? Pro mě nuda, děj mě vůbec nezaujal a musela jsem se nutit knihu dočíst.

Lenka.Vílka
16.02.2015 3 z 5

Na knize se mi nejvic libilo provedeni. Esteticka stranka knihy byla dokonala, ale...priznam se, podvadela jsem. V tehle knize na me bylo az moc nudnych momentu. To radoby odlehceni me misty otravovalo. Obcas to slo, ale vetsinou ne-ne. Nejspis jsem kazdou druhou stranku musela vynechat-dan za to, abych docetla. Stale jsem doufala, ze se me pocity zmenu, ale ne-ne. To se fakt nestalo.

Lychorinda
05.02.2015 5 z 5

Znáte ten pocit, když hltáte knihu?
Já ano, knížku jsem přečetla během 4 dnů a představování tohoto příběhů bylo fajn ;)
Tato kniha se mi už od začátku líbila ;) Je napsaná vážně dobře;)

pikilo
03.02.2015 2 z 5

Knihu jsem si koupila z toho důvodu, protože mě zajímalo jakým způsobem to bude pojato. Bude to komedie, zábava? NE! Příběh pro měl byl jedna velká nuda, hlavní postava vede neustále nudné monology, které mě ani za mák nezajímají. Nevadil mi ani popis toho na jaký způsob si připraví svého manžela ale neskonale mě nudili ty její rozprávky nad tím co by bylo kdyby nebylo. Knihu bych asi doporučila ženám, co vědí, jaké strasti obnáší manželství. Možná proto jsem nedokázala vstřebat co to ta paní vlastně pořád mele, nedokázala jsem se vcítit do její situace. A nejhorší na tom všem bylo, že z toho popisu jak chutně a s láskou připravit svého manžela, jsem dostávala hlad. Bonusové bodíky knihy dostala za originální a krásnou vazbu, která je vážně pěkná, hodně pěkná.

Dixinka
17.01.2015 5 z 5

Myslím si, že chvíli budu vegetariánkou. Skvěle napsaná kniha, opravdu jsem se pobavila. Velice krásné technické provedení obálky i celé vazby.

anoti
12.01.2015 odpad!

Obal lákavý, ale co do obsahu má spoustu rezerv.Naprostá ztráta času, který jsem obětovala jen z úcty k člověku co mi knihu daroval.Od začátku, až do konce jsem se nemohla přestat divit, že jí tohle někdo vůbec mohl vydat.

demlice
07.01.2015 5 z 5

No legrace! Knížka báječně vypadá. Ale je to trochu na úkor délky. Opravdu ji přečtete za chvilku... tedy pokud Vám nevadí, že u toho hlavní postava pojídá svého manžela :-). Je neuvěřitelné, co všechno lze připravit z chlapa, který Vás jednoho dne přiměje vzít do ruky rýč a praštit ho s ním po hlavě... Nasmála jsem se, protože některé pocity jako bych sdílela s hrdinkou. Ještě jsem se ale nedostala tak daleko, že bych ho nacpala naporcovaného do mrazáku :-D

vraždy manželství vaření horory psychologické romány černý humor kanibalismus

Autorovy knížky

Natalie Young