Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím

Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385829/bmid_dobrou-s-kobrou-aneb-tricet-stoucha-2KP-385829.jpg 4 24 9

V třiceti příbězích před usnutím pošťuchuje známý britský komik Terry Jones říši ovládanou bratry Grimmy či panem Andersenem. Zloduši a ježibaby sice u Jonese konají neméně podlé dílo, černokněžníci míchají záludné lektvary, příšery i půlky království jdou na dračku a o zlato jde mnohým až v první řadě, ale abyste se nepřepočítali, vážení. Tak dobrou s kobrou! A pokud nepohrdnete moudrostí zabalenou do nečekaných konců, třeba oceníte, že vás do hajan doprovázel posměváček světové extratřídy. Kniha je určena k potěše nezbedným dítkům od 7 let a jejich rodičům.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Fairy Tales and Fantastic Stories , 1997

téravokudlaná
05.02.2021 odpad!

Příběhy vůbec nejsou vtipné ani jednou jsem se nezasmála :-\ . Myslela jsem si že když je to báječný bavič Terry Jones, že to budou úžasné pohádky. Knížka mě vůbec nenadchla, za mě jedna hvězda.

Shashlick
25.07.2020 5 z 5

Milé, vtipné a poučné příběhy. Malý je zatím asi moc nechápe, ale určitě ji budeme ještě párkrát číst.

Stradová
23.06.2019 5 z 5

Vtipné, krátké a poučné příběhy/pohádky, které potěší nejen děti

haki34
11.06.2019 5 z 5

DOčteno :) krátké pohádko-bajky nejen na dobrou noc s dobrým koncem (možná si někdo řekne jak pro koho ;)).

Ukrývají v sobě kromě ponaučení taky inspiraci pro nás, aby jsme se nebáli prožít svůj sen..
Za mě nejlepší třeba O poletuchovi, Jak Katka prohloupila, Loď umrlců...
Potkáme spoustu netvorů a příšer, krále princezny, námořníky, hloupé Honzy, a taky se naučíme, že nejdůležitější je se postavit vlastnímu strachu.

a takový bonus - minimálně 2* za nádherné ilustrace Michaela Foremana !

ariel platto
25.03.2019 1 z 5

Tak synovi se líbila snad jen jedna pohádka. Mně dvě...

debe
24.01.2019 5 z 5

Takový čerstvý vítr na poli pohádek, dětem se povídky moc líbí, už jedeme druhé kolo a pokaždé najdeme něco nového. Krásný jazyk, nové nápady a neotřelá poselství. Doporučuji!!!

martina8681
18.01.2019 5 z 5

Pro mě je tahle knížka pohádek ojediněle krásná, vtipná a plná nečekaných zvratů. Líbí se mi jak bortí status klasických pohádkových postav, příběhů a tak nějak se s tím nemaže, což je mi sympatické.

LooneyCZ
14.01.2019 4 z 5

Pěkné, čtivé, vtipné pohádky. Některé jsou povedené, jiné slabší. Je to vlastně takový trochu neobvyklý soubor příběhů, které většinou nesou i smysluplné poselství. Doporučuji spíše větším čtenářům, ale kniha se líbila i našemu tříleťákovi.
(Zařazeno do čtenářské výzvy 2019.)

Broukodrak
02.01.2019 5 z 5

Dobrou s kobrou je hezká knížka. Je tam často magie a lest. Líbil se mi tam jeden příběh o tisíci zubé příšeře kterou strašlivě rozbolely zuby když snědla spoustu dortíčků s růžovou polevou. Ty příběhy jsou střídavě napínavé a legrační.

Terry Jones
britská, 1942 - 2020
2000  71%Vesmírná loď Titanic
2018  73%Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím
2014  73%Pohádky k neuvěření
1999  92%Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1.
2008  74%Barbaři: Neotřelý pohled na dějiny Římské říše

Kniha Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím je v