Dobrodružství Ferdy Mravence

Dobrodružství Ferdy Mravence https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35068/dobrodruzstvi-ferdy-mravence-35068.jpg 5 40 40

Obrázkové příběhy s Ferdou, které Ondřej Sekora v letech 1933–1941 připravoval pro Lidové noviny, nyní v kompletní podobě vydává nakladatelství Albatros. Na své si tak přijdou jak všichni malí čtenáři, kteří mají rádi dobrodružství veselého a činorodého Ferdy, tak všichni ti, které zajímá důležitá etapa z historie českého komiksu. Kniha je doplněna doslovem znalce českého komiksu Tomáše Prokůpka.... celý text

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

Turlogh
04.09.2021 5 z 5

Perfektní komiksové zpracování skvělého Ferdy Mravence, práce všeho druhu... něco z příběhů již jsem viděl a četl v různých jiných knížkách od Sekory, ale podstatná část byla pro mě úplně nová a neznámá, což je perfektní. Jsem velmi rád, že jsem si knížku opožděně sehnal přes trh knih online, což je firma, kterou všem četby milovným ženám i mužům vřele doporučuji. A taky jsem rád, že tuhle půvabnou knížečku Tomáš Prokůpek sestavil a připravil k vydání. Díky za počtení, pane Tomáši. Plných pět hvězd v hodnocení a všem přátelům Ferdy Mravence moc doporučuji k přečtení! Howgh.

Luigi1
29.08.2021 4 z 5

Tak jsme si spravili chuť a dočetli to bez problému.Tomuto zpracování chyběla ta krása která tyto knihy zdobyla.

M-arta
12.12.2017 3 z 5

Novodobým zpracováním se pro mne z knížky bohužel vytratilo jakési těžko popsatelné kouzlo původních Sekorových komiksů - mám z knížky těžko popsatelný lehce klaustrofobický pocit a nějak tu nedokážu navázat na čtenářský zážitek z dětství s jiným vydáním (snad je to příliš těsným ořezem okolo obrázků - netuším). Byla jsem z ní trochu zklamaná, ale našemu dítěti se ohromně líbí a moc rádo se k ní vrací.

martinstefko
12.11.2015 5 z 5

Co se Sekorovi musí nechat, to je skutečnost, že do komiksu, který nemusí být nutně primárně určen pro děti, i když je tak dnes chápán a předpokládám, že s tím záměrem byl kreslen, vpašuje sociální a politická témata. Dělá to s vervou sobě vlastní. Když dojde na válku, tak dojde na válku a lítají končetiny. Doslova. Tohle není jen roztomilý Ferda, tohle je Ferda, který vidí svět takový, jaký je, a dokáže v něm prožívat zábavná dobrodružství. Tohle je mimochodem další aspekt Sekorovy tvorby - neopakuje se. Pořád čtete něco nového. Každý příběh se soustředí na něco jiného, každý příběh Ferdu zavádí trochu jinam. Nádherná ukázka toho, jak byl český komiks bohatý a jak krásně může vypadat postava, když se jí dá duše. Ano, někdo by mohl naříkat, že Ferda není pro děti vhodný, ale tohle si nemyslím. Naopak, řekl bych, že je to něco trochu jiného, osvěžujícího, a to i přesto, že to má na krku osm křížků. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/01/451-dobrodruzstvi-ferdy-mravence-95.html

kika 13
11.02.2013 3 z 5

Krásné obrázky člověk si je prohlíží a vzpomíná.