Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9368 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Palom
03.11.2015 4 z 5

Pěkné, zajímavé nápady - žádný krvák, spíše založené na psychologii postav.

Artie
02.11.2015 2 z 5

Román má pěkný rozjezd, zvlášť nadějně působí počáteční pasáže "z vlaku". Do jisté míry i chápu, čím si autorka získala ty masy čtenářek - vytvořila tři uvěřitelné psychologické typy současných třicátnic, jejichž středostavovské životy a problémy jsou univerzální (dojíždění do práce z perfierie, nevěra, trauma z rozchodu, trauma z nemožnosti otěhotnět, alkohol apod.). Ale v konstrukci zápletky už Hawkinsová polevuje a minimálně po druhé třetině knihy začíná být průhledné, "jak to vlastně bylo", a čtenář si jen přeje, aby to ve skutečnosti byla jen falešná stopa a autorka si na finále připravila opravdu nečekané rozuzlení. Ale to se nekoná. Srovnání s Hitchcockem, natožpak s Gillian Flynnovou pak vyznívá dost přemrštěně.

Lindulinek
02.11.2015 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Co bylo navíc, bylo neustálé popisování alkoholových a kocovinových stavu hlavní hrdinky, ale zase pro pochopení celého příběhu a znejistění čtenáře to bylo asi nutné. Rozuzlení jsem nečekala a bylo skvěle vysvětleno.

dencuska
01.11.2015 5 z 5

Knižku som práve dočítala a musím povedať, že bola naozaj zaujímavá a napínavá. Niekedy v strede čítania som si už síce hovorila, že mi to príde akoby umelo naťahované, ale oplatilo sa vydržať až do konca, ktorý bol naozaj prekvapivý. Ja trillery veľmi môžem a tento možno určite zaradiť za jeden z tých kvalitnejších. Odporúčam pre milovníkov napätia :)

Dousabel
31.10.2015 4 z 5

Tak tohle mě tedy velice bavilo a strašně dobře se to četlo! Výborný thriller s velice překvapivým koncem, alespoň pro mě tedy:) Ještě nikdy jsem neměla během čtení tak rozporuplné pocity, co se týče hlavní hrdinky. Rachel mi byla ze začátku strašně nesympatická, pak jsem k ní získala skoro odpor, ale postupem času mi jí začalo být spíše líto a na konci jsem ji vlastně měla ráda.
Autorce se podle mě podařilo docela věrohodně popsat takový život a myšlení alkoholika, já jsem se teda během čtení nemohla ani podívat na skleničku vína a to nejsem žádný abstinent :o)

DariDerek
27.10.2015 4 z 5

Kniha tohoto roku to pro mne není, ale za pozornost určitě stojí :) více v recenzi, v záložkách :)

kneslova
26.10.2015 5 z 5

Výborně napsaná kniha, netradiční postavy , ani o jedné se nedá říct, že vylíčena sympaticky, téměř nulová účast policejních vyšetřovatelů, pachatele jsem opravdu typovala až na posledních stránkách. Mě se styl psaní líbí a celkem i zápletka, pro Rachel jsem měla pochopení....
myslím, že kniha stojí za přečtení

Babouš
24.10.2015 5 z 5

Perfektní thriller. Taková ta kniha, ke které si sednete a čtete dál a dál, protože nutně potřebujete vědět, jak to bylo. Přečetl jsem ji za dva dny. Rád bych vypíchl pár věci: 1. hlavní hrdinka je alkoholička a dost možná psychicky labilní osoba, což je z autorčiny strany nejen skvělý nápad kvůli zachování tajemství, ale taky proto, že se o alkoholismu podle mě mluví hrozně málo na to, jak je to závažný jev. 2. výborně propracovaná zápletka, kdy čtenář první tři čtvrtiny knihy vůbec netuší, oč vlastně jde, co se tam stalo, ale stejně ho to zajímá. 3. skutečně hutná, voyeuristická atmosféra jako Hitchcockova Okna do dvora.

Gracian1964
21.10.2015 4 z 5

celkom dobre, pomerne zaujimave, pisane z pohladu viacerych postav...i ked som sa z toho nezblaznil, je to slusna detektivka, uveritelna a realna...

mstep
12.10.2015 5 z 5

krutá a děsivá životní tragédie

Mikik
09.10.2015 3 z 5

Kniha krásně popisující vyšinutost hlavní hrdinky:-) Je to taková lepší detektivka, nicméně ke konci jsem si říkala, že to nebude vše tak, jak se nejdřív zdálo. Čekala jsem tedy, že se závěr bude ubírat tímto směrem. Takže konec pro mě sice žádné moc překvapení nenachystal, jsem ráda, že jsem přečetla, ale pravděpodobně znovu ji číst už nebudu. Ale za jedno přečtení rozhodně stojí.

misacaj
09.10.2015 4 z 5

Kniha má takový utahaný začátek, ale doporučuji vydržet do konce, protože ten má rychlý spád. Je psaná z pohledu více postav, prvně dvou ke konci tří. Líbí se mi víc než např. Zmizelá.

Sarance
05.10.2015 2 z 5

Nebavila mě. Asi je to tim, že hlavni postava mne byla krajně nesympaticka, příběhu jsem nevěřila, sice jsem ji dočetla, ale rozhodně se k ní nebudu vracet.

eiramka
12.09.2015 4 z 5

Velmi dobré čtení: psychologická studie postav, které jsou všechny nějakým způsobem "ujeté". Napínavé a dobře vystavěné pro rychlé čtení. Mám ráda knihy, kde se příběh ukazuje z pohledu několika postav, záleží na osobnosti vyprávějícího, jak si děj vysvětluje. Velmi dobře napsané!