Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové
ekniha

Trhlá a romantická Bridget je zpět! Navíc už dospěla do věku, kdy má poslední šanci otěhotnět. A to by nebyla Bridget, kdyby se jí to nepodařilo! I když všechno neproběhne úplně tak, jak si představovala... Vyslechne si bizarní rady od opilých individuí a „zasloužilých“ matek, zazmatkuje při ultrazvuku či na předporodním kurzu. Stále si hlídá váhu, víno konzumuje s rozumem a mezitím si klade tu nepříjemně trapnou otázku: „Kdo je sakra otec?“ méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321802/dite-bridget-jonesove-xwa-321802.jpg 3.6110

Bridget Jones (4.)

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Formáty eknihy:EPUB, PDF
Vydáno:, XYZ

maid
včera

3,5 hvězdičky, přečteno za jediný den

Bridget Jones nikdy nezklame a opět přichází v podobě jednoduché oddechovky. Lehce slabší než filmová adaptace (jak už tomu ale u filmů o BJ bývá), přestože kniha měla větší potenciál, působí ale jako parodie na sebe sama, což v některých situací je kladem někdy záporem. Každopádně je to příjemné čtení.

Greg25

Vlastně ne moc deníkové (jako u předešlých knih s Bridget), spíš více románové - mnohem více zaměřené na děj, takže ubylo deníkových drobností - méně kamarádů Bridget, souhrn skleniček alkoholu na začátku nového deníkového záznamu, méně mini vtipných příhod, které neposouvají děj. Nicméně velice čtivé (mnohem více než Bridget Jonesová: Láskou šílená) a pořád velice zábavné. V některých aspektech ucelenější než u Bridget Jonesové: S rozumem v koncích. Obdobně jako u dvojky Bridget je filmová podoba odlišná od knihy (nicméně narozdíl od dvojky to není zase tak na závadu). Mnozí považují Dítě Bridget Jonesové za prequel k Láskou šílené, osobně si spíš myslím, že jde o alternativní ukončení série s Bridget - ve spoustě drobností je totiž vidět, jak Dítě Bridget Jonesové nesedí s Láskou šílená - její popis vztahu s Markem v Lásce šílené nekoresponduje s tímto dílem, nebo fakt, že v Lásce šílené chybí postava mladší kamarádky Mirandy, naopak zde chybí postava její starší kamarádky. 80%

Hasko

Knížku jsem si vybrala, protože jsem film ještě neviděla. Tím ,že si člověk mohl představit herce, kteří k filmu patří ( jejich grimasy , chování......) tak se mi kniha dobře četla.

PetK

Prostě Bridget, klasika, pohodovka. Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale film se mi líbil víc. :-D

lenkaabooks

Žádná velká literatura, ale je to prostě Bridget. Četla jsem teď pár knih, které mně zklamaly a Jonesová byla takovým prima osvěžením. Teď už se těším na filmové zpracování, potřebuji se zasmááát :-)))

Eorin

Ale ano, pobavilo. Připomnělo mi to zážitek z prvního filmu (ano, filmu, protože v případě Bridged je film prostě lepší, než kniha) a to se cení. Ovšem i tak, je to takové stále dokola, ale mám ráda happy-endy a proto dávám takový ten hodnotící střed. Nesmála jsem se, ale čtení mne nenudilo.
P.S.: četla jsem předtím pouze první díl, zbytek jsem ponechala na filmařích, protože psaný styl zkrátka nepobavil tak, jak jsem dle světového úspěchu a chval očekávala. A i když tento díl celkem šel, zbytek stejně číst nebudu. BTW, tento díl jsem zfilmovaný ještě neviděla..

petra4080

Musím říct, že kniha mi nepřipadala až tak vtipná jak jsem čekala. Film se mi v tomto případě líbil mnohem víc.

Peslik

Půl roku jsme se těšila, film odkládala a pak....za pár hodin bylo po všem a já chtěla ještě. Opravdu jsem se na veřejnosti smála od srdce a bavila i lidi kolem sebe, při vzpomínkách na starou Bridget, Marka a Daniela to ani jinak nešlo.
Kniha v pátek, film v pondělí a musím říct, že obojí stojí za to. Změny ano, ale to k tomu přece patří, musíme počítat s tím, že to co čteme nebo vidíme nebude nikdy stejné.

hana4963

Poprvé co byl film lepší než kniha

evasamankova

Poslouchala jsem jako audio, a poznávala starou dobrou Bridget.
Bylo to příjemné "setkání"! :)

Sammy

Film se mi moc líbil a předchozí knihy také, až na tu nepovedenou trojku. Od téhle knihy jsem díky filmu měla docela velká očekávání. Věděla jsem, že je tam jedna zásadní změna, ale i tak jsem se těšila. Hned na začátku ale jsem byla zklamaná, protože jsem zapomněla, jak je Bridget v knihách tupá. Zhruba od třetí kapitoly ale už se to zlepšovalo a nakonec se mi kniha jako celek líbila a pobavila jsem se. A Marka Darcyho prostě nejde nemilovat.

Dadula118

ještě jsem ani nezačala číst a už jsem to dočetla...Bridget je prostě výborná,opět jsem se pobavila.Přečteno za jeden den.Mark i Daniel jsou prostě borci....

hrosik30051978

Můj názor je, že v tomto případě rozhodně platí, že i film může být lepší než knížka, protože jak je ten film zábavný, tak je ta knížka nudná. Kdybych si ji nemohla zapsat do letošní Čtenářské výzvy, asi bych to ani nedala.

Mikarda

Jedinou nevýhodou této knihy je, že je až příliš rychle přečtená :) a upřímně, film se mi líbil trošičku více, přece jen odebírání DNA před vysíláním v televizi a blátivý festival byly příjemné oživení :) P.S. Marka miluje snad každá ♥♥♥♥♥

Laura Krivdova

Super zábavná oddychovka na jeden večer.

DominaCZ
26. únoraodpad!

Fakt, že se z trapné "bacule" udělala ve finále ku.va, se mi vůbec nelíbí, nebudu to proto hodnotit jako lidičkové, kteřá horují i pro filmík, a odsoudím to prostě do pekelnýho odpadu, kam to patří.
Je sice trendy dělat to s každým bez ochrany a pak dumat nad tím, kdo je jakože tou vítěznou spermkou, ale je to kurvoidní, ne vtipné, natož roztomile ženské....anebo vlastně dle komentů asi jo...pak jsem teda ta divná já, beru.

B., u mě jsi skončila po druhém díle, takže jsem tě moc nepobírala, ale teď ti stavím hrobeček zapomnění.
( autorku kopu fiktivně do prdele za zkaženej charakter).

Madlenkačte

Moje milovaná Bridget je prostě nejlepší!

Lenka.Vílka

Překvapilo mě, že se mi kniha líbila (stejně jako film...ono jít na Dívku ve vlaku a pět minut před začátkem zjistit, že jdete na další Bridget, trochu rozhodí a potom překvapí, že je to koukatelné-už s dvojkou jsem byla na vážkách stejně jako s knižní trojkou- a to byla chyba, porovnávala jsem). Jsem ráda, že je mladší verze Bridget zpátky. Je pravda, že mamka nechápala, co se mi na Láskou šílené nelíbilo, prostě jsem nebyla hrdince tak blízko. Hlavní plus knihy? Daniel neni mrtvej (ve filmu mi chyběl). Ale první díl je prvni díl.

Sandruš

Žádnou jinou knihu od Bridget Jones jsem nečetla, tak možná i proto se mi tato dost líbila. Ale je to věc názoru..
Myslím že stojí za přečtení. Četla se velmi rychle.

alef

Neodolala jsem :-) ... prostě jsem si ten další (a doufám, že ne poslední) dílek série musela přečíst :-).
Helen Fieldingová o Bridget řekla, že je to příběh „O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme.“ A také o tom, jak Bridget zjistí „jak si myslíme, že náš život poběží a jak se ve skutečnosti vše vyvine.“ Paní Fieldingová, Váš záměr se Vám povedl.
Přiznávám, že (ač nejsem standardní čtenářka románů pro ženy) Bridget, ... která je za všech okolností sama sebou (jo, je ztřeštěná, ale mně se ta její ztřeštěnost líbí :-)), ... která vnáší do života Marka Darcyho „život“ (protože ten její svět je svěží, je milý, uvolněný, a nekonvenční, není prostě tak sešponovaný pravidly jako ten Darcyho :-)), mám ráda a fandím ji, už od první knížky :-).
Někde jsem četla, že autorka píše další a další pokračování, protože čtenářky chtějí svou Bridget zpátky, a tak ji mají ... nerada to přiznávám, ale i mě každé další setkání s vtipnou a svým osobitým způsobem se životem brodící Bridget těší :-).

Kamienkova33

Najprv som zostala trošku zarazena, že v tretej časti už deti má a v tejto - asi teda štvrtej - ešte nie je tehotná. Denníky Bridget sú obrovský relax a ani tento nebol výnimka. Je to moja obľúbená hlavná hrdinka :-) Najradšej by som bola, keby mala ešte tak ďalších 10 casti :-)
ps - videla som aj film, tiež skvelý :)

trynitrix

Tak na film to nemá ale taky super, místo Jacka tu máme klasiku Daniela (debil jako vždy) :-D, okouzlující pan Darcy a nemehlo Bridget a ještě k tomu těhotný :-D
Určitě se mi kniha líbila daleko víc, než 1 a 2 do 3 dílu jsem se radši nepustila, jelikož mi asi styl psaní nějak od autorky nesedl, ale o tuto jsem nemohla přijít ;-)

adevis

Kniha mě bavila od začátku do konce. Úplně jiná než film, jen v některých částech se mu podobala. Jsem nadšená!

Beruska18

Taková neškodná oddechovka s nenáročným dějem a humorem typickým pro Bridjet.

Vlastula.P

Pohodové odpoledne s Bridget. :) Na filmu jsem byla v kině a byl super! A u knížky jsem se bavila úplně stejně.

_Michelle_

Já se pobavila. Bridget je opět správně ztřeštěná, emotivní, nekonvenční a nyní i těhotná. Její porady s přáteli, rychlé vyhodnocování možného i nemožného a vytváření různorodých závěrů mě asi nikdy nepřestane bavit. Potěšilo mě, že kniha neměla otevřený konec, takže pokud se pročtete dostatečně daleko, dozvíte se (na rozdíl od filmového zpracování), kdo je otec dítěte, což je fajn.

KACABAK

Příjemná oddechovka. Klasická Bridget a její muži a nový život na cestě....kdo je však otec? Doporučuji. Samozřejmě jsem viděla i film a musím říci, že byl o něco lepší a velmi vtipně vydařený.

Jane007

Skvělá oddechovka. Člověk si u toho opravdu odpočinul.

michaela3483

3* jsem dala, protože mám Bridget ráda...ale jinak knihu hodnotím spíš jako podprůměr.

Film jsem viděla dřív a bavila jsem se, bohužel kniha mě moc nenadchla, prvně jsem se zasmála až na straně 221... Největší mínus vidím ve změně jednoho z potencionálních otců a tím pádem mi byl konec, nebo jeho reakce předem jasné.

Mám v plánu knihu ještě min. jednou přečíst, pěkně s ostatními díly B. Jones a třeba změním názor a budu se víc bavit.

Petja

Příjemná oddechová kniha, která se rychle a dobře čte (nebo poslouchá, v nepřekonatelném podání Martiny Hudečkové). Trpí už trochu "syndromem čtvrtého dílu", kdy se některé vtipy už nutně opakují a občas na mne působí dojmem humoru za každou cenu, ale stejně jako předchozí třetí díl jsem si knihu oblíbila a ráda se k němu vrátím.