Devětadvacet políbení Roalda Dahla

Devětadvacet políbení Roalda Dahla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11454/bmid_devetadvacet-polibeni-roalda-dahla-659e6e36ee630.jpg 5 90 9

Soubor satirických povídek ze společnosti i o zvířatech s překvapivou, nečekanou pointou.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Melantrich

Twenty-Nine Kisses from Roald Dahl , 1969

heavy66
03.06.2023 5 z 5

Devětadvacet políbení od Roalda Dahla vás pobaví, rozesměje, dojme a poskytne i poučení nebo zadostiučinění. Nejraději mám polibek o koupěchtivém faráři a mazaných venkovanech. A také ten o podivné soutěži špičkových someliérů. Nebo do třetice o políbení od manželky skopovou kýtou!

SSTknihy
23.05.2023 5 z 5

Čistá radost ze čtení! Každá povídka je trochu jiná, ale všechny potěší, ať už vtipem, sebeironií, laskavým humorem, bezbřehou fantazií, zajímavou zápletkou nebo překvapivou pointou. S touhle knihou klidně vyrazím i na pustý ostrov!

marcela3655
15.05.2022 5 z 5

Úžasná moc mě pobavila, prostě skvělá...

Čtenářka73
12.03.2021 5 z 5

Tohle byla asi moje první knížka od Dahla a hned jsem si ho zamilovala. Všechny příběhy jsou napínavé a mají nečekanou pointu. Pravda, humor je v některých povídkách hodně černý, ale mě to baví. Vřele doporučuji.

Greenfingers
04.09.2020 5 z 5

Roald Dahl a povídky plné satiry, humoru a překvapivých point - to jsou pro mě "spojené nádoby". Baví mě číst příběhy, které jsou úsměvné, "lechtající bránící" způsobem, který je nenásilný, laskavý a duchaplný.

Šárkaxx
09.06.2019

Četla jsem kdysi příběhy nečekaných konců a ty mě bavily víc. Pár povídek tady mi přišlo hrozných (obsahově) a pár zas celkem nezajímavých.

CharlesWard
25.03.2018 3 z 5

Chuť, Muž z jihu, Skopec na porážku, Nyní propouštíš v pokoji, William a Mary, Farářovo potěšení, Kožich od Plukovníka, Prase a Mistr Světa, představují klenoty této sbírky.

Chesterton
10.02.2018 4 z 5

I mě fantazie tohoto pána velice baví:))) Vlastně mě ho naučily číst děcka a docela dlouho byly potom 'Dahlovky' spolehlivým rodinným dárkem, když je znovu vydával Volvox Globator.
Geniální muž.

jasmína
10.07.2011 5 z 5

Autora miluju stejně jako jeho knihy, prostě boží !!