Devět let natvrdo

Devět let natvrdo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307328/bmid_devet-let-natvrdo-1PC-307328.jpg 3 33 11

Jsme klasická rodina. Já, manžílek a dvě děti. Starší dcera Laura začala chodit do první třídy a můj život je rázem vzhůru nohama! Až dosud jsem si myslela, že školní docházka je děs pro dítě, ale v roli matky je to nesrovnatelně horší. Něco jako procházka po žhavém uhlí, s tím rozdílem, že já nejsem zfetovaná osoba v transu, která s nadpozemskou lehkostí pluje nad rozžhaveným uhlím, ale jsem ten malý žhavý uhlík rozpálený doběla, po kterém nějaký idiot dupe. Je to maraton bez konce. Bez odměny. Bez ovací. Bez vítěze. Horší než prokletý Job, zpackané manželství nebo nevypověditelná smlouva na sadu hrnců. Ponorka, z níž není úniku…... celý text

Pytyje
17.02.2022 odpad!

Tohle ne, přečetla jsem 15 stránek a víc svého času téhle knize nedám. Velmi trapný a ubohý rádoby humor. Manžel je tam vylíčen jako úplný blbeček, kterému je jedno, co má jeho žena v hlavě, hlavně když má podpatky a vyvinuté poprsí. Ne, tohle mě opravdu nezaujalo.

VercaV
17.01.2022 1 z 5

Přečtla sem ji jen kvůli tomu, že mi doma už nějaký čas leží. Čekala sem to asi trochu lepší, víc vtipné a víc zaměřené na školu. Bylo to slabé a dost často trpné. Nelíbili se mi myšlenky manželů na podvádění, o tom ja se snaží především povýšit v práci víc než zájem o dítě, a to že druhé dítě bylo zmíněno snad jen 2x v celé knize svědčí o mnohém.
Jediná výhoda je, že je kniha poměrně krátká takže sem ji měla přečtenou během dvou večerů při kterých sem nastřídačku sledovala televizi.

zp87
21.10.2021 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Ideální na cestu, malá, lehká, skladná knížka, lepší než hledět před sebe, ovšem nabídnou - li výhledy z okna nějaká ta panoramata nebo jinak zajímavou podívanou, doporučila bych radši tu. Hodnotila bych kolem 60%. Zkrátka život mladé rodiny, která si píše deník. Občas jsou vtipní, občas jimi jen chtějí být.

JancaMia
25.05.2021 2 z 5

kniha přečtená během jednoho dne, čekala jsem glosování deseti měsíců prvňáčka ve škole z pohledu školáčka a obou rodičů , místo toho mě čekalo povrchní rádoby vtipné zápisky rádoby střední třídy atakovaná plebejstvím .. možná je to tím že mi není 20+ (cílové skupině)

Marcik7
11.01.2021 3 z 5

Není to sice úplně můj šálek čaje, ale docela jsem se bavila.

maxx
27.04.2020 5 z 5

Zábavná a skvělá četba

Tejeja
07.06.2019

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale čekala jsem, že bude o něco vtipnější nebo přesněji řečeno, očekávala jsem jiný styl humoru. Taky jsem byla trochu zklamaná, že v knize ani moc nejde o malou Lauru a její první školní rok, místo toho se víc píše o rodičích.

pagac17
27.02.2018 5 z 5

Přečetl jsem první titul této autorky. Jsem s jejím dílem velmi spokojen. Docela jsem se jejím podáním s velkou chutí zasmál. Živě si dovedu představit spokojenou rodinku se dvěma dcerami. Autorka velmi dobře fabuluje jednotlivé kapitolu po dobu 9měsíců. Vystihuje znamenitě rodinné poměry a začleňuje je výborně do současnosti. Docela slušná kritika dnešního dění. Přestože jsem poněkud starším seniorem, docela jsem se ztotožnil s popsanými osobami, jejích problémy, starosti a vše co se může stát u jejích dcer od první základky a k tomu se vtipně navazují další problémy moderní domácnosti.

Allla9
16.02.2018 3 z 5

Vybrala jsem si knížku do čtenářské výzvy, ale očekávala jsem od deníkových zápisů větší humor.

Martina1805
14.10.2017

čekala jsem od této knihy víc, přišla mi docela stupidní a spíš mi z ní bylo smutno

Smiragl
15.02.2017 2 z 5

myslela jsem si, jak se pobavím nebohou matkou prvňáka, než mě zakrátko potká stejný osud. Nicméně jsem byla zklamaná, neboť o tu školu tam zase tak moc nešlo. Dokonce ony deníčkové zápisky nejsou ani bůhví jak vtipné, občas mi z nich bylo spíše smutno...

Jitka Ludvíková
česká, 1981