Ohrožená

Ohrožená https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278303/bmid_ohrozena-QIf-278303.jpg 4 403 94

Detektiv Tom Douglas série

Když mladou dívku srazí auto a ona zůstane ležet polomrtvá u silnice, malou obcí Little Melham to otřese. Jak to, že byla Abbie tak pozdě v noci venku, a jak to, že se po ní nikdo nesháněl? Ellie Saundersové by mohla pravda o této noci ohrozit manželství, a dokonce i bezpečnost jejích dětí. Musí svou rodinu chránit stůj co stůj, bez ohledu na následky! Šéfinspektor kriminálky Tom Douglas si myslel, že v Little Melhamu najde poklidné útočiště před každodenním pracovním vypětím. Jenže s tím, jak je postupně vtahován do pavučiny lží, mu všechny instinkty napovídají, že Abbie potkalo něco víc než jen tragická nehoda. Celou pravdu – co tu noc dělala Abbie venku a kdo onen vůz řídil – zná jediný člověk. Pro tuto osobu věstí nehoda pohromu a někdo bude muset zaplatit...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Back Road , 2013

klara5466
11.10.2020 3 z 5

Od začátku se mi kniha nelíbila, byla dosti zdlouhavá, hodně postav a než se v nich vyznáte je třičtvrtě knihy pryč a pořád tolik souvislostí nechápete díky tomu. Ale zhruba od 200 stránky z 330 to začalo být opravdu zajímavé napínavé a posledních 30 stránek jsem přečetla na jeden nádech. Úžasné napětí zajímavé zvraty a všechno se tak nějak spojilo. Celkově bych řekla průměrná kniha

moudivlacek
12.09.2020 4 z 5

Začátek takový zmatený. Pomalý rozjezd, ale pak to docela vezme spád. Příběh plný falše, předstírání a obviňování. Zamilovala jsem si svéráznou Leo a bývalého detektiva Toma. Ellie by nejraději zapomněla na minulost, Max zas není schopen říct pravdu, dostanou se do podezření, a těžko k sobě hledají cestu. A tak je to i s ostatními páry. Pravda je úplně jinde. Do toho zraněná dívka, která se "plno" osobám nehodí tak úplně do plánu.
Jsem zvědavá na další díl, i na to, jestli bude nějaké pokračování vztahu Toma a Leo.

monci6485
05.08.2020 4 z 5

Problémy bohatých. V téhle knize platí, čím víc peněz, tím míň rozumu. Takže jediná normální postava byla Leo, Toma do toho kurníku nepočítám. Čtení je to dobré, ale zbytečně natahovaný děj.

raty
20.07.2020 4 z 5

Nejsem příznivcem tohoto stylu, kdy je čtenáři předkládána existence hrozných tajemství a čtenář čeká a čeká a pak se skoro nic neděje. Děj je dost překombinovaný, každá osoba něco skrývá. Ovšem nemůžu spisovatelčině stylu upřít čtivost. Zkusím ještě jeden díl a uvidím.

Lea007
16.07.2020 2 z 5

Je to má první kniha od autorky . Dějově moc pěkné. Nemůžu se ovšem zbavit dojmu , že detektiv Tom Douglas vyšetřil leda kulové. Možná je to v dalších dílech jinak. Za mě zatím průměr

Mysicka_Lb
14.07.2020 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od této autorky a byla jsem příjemně překvapená. Vše se odehrává jakési temné atmosféře, kdy se zdánlivě nic moc neděje, ale člověk ani nedutá, co se bude dít dále, a napětí stále graduje. Příběh je dobře vystavěný, vše do sebe logicky zapadá a má hlavu a patu... a přitom je pachatel velkým překvapením a já jsem ho vůbec netipovala.

Ktecka
22.05.2020 5 z 5

Miluju vztahové galimatiáše, anglické vesničky, kde každý zná každého, kde se drby šíří rychlostí blesku. Kniha se mi moc líbila. Díky výše zmíněným pozitivům mi to trochu připomnělo filmové vraždy v Midsomeru. Co mě u této série mrzí a co nechápu je, že v ČR nevyšel první díl.

janina66
22.04.2020 3 z 5

Asi nejslabší kniha od autorky. Děj se zbytečně protahuje tlacháním všech o všem. Hlavně se to týká hlavní hrdinky Abbie. Během čtení jsem nebyla vůbec napnutá, jak to dopadne, spíše mě to trochu nudilo. Až poslední strany došlo k mírnéme napětí.

Lkomrska
26.03.2020 1 z 5

Upřímně jsem ani nečekala,že tuhle knihu dočtu. Oproti ostatním knihám od autorky,které jsem vždy přečetla během pár dnů, do téhle knihy jsem se vyloženě nutila. Pro mě kniha bez větší zápletky, špatně se četla, nijak mě netáhla k tomu si ji znovu vzít a číst dál. Takže za mě se úplně nepovedla.

Pája699
17.02.2020 4 z 5

Autorka má určitě lepší knihy než je tato, ale svým způsobem se mi kniha líbila. Jedna autonehoda pomalu začne odhalovat tajemství poklidné vesničky. Každý má co skrývat...Vyprávění z více pohledů mi nevadil, za mě to bylo plus :-) takové oddechové čtení...

evin84
15.02.2020 4 z 5

Kniha byla celkem ctiva se zajímavým příběhem

andrea7191
13.02.2020 4 z 5

Kniha si zaslouží pozornost. Je to chytlavé, akorát rozuzlení mě nepřekvapilo tak, jak bych čekala.

Merlinit
11.02.2020 3 z 5

Neuchvátilo. "Tajemství" omílaná stále dokola, patrně ve snaze udržet čtenáře v napětí působí spíš opačně (osobně mne přestávaly odpovědi zajímat), z lehce načrtnutých pohnutých okolností navíc vždy vylezlo něco zoufale banálního. Tohle asi raději ne, nudila jsem se.

P3_tis
27.01.2020 4 z 5

Knihy od této spisovatelky mám rada, přesto mě tato na začátku příliš neohromila.
Kniha je čtivá, ale na můj vkus ma až příliš mnoho postav. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. A az do dvousté strany se prakticky nic moc nedělo. Pravé napětí přišlo až poté. To už jsem se skutečně nemohla odtrhnout a kdo je únosce mě opravdu nenapadlo. Takže ano, kniha se mi líbila, ale napr. Zabij mě znovu pro mě byla mnohem napinavejsi a ctivejsi.

Juvka
26.01.2020 4 z 5

Kniha je velice čtivá, ale kdo nemá rád více postav a jejich pohledy tak pro něj to není. Jednotlivé postavy mají svoje tajemství a jen díky jedné autonehodě se tajemství začnou odhalovat. Ze začátku jsem se neuměla pořádně zorientovat, ale v polovině knihy Vám vše dojde a můžu říct, že od té doby jsem se od té knihy nedokázala odtrhnout.

ivoiro
17.01.2020 3 z 5

Silně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec 3 a uvidím, co další díly.

Ctenar1202
15.12.2019 odpad!

Této knize se velice omlouvám, ale to se nedalo. Nedočetla jsem ji. Splacane snad vsechno mozne dohromady a vse vyliceno tak divne, povrchne, bez napadu. Cteni jsem vzdala v pulce...

nicolettkaa
30.11.2019 2 z 5

No nevím, ale jako psychotriller mi to zrovna moc nepřišlo. Spíš román pro ženy s prvky krimi. Některé pasáže jsou nudné a dialogy strojené, ty mi vadily téměř po celou dobu čtení. Navíc nemám ráda tajemství a lži a těmi se to v knize jen hemžilo. Kdyby aktéři otevřeli pusu a vše si vyříkali hned, dopadlo by to úplně jinak. Pachatele jsem neodhalila, protože tahle možnost mi přišla málo pravděpodobná a uvěřitelná. Na další knihy autorky se chystám (když už jsem si na ně v knihovně počkala), ale na opakování to nevidím.

Mirin1349
25.11.2019 4 z 5

Hodně složitý a místy i překombinovaný příběh, u kterého mi přijde, že i jedna ze zápletek by stačila na solidní knihu. Ze začátku na mě bylo moc postav a spletitých vazeb, ve kterých jsem se začala orientovat až později. Všichni tam mají tajemství, což není moc reálné. Moc mile mě ale překvapilo, jak je kniha strašně čtivá. Pořád mě to nutilo číst dál a dál. Alespoň pro mě byla i dost nepředvídatelná, pachatele bych si správně netipla. A na závěr budu ještě trochu hnidopich, ale obálka mi ke knize absolutně nesedí. Jak jsem ale pokukovala po pokračování, tak tam už budu s obálkou o dost spokojenější. A jestli bude příběh minimálně tak dobrý, jako byl tento, tak budu maximálně spokojená.

lištička123
12.11.2019 4 z 5

Knížka Nezvěstná se mi líbila o maličko víc. Do této jsem se ze začátku jaksi nemohla začíst, potom už to bylo lepší.

tajemství únosy dětí thrillery pro ženy

Rachel Abbott
anglická, 1953