Písečný muž

Písečný muž

Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl?

Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163847/detektiv-joona-linna-pisecny-muz-hSy-163847.jpg 4.52064

Detektiv Joona Linna (4.)

Sandmannen (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Grety
předevčírem

Napínavý příběh, pokračování pátrání Jonny.

barusak1

Další skvělá kniha autora. Těším se na další díly

Lordcz

Masakr,nemam slov

marlowe

Po celou dobu četby jsem měl velice intenzivní pocit, že ze mne Alexandra s Alexanderem dělají totálního blbce. Jejich metoda budování zápletky mi silně připomíná postupy obchodních řetězců, které také znovu a znovu zkouší, co všechno je zákazník ještě ochoten koupit a následně i pozřít. Pro mne jasný závěr: K vám, pane Keplere, už rozhodně nakupovat nepůjdu…

PaniJani

Skvělá knížka. Chtěla jsem zkusit něco od Keplera a tato kniha se mi podle hodnocení zdála nejlepší. Jelikož teprve teď budu číst další díly ( a pekně popořadě), nevím, zda je nejlepší, ale skvělá rozhodně je. Ty krátké kapitoly mi nedovolily se od knížky odtrhnout a ještě se mi snad nestalo, abych už zhruba na 20. straně měla mrazení. Uvidím, jaké budou další knihy ze série, ale myslím, že se Kepler stává mým oblíbeným autorem!

petraso

Dobrá severská detektivka, nic míň nic víc.

Loginus

Nejlepší Kepler kniha, alespoň za mě. Ale jestli to stačí, abych to vážně opěvoval? Ehm, tak to asi ne.

Karborund

Na čtvrtý pokus jsem se dočkal slušné krimi od "Keplerů".Po prvních dle mého názoru velmi průměrných knihách Joona Linny, jsem se dočkal velmi slušné knihy.Napětí od začátku do konce,minimum hluchých míst , zajímavé a věrohodné rozuzlení.

katka9574

Moje první setkání s "Larsem Keplerem" a detektivem Linnou a já jsem tuze ráda, že jsem na ně v malém antikvariátu v Uherském Hradišti narazila :-) Skvělé a napínavé čtení, už teď se těším na další knihy ze série.

TipsyChipsy

Tak určitě to bylo napínavé a chytře vymyšlené. Ale nějak při čtení mi podvědomě přichází na mysl představa, jak to manželé "LarsKeplerovi" píšou, jak vymýšlí, co do toho guláše ještě přidat, aby to bylo napínavější, kde se vrah ještě vynoří a koho kam odvleče. Vadí mi, jak to bylo celé nerealizovatelné, jak si čtenář připadá jako když si s ním autoři jen zahrávají za hranicí absurdity: SPOILER: vrah uteče z blázince, kde byl v totální izolaci, ale hned si to namíří k první oběti ani se nerozkouká a hned ví, jak přesně ji ulovit. Také přežívání obětí dlouhá léta v těch podmínkách, by asi nešlo... Jediné co je reálné jsou kruté severské sociálky odebírající děti od rodin a od sourozenců.

dobama

Napínavé od začátku do konce. Místy mne mrazilo. Moc se mi líbí spojení Sagy a Linny. A to, že je Saga andělsky krásná, chytrá a silná je přeci super, ty zjizvené chlapské policistky jsou nuda, na tvrdost a ošklivost jsou chlapi. ;-)
Dění na psychiatrickém uzavřeném oddělení bylo trošku neuvěřitelné, trošku ohrané, ale mne bavilo. POZOR SPOILER (Na jednoho a půl úchyla více mrtvol, než je únosné, ale budiž).

dominika2585

Co na to říct. Uzavřené psychiatrické prostředí s chladnokrevným a lstivým Jurkem Walterem mě prostě bavilo. Joona je opět ve své vrcholné formě, ovšem v tomhle díle nám ukázal, že není vševědoucí, a i jemu občas něco nevyjde. Podle mého zatím nejpovedenější díl spolu se Svědkyní ohně. Jsem zvědavá, co si autoři pro Joonu přichystali v dalším dílu.

bgott

Což o to, čtení je to napínavé. Ale občas to trošku skřípe - pochybuji o tom, že by na uzavřeném psychiatrickém oddělení pustili "pacienty - vězně" společně do jedné místnosti. Chování Sagy mi někdy přišlo taky dost naivní na to, že to měla být špičková "drsná holka". Takže se zavřeným okem 4*.

Madax

Nejlepší Joono Linnovka. Autoři konečně našli sami sebe. Zatímco předchozí knížky považuju jenom za nenáročné čtení do vlaku, u Písečného muže jsem si liboval od začátku do konce. Je tu výborný záporák, děj je překvapivý a zároveň celkem propracovaný. Joona je sympaťák a na rozdíl od svých předchozích příběhů se tentokrát jeví celkem uvěřitelně, má svou zranitelnou stránku, a jak se ukáže ve scéně v přístavišti, i on občas něco nezvládne. Takže za něj palec nahoru. Bohužel mě opět, stejně jako minule, vytáčela postava Sagy, která má víc superlativů, než je zdrávo. Je to taková kýčovitá známka dnešní popkultury, cpát všude neohrožené emancipované hrdinky s vizáží půvabné dívky. Nemám vůbec nic proti ženským akčním superhrdinkám, ale rád bych, aby tomu jejich vizáž odpovídala. Chci namakanou, zjizvenou, zpocenou borku, kterou si její kolegové pletou s chlapem, a ne modelku z mola. Ale co už. Pak už není této knížce moc co vytýkat, je to moc dobrá kriminálka téměř "jehňátkovských" kvalit.

Veríňák

Otravne kratke kapitoly, vetsinou naprosto bez priciny (nac delit pribeh jedne osoby do dvou ci tri kapitol po dvou stranach?), kratke, osekane vety (vystupnovani napeti...?), zcela nerealne situace (smisena psychiatricka veznice pro muze a zeny? Nadprirozene genialni pachatel, co samozrejme vsecko mel dokonale naplanovane a vsechnoy temer prelstil? Neuveritelne krasna, chytra policistka, co jeste navic ovlada perfektne box a kazdy by na ni hned skocil?) ... No, nebala jsem se ani sekundu, naopak mi bylo vlastne celkem jedno, jak to cele dopadne. Uprimne se mi nelibil nejak extra uz Stalker, ale oproti tomuhle mi to nyni pripada jako bajecna kniha. Jen se porad ptam... 91 %?

veronika4918

Cokoli od této dvojice Vás prostě drží v napětí do poslední stránky ... Nehledě na to, že obaly jejich knížek jsou prostě děsivý samy o sobě :D

Veggi

Další skvělý počin od "Keplera". Napínavé od začátku do konce, nebýt pracovních povinností, tak bych četla asi bez přestání : )

Azmodan

Velice povedený příběh, z prvních čtyř asi nejpovedenější, tajemný, záhadný a děsivý. Tenhle Kepler se opravdu povedl.
Nejvíc se mi asi líbil okamžik, kdy vyšlo najevo, že to celé byl od začátku plán.

Katja

Prvni kniha v serii, kdy mi zapletka pripadala opravdu realna a bez prekombinovatelnosti. Hrdlo se mi sviralo hrdlo od zacatku do konce - i proto odpustim misty napadnou podobnost s Hannibalem Lecterem a povazuji tento dil zatim za nejpovedenejsi.

oskli

Dobrá severská detektivka (moje první od LK), ale vzhledem k tomu, že mými favority jsou Nesbø a Adler-Olsen, musím jednu hvězdu ubrat. Na kvalitu výše uvedených autorů prostě Písečný muž nedosáhl. Ne že by se to nečetlo dobře, ale... příběh není ani tak do detailu promyšlený, jako umí Nesbø, ani s jiskřivými humornými prvky a úžasným vypravěčským stylem, jako je tomu v případě Adler-Olsenových knih. Trochu moc přitažené za vlasy a málo uvěřitelné. Detektivové trochu moc kladní, prostředí psychiatrie trochu moc mimo realitu, charaktery záporných osob mohly naopak dostat prostoru trochu víc... prostě to chtělo někde trochu víc ubrat a někde zase přidat. Ale ještě zkusím Svědkyni ohně :-)

Barbarella13

Lars Kepler je pro mě mašina na knížky. Po prvním díle jsem ho odložila a odmítala dál číst, protože některé popisované situace a i výběr vraha mi přišel nereálný a k neuvěření. Nicméně jsem se k němu na dovolené vrátila a byla jsem ráda. Knížka je dobrá a baví, jen ta klinika pro psychouše mi přišla opravdu mimo. Pochybuji, že by v takové instituci k sobě takové pacienty pouštěli o to víc v kombinaci muži + ženy.

ivusse

Očekávala jsem od knihy hodně. A dostala jsem ještě víc. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Na stolku mi již leží Stalker, naštěstí. Protože ten konec bych bez další knihy těžko nesla :-)

mkarajda

Kdybych nemusela chodit spát a do práce, tak knížku přečtu na jeden nádech. Zatím nejlepší ze série o Joonovi L. Děj měl spád od prvního slova. Nebyla tam snad chvíle, kdy bych nebyla napnutá, jak to bude dál. Jen konec mi přišel takový lehce zvláštní (SPOILER: jak se Jurek tak rychle po tak dlouhé době mohl zorientovat, sehnat telefon, auto, telefonnní číslo, věděl, kam Disu pozvat....)

callahanh

Tentokrát půjdu proti proudu, což se mi nestává často, protože povětšinou se s názorem většiny ztotožňuji, i když to není záměr. V případě Písečného muže tomu tak ale není, a to hned z několika důvodů. Při čtení jsem si totiž připadal, jako bych četl dílo psané podle příručky a vytvořené na poptávku - je potřeba mít charismatického policistu, který kašle na předpisy a má trauma z minulosti, dáme ho tam, je potřeba mít děsivého vraha, který asi vraždí, i když je ve vězení, dáme ho tam, je potřeba vymyslet postavu krásné policistky, která je schopná, dáme ji tam. Stejně tak s přibývajícími stránkami mi kniha připomínala řemeslně zručný, leč klišovitý hollywoodský thriller, v němž hapruje logika a nesmí se nad ním moc přemýšlet. NÁSLEDUJÍ MENŠÍ SPOILERY - Joona Lina okamžitě objeví skrýš vraha v dlouhé řadě domů a je samozřejmě sám, přežije snad všechny útoky a v závěru najde svou přítelkyni v jednom z kontejnerů, aniž by měl jakékoli vodítko, že tam bude - KONEC SPOILERŮ. Oběma manželům nelze upřít to, že umí psát, vymyslet zajímavou zápletku, a především opravdu nebezpečného a charismatického zabijáka, jenže se prostě nedokážu ubránit pocitu, že jedou podle mustru, který naplňují a nenabízejí žádný přesah a vlastně ani důvod, proč se někdy k této knize vrátit. Horší než Paganiniho smlouva to určitě není, ale osobně bych přivítal větší skromnost, komornost a rozhodně ne tak rozmáchlý a zdánlivě efektní konec. 60%

tanjaj

Napínavá kniha od začátku až do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Po Hypnotizerovi další skvělé vzrušující napětí. Už se těším na Playground.

HankaMarek

Super zápletka.

AnetV

Nejlepší od LK, skvělý Joona, doporučuji.

EmmetBrown

Tato kniha je pro mě bezkonkurenční. Kdyby ji někdo dokázal zfilmovat, tak to by bylo asi hit.

Teninka

Včera večer jsem dočetla Písečného muže a za mě je to jedna z nejlepších knížek, kterou jsem od Keplera četla. Měla jsem možnost číst Stalkera, Lovce králíku, Hypotizéra a za mě tahle opravdu TOP! (Stalker byl samozřejmě taky super :-) )
Písečný muž byl od začátku do konce napínavý a místy to bylo i smutné ... ke konci jsem už knížku jen hltala, protože jsem čekala, jak to nakonec všechno dopadne ... Musím říct, že ten závěr byl smutný, co se týče Disy :-(
Pokud jste tuhle knížku od Keplera ještě nečetli, tak ji doporučuji :-)

kkristynaa

Tato dvojice spisovatelů mě opět nezklamala. :) četla jsem sice Stalkera před Písečným mužem, ale lehce jsem se zorientovala v příběhu a zase jsem byla nadšená. Vždy mě v knihách s detektivem Joonou překvapí tolik věcí, a knihy mi pokaždé utkví v hlavě ještě několik dní po přečtení. Musím jen varovat, kratičké kapitoly vás nutí číst dál a dál, kniha je velice návyková, takže se připravte, že nebudete chtít dělat nic jiného než se dozvědět víc a víc a čtěte hlavně v den kdy víte, že máte spoustu času a nemusíte nic moc dělat :D
Velmi doporučuji.

švédské detektivky severská krimi