Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4224 4224

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

pipa36
30.11.2019 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha - již podruhé. Opět hodnotím 5 hvězdami, kniha i výkon pana Rímského si to zaslouží.

chamyl
29.11.2019 3 z 5

Moje druhé a zřejmě poslední setkání s Joonou Linou i manželi Keplerovými. V dnešní době nepřeberného množství detektivních románů pro mne jejich dosud poznané dílo představuje to slabší z daného žánru.
Výstavba příběhu i jeho komplikovanost je bezpochyby obdivuhodná, ale konkrétní dějové detaily a především pak rádoby dramatické popisy akčních scén zážitek dokonale pohřbívají. Nechci se pouštět do zbytečných spoilerů a tak pouze zmíním zcela ujeté chování všech, které potkají pronásledovaní, kteří (zcela "logicky") ve své situaci volají mamince... Případně nezničitelný Chuck Norris, který tentokrát operuje na temné straně, likviduje zcela sám jednu elitní jednotku za druhou na zemi, ve vodě i ve vzduchu... A v neposlední řadě don Corleone, který tahá prakticky za všechny nitky a díky tomu stojí mimo jakoukoliv spravedlnost, podlehne naprosto destruktivnimu šílenství, protože se do jeho hájemstvi plného elitních zabijáků blíží sám Joona Lina...
Ne, ne. Úporná snaha o originální komplikovanost, akční překvapivost a intuitivní dokonalost hlavního vyšetřovatele mě do varu nedostala. Půjdu tedy o dům dál.

Miliarda
29.11.2019 5 z 5

Druhá kniha ze série s Joonou Linnou mě oslovila ještě více než díl první. Námět je více než zajímavý, napětí si knihu udržuje po celou dobu a narozdíl od Hypnotizéra nemá vyloženě slabých míst. Nadto se autoři začali konečně zaměřovat i na zajímavou osobnost hlavního hrdiny, které má hodně co nabídnout a doufám, že v nastoleném trendu budou pokračovat i v dalších dílech. Mě osobně druhý díl velmi zaujal a určitě budu v četbě této série pokračovat.

Veronty
09.11.2019 2 z 5

Tohle byl pořádný krok vedle. Oproti ostatním dílům série s detektivem Joonou Linnou, které jsem prozatím četla, je tenhle nejméně uvěřitelný a na můj vkus silně přitažený za vlasy. Stejně jako u ostatních sice nechybí napětí a svižný spád děje, ale takové množství absurdních náhod mě iritovalo. Někdy je opravdu méně lepší než více.

Matita310
06.11.2019 5 z 5

Dlouho odkládaná série konečně přišla na řadu a rozhodně tedy stojí za to! Krásné čtení. Hned se jdu pustit do třetího dílu.

Faila
02.11.2019 4 z 5

Keplerův styl vyprávění mě baví. Postupně a pěkně pomalu spolu s vyšetřovateli i potenciálními oběťmi rozplétat jednu záhadu za druhou. Líbí se mi, že v jeho knihách není nic příliš "na sílu". Příběhy nejsou přehnané a i přes svou zamotanost a tajemnost si dokáží udržet autenticitu. Postavy v Keplerových knihách mi sedí stejně jako jejich způsob řešení problémů. Náhlé konce mě nepřekvapují a občas si ani jiné ukončení podobného díla nedokážu představit.

teddymu12
22.10.2019 3 z 5

kniha psána s chladným odstupem, působí spíše jako scénář, nicméně je skvěle postavená a dobře se čte, škoda toho, podle mně příliš rychle utnutého, konce

Chika
16.10.2019 5 z 5

Kniha mě bavila snad víc, než ta první. Již jsem trochu věděla, do čeho jdu, jak jsou příběhy psané a stylizované. Opět se mi líbila promyšlenost, propletenost. No jdeme na další díl.

Allla9
10.10.2019 5 z 5

Opět úchvatné čtení.

Haloon
03.10.2019 3 z 5

Paganiniho smlouva dala zpočátku trochu zabrat. Nejspíš za to může to, že jsem o vrahovi a jeho zločinech a pohnutkách nevěděl zhola nic. Bez stopy jsem se neměl čeho chytit.
Následně však kniha gradovala a já s ní byl spokojen. Keplerova díla vytváří skvělé vedlejší hrdiny a napínavé situace a knihy se napříč kratkými kapitolami čtou velice dobře.

jaroiva
02.10.2019 3 z 5

Po Hypnotizérovi mi to připadá slabé. Dobrou první polovinu mě to moc nebavilo, až ke konci to dostalo jakžtakž spád. Ale asi to brzo zase zapomenu.

martinaandulka
01.10.2019 5 z 5

Mám od Keplera celou serii a dala jsem si opáčko a po letech znova wau napínavá detektivka,postupně jsi zopoakuji všechny díly za sebou toto je 2 díl :-).

Dargo
28.09.2019 3 z 5

MÍRNÉ SPOILERY

Druhá keplerovka a hned sešup. Záhadná úmrtí byla sice lákavá, ale záporák nudný a totálně nezajímavý. Navíc zbrojařské téma není nic, co bych vyhledával.

Nejvíc mi ale vadila pasáž s moderátorem nebo kdo to byl, který na prchající Penelope a jejího přítele zkoušel nějaké hry a triky. To bylo tak neúnosné, že jsem musel knížku na čas odložit.

Objevují se tu taky klasické neduhy knih Larse Keplera. Kromě přehnaného až absurdního děje (to vážně poznávali symfonii z fotky podle toho, jak má soubor umístěné prsty na hudebních nástrojích?) to byl i nemilosrdný profesionální vrah vystupující jako nezastavitelný stroj na zabíjení, který sestřeluje vrtulníky, odpaluje ambasády atd. Tyhle typy postav jsou nezajímavé, protože je autoři líčí, jako by dokázali cokoliv.

Vadily mi i opravdu divné reakce některých postav. Dívka, která potká prchající a zraněnou Penelope, ji hned seřve, co si to dovoluje kritizovat zbrojaře. V podobné situaci prostě nikdo v reálu takhle nereaguje.

Když se tím vším člověk prokouše, dostane za to odměnu v podobě dalších dílů série. Za mě je ale Paganiniho smlouva nudná a nejméně zajímavá.

bee88maja
20.09.2019 3 z 5

Detektivka jak se patří, a sluší seveřanům. Četla se sama, i když tématicky mne neoslnila tak, jako to bylo u Hypnotizéra. A závěr mi přišel takový nedodělaný, proto jen 3 ***.

kikies
19.09.2019 4 z 5

Aktuální téma, napínavé zpracování, ale hlavní hrdina mě v tomto díle trochu štval. I to neuvěřitelné štěstí, které provázelo Penelope při úprku před "profesionálem". A moc mi tam neseděla ta hudební složka. :-/ Nebylo to rozhodně špatné, spíš takové lehce nekompaktní; Hypnotizér mi sedl víc.

Andrea81
14.09.2019 4 z 5

Mě to prostě baví...

sipkulka
14.09.2019 odpad!

Jediný díl ze série J.L., který mě nejen nezaujal, ale ani jsem ho nebyla schopna dočíst.

Rezie86
09.09.2019 5 z 5

Opět nezklamala.. Doporučuji

Amazonka72
07.09.2019 4 z 5

Opět příjemná a napínavá oddychovka na dovolenou. V tomto případě oceňuji téma, nad kterým je určitě dobré se zamyslet. A to problém zbrojního průmyslu a lobby kolem tohoto velmi lukrativního odvětví. Občas jsem se ztrácela v postavách, ale to je už bolest severských krimi, protože jména jsou pro nás neobvyklá a ne zrovna lehce zapamatovatelná.
Ráda si přečtu některou z dalších knih této spisovatelské dvojice, až bude vhodná příležitost.

TomTomis
01.09.2019 3 z 5

Tak detektivka tohle moc není, možná jsem zvyklý na klasickou detektivku, která má svoje pravidla. Tohle byl akční film s místy dost neuvěřitelnými scénami. Odpočinková literatura s mírným přesahem, že se člověk zamyslí nad těmi, co neustále prodávají zbraně a zbrojní průmysl chrlí další a další novinky, aby se lidi mohli zabíjet. Protože jsem si sérii koupil, tak si přečtu i další díl, ale tento byl pro mě dost průměrný...