Paganiniho smlouva

Paganiniho smlouva https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86548/bmid_paganiniho-smlouva-iWW-86548.jpg 4 4218 683

Po obrovském úspěchu Hypnotizéra je Lars Kepler v plné síle zpátky! Jedné letní noci je na palubě opuštěné lodi ve stockholmském zálivu nalezeno mrtvé tělo. Plíce ženy jsou plné slané vody, ale stopy po ní nezůstaly ani na oblečení ani na těle. „Utopila se,“ prohlásí lékař. „Utopila?“ Lékař přikývne a usměje se: „Utopila se přímo na palubě plující lodi.“ „Asi ji někdo uviděl ve vodě a vytáhl ji nahoru.“ „Kdyby to bylo tak jednoduché, vůbec bych nemarnil váš čas…“ Dalšího dne je ve svém bytě nalezen mrtvý muž. Houpe se v oprátce uvázané na háku ve stropě, na kterém běžně visí lustr. Jak se to stalo? Strop je vysoký a v místnosti není jediný kus nábytku, na který by muž mohl vylézt. Ale detektiv Joona Linna je stejně přesvědčen, že šlo o sebevraždu. Samozřejmě že má pravdu. Muž spáchal záhadnou sebevraždu, ale i to je pouze předehra k závratně rychlému a nebezpečnému běhu událostí. Něco vám řeknu: jsou dohody, které nezruší ani smrt… Pokračování Hypnotizéra je stejně úspěšné jako první díl románové řady. Práva na knihu byla prodána do čtyřiceti zemí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Paganinikontraktet , 2010

Anastazie0810
05.11.2020 3 z 5

Toto zatím nejslabší ze série případů Joona Linny, pořád je to čtivé a místy napínavé, ale neponořila jsem se do toho příběhu stejně jako u jiných dílů.
Pořád však si myslím že tato "série" stojí za přečtení.

ashburton
31.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Není pochyb o tom, že je to svižné a strhující čtení s vynikající zápletkou. ALE! Ten do očí bijící kontrast, najatý geniální a nesmrtelný grob versus neschopná švédská policie, která ho není schopná zastavit a dělá stále stejné chyby (nepřipravené a zbrklé zásahy, odposlechy). Místy to bylo až k smíchu, musíte se k tomu postavit s nadhledem :-) V úplném závěru naznačena zápletka do budoucna, těším se na Svědkyni ohně...

80 %

sachista
27.10.2020 3 z 5

Asi mi intuice správně napovídala, proč mám celou sérii začít až třetím dílem. S Paganiniho smlouvou jsem hodně dlouho bojoval, až se mi konečně podařilo zdárně dočíst do konce. Bylo to děsivé, místy zajímavé, ale celkově mě to nedokázalo tak strhnout jako ostatní díly.

Misoso
23.10.2020 4 z 5

Skvelá kniha! Ale určite nie pre niekoho, kto očakáva "oddychový" thriller/detektívku. Na túto knihu je potrebné sa sústrediť. Inak je ale super. ODPORÚČAM.
Prajempekný zvyšok dňa. :D

temna.vila
06.10.2020 4 z 5

Napínavá kniha s výborně vystavěnou atmosférou, zajímavou zápletkou a uspokojivým rozuzlením. Symbolika v této knize mě hodně bavila, dala příběhu takový svěží nádech.

Vlaďkaa4
03.10.2020 5 z 5

Za mě zajímavá zápletka, úchylný zločinec se zálibou v Paganiniho houslích . Ke konci se hodí motto "Král je mrtev, ať žije král".

unclejonny
29.09.2020 3 z 5

Druhá kniha s Joonoou, místy nepochopitelné a popravdě, nereálné, ale pokud to bere člověk s nadhledem a nepřemýšlí nad detaily, bude spokojený.

Obelix15
28.09.2020 3 z 5

Mrzí mě to, ale tento díl je dle mě nejslabší ze série. První díl nasadil vysokou laťku a zdejší míchání politických záležitostí s vyšetřovaním vraždy mě nenadchlo. Jediným plusem je oživení příběhu dalšími kolegy hlavního hrdiny. Obzvláště pak jednou malou, nenápadnou blondýnkou :)

Jrsnbl
22.09.2020 4 z 5

Velmi povedená kriminálka. Ovšem stále jsem k ní nenašel takové sympatie, že by se dala srovnat s Nesbeho sérií H.H. Joona Linna je mi po tomto díle více sympatický a přeji mu to rozhodně více než v Hypnotizérovi. Moc se proto těším na další díl!

Anna27
21.09.2020 3 z 5

Tento díl mě tuze nebavil, protože jak se do detektivky tahá politika, je to pro mě prostě nuda. Doposlouchala jsem s přemáháním. Nejlepší díl je prostě Písečný muž (4. díl), který jsem četla jako první a kdybych věděla, že ostatní díly nebudou tak úžasné, tak si celou sérii ani nekupuji. Pokud jste ještě nečetli od Keplera nic, tak sáhněte po prvním díle, ať nejste zklamaní jako já, protože Písečný muž dá laťku hodně vysoko.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

playada
08.08.2020 4 z 5

Téma zbraní mě moc nebavilo... Ale jinak se kniha čte dobře a děj odsýpá.

TerezaaBaarova
06.08.2020 4 z 5

Další díl s Joonou, dobrý. První nebyl špatný, druhý lepší. Uvidíme, co ty další.
Zajímavě psané, autoři to mají rozhodně dobře promyšlené a propracované.
Rozhodně přečtu celou sérii!

Atlantis
18.07.2020 3 z 5

Paganiniho smlouva nebyla špatná, určitě jsem si užil čtení více, než první díl, ale něco jí chybí. Celá kniha je jaksi nevyrovnaná, kdy sledujete dvě dějové linka a zatímco jedna z nich je zajímavý detektivní příběh, druhá část je plná politických blábolů a působí jako výplň. Nikdy se ze mne nestal fanoušek knih od Larse Keplera, ale druhý díl mne ani neodradil od dalšího čtení.

ZimníLidé
06.07.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva - smlouva s ďáblem... Nerada čtu knihy nad 500 stránek a hlavně, kde je zapletena špinavá politika. Do této knihy jsem šla skepticky a ejhle já jsem absolutně nadšená. Skvělé dílo. Od začátku dokonce kniha udržuje napětí a akci. Nezaznamenala jsem žádná hluchá místa. Mohu jen doporučit a určitě se těším na další případ. Joone Linno, začínám vás mít ráda :D

AnDyB
03.07.2020 5 z 5

Za mě naprosto skvělá kniha ! Ještě lepší než první díl opravdu. Poutavý dej od začátku do konce nemohla jsme knihu odložit :) už čtu další

katerina5544
14.06.2020 2 z 5

Prvni dil me nadchnul,ale tento me nebavil. Je psan ctive,ale...politika,vsechno se protahuje,je to hodne nerealne,na jedne strane super schopny -skoro nesmrtelny - zabijak a na druhe strane policejni tezkoodenci,kteri se nechaji jen tak postrilet?...to asi fakt ne. Jedina trosku desiva scena na konci knihy. Tak snad treti dil bude lepsi ;)

M.Bo.
10.06.2020 5 z 5

Joona Linna se stává mým novým oblíbencem. Jsem ráda, že trpí alespoň na ty migrény, jinak bych ho považovala za moc dokonalého.
Příběh je krásně spletitý, začíná postavami, které jsou postupně v příběhu čím dál méně důležité při rozplétání velké politické kauzy. Těším se na další komisařův případ.

kristie
20.05.2020 4 z 5

Není dobrý nápad, uzavírat smlouvu s ďáblem, ať už se zdá nabídka sebelepší. :)
Hypnotizérovi jsem dala 4/5, Paganini byl za mě o chlup lepší, ale protože nejdou dávat půl hvězdy, nechávám i u Paganiniho 4/5. Celkově na mě ale druhý díl s Joonou Linnou působil daleko víc uceleně a i když se během knížky prolíná několik příběhů různých postav, má konec hlavu a patu. Takže třetí a rovnou i čtvrtý díl už je objednaný.

dencazrnu
08.05.2020 5 z 5

Knihy jsem začala číst postupně. Je to tedy druhá kniha s komisařem Linnou a musím říci, že mnohem lepší, než Hypnotizér. Kniha mi přišla více propracovaná a děj příjemně plynul. Ze začátku jsem měla strach, že mě nebude bavit, protože politika mě moc nebaví, ale opak byl pravdou. Opravdu jsem byla napnutá a místy mi bušilo srdce a čekala jsem, co se stane dál. U knih se mi líbí, jak autoři střídají různé úhly pohledu a postavy. Doufám, že kvalita ostatních knih bude minimálně stejná, jako u tohoto dílu. A teď už hurá na Svědkyni ohně :)