Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2562 2562

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Terez_Proskova
08.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl masakr. Čím víc zvráceností, tím líp pro mě. Ale asi jsem nějak nemohla rozdýchat Pelerinu... Nějak jsem čekala Jurkův konec zvrácenější?)) Bojím se pustit do Zrcadlového muže, aby se ten šmejd zas někde nevynořil :-D

strippedd
08.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Říkám si, co přijde po Jurkovi, ale nějak jsem jeho konec čekala trochu velkolepější. Nicméně vrhám se na pokračování. Joona je můj hrdina :).

zila79
07.02.2021 4 z 5

Keplerovi mám rád, dobře se čtou, Joona je sympaťák, nicméně dle mého názoru by krimi měla být reálnější, tento díl mi přišel už hodně scifi, ale od dalšího od osmého dílu mne neodradil.

micha-ella
30.01.2021 1 z 5

Načato a odloženo. Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
Lidi, co to s vámi je, že se vám tohle líbí??

Joujalicka
29.01.2021 5 z 5

Napínavé a kdo se bál u Písečného muže, tak tady se bude bát dál. Hodně kruté, hodně obětí.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Zatiaľ najdrsnejší diel podľa mňa. Ale vôbec mi to nevadilo.

moudivlacek
26.01.2021 5 z 5

Mrazící, děsící a přitom poutající thriller o jednom "neuvěřitelném" člověku na straně zla a na druhé straně o skvělém úsudku komisaře Joony. Tomu je jedno, jestli jeho teorii chce nebo nechce někdo uvěřit, on se zařídí podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Tento příběh je pro mne velice reálný, neboť průběh i konec se hodně blíží životu, kde není jen bílá a černá, ale i šedá a ostatní "barvy".
Joona je prostě mozek, který je hodný obdivu. Milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

lukas.behal
25.01.2021 5 z 5

Napínavá kniha od první do poslední strany. Ostatně jako všechny ostatní knihy od Keplera.

gaaabi
25.01.2021 5 z 5

Miluju hrdinky typu Sagy Bauerové... ale dost už bylo Jurka Waltera... nebo ne????

Maciiik
24.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od "Keplerů". Má rychlý spád a skvělou atmosféru severských detektivek, u čtení jsem chvílemi zapomínala vydechovat.

Strhla bych možná půl hvězdy za to, že vrah byl přeci jen příliš nadpřirozený terminátor.

Už v půlce jsem si musela opatřit celou sérii. A až se z toho trochu vydýchám (protože to byl vážně docela nářez), přečtu si je hezky jednu po druhé.

Veronika.Lap
23.01.2021 4 z 5

Skvělý díl od dua Keplers. Kniha mě vtáhla do děje okamžitě jakmile jsem zjistila, že se jedná o linku s Jurkem Walterem. Děj utíkal vpřed a člověk se ani chvíli nenudí. Kniha má spád a hlavně promyšlený každý krok jednotlivých postav, kdy vše do sebe zapadá, což mě u Kepleru baví. Nicméně ubírám jednu hvězdičku za to, že přeci jen v celkovém kontextu mi přijde, že Jurek a Bobr je jako Chuck Norris. I přesto to hodnotím jako jejich jeden z nejlepších dílů série.

BlackBlade
19.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Souhlasím s několika dalšími komentujícími, že hlavní záporák byl až moc geniální a některé situace řešil až moc dobře (hlavně v tom úkrytu... ). Ale jak skvěle zmanipuloval tu rodinku, co hlídala (vy víte koho), mazec. Víc už psát nebudu, abych neprozradil moc.
Jinak celá série s Joonou je super. A otevřený závěr? Kde je další díl! Už hltám další...

Pája699
19.01.2021 5 z 5

Tak tohle byl neskutečný mazec. Kniha od knihy je lepší a lepší. Poprvé mi nevadilo, že má kniha 500 stran, naopak. V tomto případě to bylo málo :-) Od začátku do konce perfektní čtení. Děj měl spád, místy vážně brutální. Vážně jsem hltala stránku za stránkou a byla jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Jsem opravdu zvědavá, co přinese další díl díky otevřenému konci.

Datr1
06.01.2021 5 z 5

Tak tohle je zatím nejnapínavější a nejdrsnější knížka o Joonovi. Bála jsem se číst další kapitoly, abych se nedozvěděla, jak to bude dál.

Monika1717
02.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla na dovolené a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla napínavá, děj měl spád, vše bylo skvěle vymyšleno. Až se mi zdálo, že padouch přišel přímo z pekla, protože byl snad nesmrtelný.

Andrea81
26.12.2020 4 z 5

Jako vždy napínavé. Nezklamalo.

ashburton
26.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha pokračovala v podobném duchu jako Lovec králíků. Tedy s nesmrtelným a nepřemožitelným padouchem, zatímco elitní policisti padají jako kuželky. Vše je založeno na obrovské náhodě a jsou tam velké nesrovnalosti a nesmysly. Naproti tomu ale téměř odpadly nudné pasáže, takže se kniha (oproti výše zmiňované předchozí) velmi dobře čte, má to spád a gradaci. Díky tomu se dá zapomenout a odpustit výtky v úvodu :-)
80 %

martinaandulka
06.12.2020 5 z 5

Tak to bylo napínavé i když jsem to četla před 2 lety tak jsem hodně zapomněla a dneska večer jsem to musela dočíst.

petra5167
23.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla skvělá jízda. Dobře napsáno, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale ten konec.... nečekala jsem, že to spisovatelé udělají, ale stálo se. Těším se na další knihu s Joonou.

Obelix15
20.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi zpočátku velice líbil. Vrátila se postava skvělého záporáka, u kterého mě mrzelo, že v předchozích dílech skončil tak rychle. Jeho smýšlení a um manipulovat s lidmi jsem v knize miloval ... Co mi ale začalo postupem času vadit bylo to, že se z manipulativního, jednorukého mrzáka stal nabušený Terminátor, kterého snad ani nešlo jakkoliv zabít. Konec otevřený a napínavý, to mám rád, ale na můj vkus si myslím, že nebylo potřeba "zabíjet" i malou ... Za mě jeden z lepších dílů série!

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967