Děsivé Vánoce

Děsivé Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2148/desive-vanoce-2148.jpg 4 41 6

Tato kniha vám prozradí vše, co jste chtěli o těchto svátcích vědět, ale zatím jste se kvůli vanilkovému cukroví neměli čas zeptat. Dozvíte se například, kdo byli největší hrdinové Vánoc, co to byl husí klub nebo jak se zbavit zpěváků koled. Přečtěte si také o nechutných svátečných pokrmech, strašidelných příbězích, při nichž vám bude (možná) běhat mráz po zádech, a krutých katastrofách, ke kterým došlo právě o Vánocích. Poznejte pravdu o podivných vánočních zvycích a seznamte se s malým pomocníčkem holandského Santy Clause… jehož úkolem bylo strašit děti.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Horrible Christmas

DK197
22.03.2022 3 z 5

KNIHA: Na knize je opravdu hodně znát anglický původ autora. Chápu to, ale trochu to knize ubírá na zajímavosti v celosvětovém měřítku, za mě. A ani humor tu na mě tolik pozitivně nepůsobil oproti Egypťanům. Ale musím uznat, že přesto tam najdeme spoustu zajímavých informací (ale mohlo jich být i víc) a "deskovka" si vysloužila i hvězdičku navíc. Jednoduše od knihy nečekejte tolik jako já. Přecenila jsem ji, ale to neznamená, že je objektivně špatná. Jen jsem dostala do ruky něco jiného, než jsem chtěla.

Atlantis
10.01.2022 5 z 5

Paráda. O Vánocích a jednotlivých zvycích jsem měl v hlavě docela mišmaš a tahle kniha mi pomohla si je pěkně uspořádat. Navíc jsem se dozvěděl dost zajímavostí. Někomu může vadit, že má přeci jen celá knížka těžce britský nádech, ale já si ji jako anglofil užil.

gleti
03.11.2018 4 z 5

Deary by měl za své knihy dostat metál, protože historie v jeho podání má daleko do školometských učebnic plných suchých faktů.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

z1631984
14.08.2016 4 z 5

Historie vánočních svátků a zvyků, bohužel převážně v UK a USA.

marketka40
22.05.2012 5 z 5

děsivé ...... Velmi děsivé .......